> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dnes na Agelky o Ligu mistryň

vloženo: 15.11.2016           komentářů: 0

Naše ženy se o základní skupinu Ligy mistryň poperou s polským celkem, doma hrají dnes v úterý od 17.30 hodin

Přes maďarskou Békéscsabu ve druhém předkole Champions League 2016/17 přešly, teď je ale před volejbalistkami VK AGEL Prostějov ještě mnohem těžší výzva. Ve třetím dějství kvalifikace elitního evropského poháru narazí na Tauron MKS Dabrowa Górnicza, tedy jeden z nejlepších celků silné polské soutěže. A úspěšnější z dvojice dostane sladkou odměnu: postup do základní skupiny Ligy mistryň!

Znovu přitom jde o vyřazovací k.o. dvojutkání se součtem obou výsledků. A tentokrát Hanačky odehrají první duel v domácím prostředí prostějovské haly Sportcentra DDM již dnes v úterý 15. listopadu od 17.30 hodin. Odveta je na programu u našich státních sousedů směrem na sever v sobotu 19. listopadu od 17.00 hodin.
Zatímco prostějovský tým překonal Linamar díky šňůře pěti vyrovnaně ubojovaných setů ve vzájemných střetnutích a za rozhodnutého stavu zbylé tři sady ztratil, Tauron uspěl proti izraelskému Maccabi Haifa konstantnějším způsobem. V úvodní bitvě venku sice vyhrál „jen“ 3:1, ale odvetný mač na vlastním hřišti ovládl přesvědčivě 3:0. Potvrdil tím roli favorita, která byla v této dvojici skutečně obří.
„A favorizovaným týmem Górnicza rozhodně je i proti nám. Nebudu říkat, že má lepší hráčky než my, ale určitě disponuje mnohem vyšším finančním rozpočtem, pravidelně hraje jednu z nejkvalitnějších národních soutěží v Evropě a celkově má podstatně větší možnosti v mnoha oblastech oproti nám. My můžeme jedině překvapit, o což se přesně pokusíme,“ řekl hlavní kouč Agelek Peter Goga.
MKS přes Haifu hladce protáhla nejčastěji bodující česká univerzálka Helena Horká, někdejší Agelka ze sezóny 2011/12. Na smeči řádí Američanka Regan Elizabeth Hood a Polka Daria Paszek, na bloku dostávají přednost další dvě domácí plejerky Kamila Ganszczyk s Dominikou Sobolskou, stejně jako na liberu Izabela Lemanczyk. Naopak nahrávka patří argentinské opoře Yael Castiglione, která na lavičku odsunuje druhou bývalou členku vékáčka Kathleen Weiss z Německa.
V polské lize má Dabrowa Górnicza za sebou čtyři zápasy, z nichž posbírala pět bodů a v tabulce figuruje na osmé příčce. Vstup se jí nepovedl, když doma podlehla Rzeszówu jednoznačně 0:3. Následně vydřela těsné vítězství 3:2 v Ostrowieci, ve své hale znovu padla s Lodží 1:3 a přivezla suverénní triumf 3:0 z Bielsko-Bialy. Tenhle výsledkový přehled svědčí o tom, že svěřenky trenéra z Argentiny Juana Manuela Serramalery jsou na tom s dosavadní formou podobně kolísavě, jako Prostějovanky.
Klíč k možnému vyřazení papírově silnějšího mančaftu leží podle Gogy v zítřejším souboji. „Obecně jsme proti MKS v podobné výchozí pozici, jako byla proti nám Békéscsaba. Tím pádem potřebujeme co nejlépe zvládnout první vzájemné utkání doma, abychom vůbec měli reálnou šanci na postup. Linamar to nedokázal, prohrál na vlastní palubovce 0:3 a v odvetě to pak měl tím těžší. My chceme s Górniczou svést maximálně vyrovnanou bitvu, třeba i vítěznou. Teprve potom bychom mohli začít pomýšlet na případný průnik do základní skupiny Champions League,“ nadhodil lodivod i sportovní manažer hanáckého oddílu v jedné osobě.
Jaký recept může platit na Tauron? „Zatím jsme tohoto protivníka nijak podrobně nezkoumali, neboť jsme se plně soustředili na čtvrteční dohrávku české extraligy v Olomouci. Samozřejmě však máme k dispozici videozáznamy několika zápasů polského mančaftu i řadu dalších informací a teď se na ně v rámci přípravy naplno vrhneme. Obecně je ale zřejmé, že k překonání takhle kvalitního soupeře budeme muset předvést dva hodně dobré výkony, zahrát na hranici svých možností. Jedině špičkově odvedená práce nám může přinést úspěch,“ uvědomoval si Goga krátce po hanáckém derby.
Připomeňme, že dál projde bodově úspěšnější tým z obou utkání, přičemž vítězství 3:0 a 3:1 jsou ohodnocena třemi body, zatímco po výsledku 3:2 bere výherce dva a poražený jeden bodík. Při výsledkové rovnosti v součtu dvou mačů by musel rozhodnout takzvaný zlatý set neboli dodatečný tiebreak okamžitě po skončení odvetného duelu.
Pozornost všech příznivců sportu a toho zpod vysoké sítě zvlášť se nyní upírá k úternímu zápasovému šlágru v prostějovské hale Sportcentra DDM v Olympijské ulici. „Věřím, že divácká návštěva i celková atmosféra budou ještě lepší než při střetnutí s Békéscsabou. Zase platí, že fanoušci mohou našim holkám svou podporou ohromně pomoct a družstvo dotlačit k dílčímu úspěchu, který bychom se snažili v Polsku potvrdit. Každopádně zveme do hlediště všechny fandy, těšit se opět mohou na špičkový volejbal vysoké mezinárodní úrovně,“ zdůraznil Peter Goga na závěr.

autor: www.vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.