> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi ukončili bodový půst.

vloženo: 16.11.2016           komentářů: 0

Ze souboje s kladenskými Rytíři urvali bod

V rámci pětadvacátého kola zavítali do jestřábího hnízda kladenští Rytíři. Úvod druhého vzájemného utkání vyšel lépe hostujícím hráčům, kteří se dostali hned ve druhé minutě do jednobrankového vedení. Jestřábům se však podařilo ihned na začátku druhé dvacetiminutovky srovnat stav utkání na 1:1. Prostřední část nabídla všem přítomným divákům atraktivní hokej s několika šancemi na obou stranách. Následující minuty pak patřily obou brankařům, neboť ti dokázali udržet nerozhodný stav až do závěrečné sirény základní hrací doby. O vítězi druhého klání tak muselo rozhodnou až prodloužení. I přesto, že v tom byli jednoznačně lepší Hanáci, z dvou bodů se nakonec radovali Rytíři.

dnes | Marcela Koudelková
25. , středa 16.11.2016
LHK Jestřábi Prostějov
1:2p(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 21. Rudovský – 2. Zikmund (Strnad, D. Růžička), 64. Ton (Tůma). Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:38. Diváci: 1641 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, D. Kolář, V. Zadražil, T. Kvapil, Kaluža, Protivný – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Půhoný, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Hozák, Švec – Zabloudil.
Rytíři Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Ulrych, Ptáček, Kehar, D. Růžička – Machač, Burger, Tenkrát – Ton, R. Přikryl, Tůma – Strnad, Zikmund, Jánský – Redlich, Cetkovský, Pekr.
Komentář k zápasu
Úvodní bully druhého vzájemného utkání vyhrálí domácí hokejisté. Rytíři však vybojovali po pár vteřinách puk na svou stranu a zamířili střemhlav před Kantorovu bránu. A hned z první šance vytěžilo Kladno branku. Prvním úspěšným střelcem dnešního zápasu se stal Ladislav Zikmund, jenž bez váhání doklepl odražený kotouč za záda prostějovského brankáře. Další výraznou šanci nabídl Rytířům kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec, který si šel v desáté minutě opykat na trestnou lavici dvě minuty za držení. Hanákům se nakonec podařilo první oslabení přečkat bez menších potíží. Jenomže sotva se dostal Venkrbec na ledovou plochu, byl na trestnou lavici vykázán další Jestřáb. Tentokrát se přestupku dopustil Ondřej Fiala, který dostal dvě minuty za podražení. Netrvalo to však dlouho a síly na ledové ploše se opět vyrovnaly. Půl minuty před vypršením Fialova trestu byl z ledu vykázán za krosček Jiří Drtina. Hanáci ale nakonec využít početní výhody nedokázali a tak se pokračovalo za stavu 0:1. Další přesilovou hru si domácí zahráli dvě minuty před koncem první třetiny, ale šanci na vyrovnání zhatil Jestřábům po pouhé půl minutě Jan Rudovký, jenž se dopustil podražení.

Začátek druhé dvacetiminutovky tak začal dohráním přesilové hry Rytířů, ale ani ti z ní vytěžit gól nakonec nedokázali. Naopak Hanákům se vstup do prostřední části utkání vydařil na výbornou. V jednadvacáté minutě srovnal na1:1 Jan Rudovský, který se dostal k puku ihned poté, co opustil trestnou lavici a bez zaváhání nabídnutou šanci zužitkoval. Následující minuty nabídly vyrovnaný souboj. Šance střídala další, ale ani jeden z brankařů puk za svá záda nepustil. V pětatřicáté minutě se faulu dopustil Lukáš Luňák, jenž si šel odsedět dvě minuty za podražení. Paradoxně při jeho vyloučení se dostali domácí do výrazné šance. Jakub Šlahař obešel postupně oba kladenské obránce, ale vyzrát na posledního hráče Rytířů, brankáře Hanuljaka, nakonec nedokázal. O chvíli později se síly na ledě opět vyrovnaly, neboť se faulu tentokrát dopustil Peter Jánský. A o pár vteřin později ho na trestné lavici navštívil jeho spoluhráč Tomáš Redlich. Hanáci si tak zahráli devatenáct vteřin přečíslení pět na tři. I přesto, že domácí zasypali kladenského brankáře několika střelami, puk za jeho záda dostat nedokázali.

Do třetí třetiny utkání nastoupily oba týmy za nerozhodného stavu 1:1. I v poslední části utkání se úvod vydařil lépe domácím. Navíc si Jestřábi opět zahráli přesilovou hru, neboť se faulu dopustil David Tůma, jenž si šel odsedět dvě minuty za podražení. Hanáci však nabídnutou šanci ani tentokrát zužitkovat nedokázali. V následujících minutách měli více ze hry domácí. Kladenský brankář Hanuljak měl tak ruce plné práce. Čas od času ovšem zahrozili i Rytíři. Brankáři na obou stranách, ale udrželi nerozhodný stav až do závěrečné sirény základní hrací doby.

O vítězi druhého vzájemného zápasu tak muselo tentokrát rozhodnout až prodloužení. Do první výrazné šance se v prodloužení dostal Jakub Šlahař, který se ocitl zcela sám před Hanuljakem. Nicméně jeho střela těsně minula kladenskou svatyni. Naopak to byli hosté, kteří se nakonec radovali z vítězného gólu. Dva body Rytířům v prodloužení zařídil Petr Ton.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.