> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dnes na Agelky o Ligu mistryň

vloženo: 15.11.2016           komentářů: 0

Naše ženy se o základní skupinu Ligy mistryň poperou s polským celkem, doma hrají dnes v úterý od 17.30 hodin

Přes maďarskou Békéscsabu ve druhém předkole Champions League 2016/17 přešly, teď je ale před volejbalistkami VK AGEL Prostějov ještě mnohem těžší výzva. Ve třetím dějství kvalifikace elitního evropského poháru narazí na Tauron MKS Dabrowa Górnicza, tedy jeden z nejlepších celků silné polské soutěže. A úspěšnější z dvojice dostane sladkou odměnu: postup do základní skupiny Ligy mistryň!

Znovu přitom jde o vyřazovací k.o. dvojutkání se součtem obou výsledků. A tentokrát Hanačky odehrají první duel v domácím prostředí prostějovské haly Sportcentra DDM již dnes v úterý 15. listopadu od 17.30 hodin. Odveta je na programu u našich státních sousedů směrem na sever v sobotu 19. listopadu od 17.00 hodin.
Zatímco prostějovský tým překonal Linamar díky šňůře pěti vyrovnaně ubojovaných setů ve vzájemných střetnutích a za rozhodnutého stavu zbylé tři sady ztratil, Tauron uspěl proti izraelskému Maccabi Haifa konstantnějším způsobem. V úvodní bitvě venku sice vyhrál „jen“ 3:1, ale odvetný mač na vlastním hřišti ovládl přesvědčivě 3:0. Potvrdil tím roli favorita, která byla v této dvojici skutečně obří.
„A favorizovaným týmem Górnicza rozhodně je i proti nám. Nebudu říkat, že má lepší hráčky než my, ale určitě disponuje mnohem vyšším finančním rozpočtem, pravidelně hraje jednu z nejkvalitnějších národních soutěží v Evropě a celkově má podstatně větší možnosti v mnoha oblastech oproti nám. My můžeme jedině překvapit, o což se přesně pokusíme,“ řekl hlavní kouč Agelek Peter Goga.
MKS přes Haifu hladce protáhla nejčastěji bodující česká univerzálka Helena Horká, někdejší Agelka ze sezóny 2011/12. Na smeči řádí Američanka Regan Elizabeth Hood a Polka Daria Paszek, na bloku dostávají přednost další dvě domácí plejerky Kamila Ganszczyk s Dominikou Sobolskou, stejně jako na liberu Izabela Lemanczyk. Naopak nahrávka patří argentinské opoře Yael Castiglione, která na lavičku odsunuje druhou bývalou členku vékáčka Kathleen Weiss z Německa.
V polské lize má Dabrowa Górnicza za sebou čtyři zápasy, z nichž posbírala pět bodů a v tabulce figuruje na osmé příčce. Vstup se jí nepovedl, když doma podlehla Rzeszówu jednoznačně 0:3. Následně vydřela těsné vítězství 3:2 v Ostrowieci, ve své hale znovu padla s Lodží 1:3 a přivezla suverénní triumf 3:0 z Bielsko-Bialy. Tenhle výsledkový přehled svědčí o tom, že svěřenky trenéra z Argentiny Juana Manuela Serramalery jsou na tom s dosavadní formou podobně kolísavě, jako Prostějovanky.
Klíč k možnému vyřazení papírově silnějšího mančaftu leží podle Gogy v zítřejším souboji. „Obecně jsme proti MKS v podobné výchozí pozici, jako byla proti nám Békéscsaba. Tím pádem potřebujeme co nejlépe zvládnout první vzájemné utkání doma, abychom vůbec měli reálnou šanci na postup. Linamar to nedokázal, prohrál na vlastní palubovce 0:3 a v odvetě to pak měl tím těžší. My chceme s Górniczou svést maximálně vyrovnanou bitvu, třeba i vítěznou. Teprve potom bychom mohli začít pomýšlet na případný průnik do základní skupiny Champions League,“ nadhodil lodivod i sportovní manažer hanáckého oddílu v jedné osobě.
Jaký recept může platit na Tauron? „Zatím jsme tohoto protivníka nijak podrobně nezkoumali, neboť jsme se plně soustředili na čtvrteční dohrávku české extraligy v Olomouci. Samozřejmě však máme k dispozici videozáznamy několika zápasů polského mančaftu i řadu dalších informací a teď se na ně v rámci přípravy naplno vrhneme. Obecně je ale zřejmé, že k překonání takhle kvalitního soupeře budeme muset předvést dva hodně dobré výkony, zahrát na hranici svých možností. Jedině špičkově odvedená práce nám může přinést úspěch,“ uvědomoval si Goga krátce po hanáckém derby.
Připomeňme, že dál projde bodově úspěšnější tým z obou utkání, přičemž vítězství 3:0 a 3:1 jsou ohodnocena třemi body, zatímco po výsledku 3:2 bere výherce dva a poražený jeden bodík. Při výsledkové rovnosti v součtu dvou mačů by musel rozhodnout takzvaný zlatý set neboli dodatečný tiebreak okamžitě po skončení odvetného duelu.
Pozornost všech příznivců sportu a toho zpod vysoké sítě zvlášť se nyní upírá k úternímu zápasovému šlágru v prostějovské hale Sportcentra DDM v Olympijské ulici. „Věřím, že divácká návštěva i celková atmosféra budou ještě lepší než při střetnutí s Békéscsabou. Zase platí, že fanoušci mohou našim holkám svou podporou ohromně pomoct a družstvo dotlačit k dílčímu úspěchu, který bychom se snažili v Polsku potvrdit. Každopádně zveme do hlediště všechny fandy, těšit se opět mohou na špičkový volejbal vysoké mezinárodní úrovně,“ zdůraznil Peter Goga na závěr.

autor: www.vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.