> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi ukončili bodový půst.

vloženo: 16.11.2016           komentářů: 0

Ze souboje s kladenskými Rytíři urvali bod

V rámci pětadvacátého kola zavítali do jestřábího hnízda kladenští Rytíři. Úvod druhého vzájemného utkání vyšel lépe hostujícím hráčům, kteří se dostali hned ve druhé minutě do jednobrankového vedení. Jestřábům se však podařilo ihned na začátku druhé dvacetiminutovky srovnat stav utkání na 1:1. Prostřední část nabídla všem přítomným divákům atraktivní hokej s několika šancemi na obou stranách. Následující minuty pak patřily obou brankařům, neboť ti dokázali udržet nerozhodný stav až do závěrečné sirény základní hrací doby. O vítězi druhého klání tak muselo rozhodnou až prodloužení. I přesto, že v tom byli jednoznačně lepší Hanáci, z dvou bodů se nakonec radovali Rytíři.

dnes | Marcela Koudelková
25. , středa 16.11.2016
LHK Jestřábi Prostějov
1:2p(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 21. Rudovský – 2. Zikmund (Strnad, D. Růžička), 64. Ton (Tůma). Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:38. Diváci: 1641 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, D. Kolář, V. Zadražil, T. Kvapil, Kaluža, Protivný – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Půhoný, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Hozák, Švec – Zabloudil.
Rytíři Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Ulrych, Ptáček, Kehar, D. Růžička – Machač, Burger, Tenkrát – Ton, R. Přikryl, Tůma – Strnad, Zikmund, Jánský – Redlich, Cetkovský, Pekr.
Komentář k zápasu
Úvodní bully druhého vzájemného utkání vyhrálí domácí hokejisté. Rytíři však vybojovali po pár vteřinách puk na svou stranu a zamířili střemhlav před Kantorovu bránu. A hned z první šance vytěžilo Kladno branku. Prvním úspěšným střelcem dnešního zápasu se stal Ladislav Zikmund, jenž bez váhání doklepl odražený kotouč za záda prostějovského brankáře. Další výraznou šanci nabídl Rytířům kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec, který si šel v desáté minutě opykat na trestnou lavici dvě minuty za držení. Hanákům se nakonec podařilo první oslabení přečkat bez menších potíží. Jenomže sotva se dostal Venkrbec na ledovou plochu, byl na trestnou lavici vykázán další Jestřáb. Tentokrát se přestupku dopustil Ondřej Fiala, který dostal dvě minuty za podražení. Netrvalo to však dlouho a síly na ledové ploše se opět vyrovnaly. Půl minuty před vypršením Fialova trestu byl z ledu vykázán za krosček Jiří Drtina. Hanáci ale nakonec využít početní výhody nedokázali a tak se pokračovalo za stavu 0:1. Další přesilovou hru si domácí zahráli dvě minuty před koncem první třetiny, ale šanci na vyrovnání zhatil Jestřábům po pouhé půl minutě Jan Rudovký, jenž se dopustil podražení.

Začátek druhé dvacetiminutovky tak začal dohráním přesilové hry Rytířů, ale ani ti z ní vytěžit gól nakonec nedokázali. Naopak Hanákům se vstup do prostřední části utkání vydařil na výbornou. V jednadvacáté minutě srovnal na1:1 Jan Rudovský, který se dostal k puku ihned poté, co opustil trestnou lavici a bez zaváhání nabídnutou šanci zužitkoval. Následující minuty nabídly vyrovnaný souboj. Šance střídala další, ale ani jeden z brankařů puk za svá záda nepustil. V pětatřicáté minutě se faulu dopustil Lukáš Luňák, jenž si šel odsedět dvě minuty za podražení. Paradoxně při jeho vyloučení se dostali domácí do výrazné šance. Jakub Šlahař obešel postupně oba kladenské obránce, ale vyzrát na posledního hráče Rytířů, brankáře Hanuljaka, nakonec nedokázal. O chvíli později se síly na ledě opět vyrovnaly, neboť se faulu tentokrát dopustil Peter Jánský. A o pár vteřin později ho na trestné lavici navštívil jeho spoluhráč Tomáš Redlich. Hanáci si tak zahráli devatenáct vteřin přečíslení pět na tři. I přesto, že domácí zasypali kladenského brankáře několika střelami, puk za jeho záda dostat nedokázali.

Do třetí třetiny utkání nastoupily oba týmy za nerozhodného stavu 1:1. I v poslední části utkání se úvod vydařil lépe domácím. Navíc si Jestřábi opět zahráli přesilovou hru, neboť se faulu dopustil David Tůma, jenž si šel odsedět dvě minuty za podražení. Hanáci však nabídnutou šanci ani tentokrát zužitkovat nedokázali. V následujících minutách měli více ze hry domácí. Kladenský brankář Hanuljak měl tak ruce plné práce. Čas od času ovšem zahrozili i Rytíři. Brankáři na obou stranách, ale udrželi nerozhodný stav až do závěrečné sirény základní hrací doby.

O vítězi druhého vzájemného zápasu tak muselo tentokrát rozhodnout až prodloužení. Do první výrazné šance se v prodloužení dostal Jakub Šlahař, který se ocitl zcela sám před Hanuljakem. Nicméně jeho střela těsně minula kladenskou svatyni. Naopak to byli hosté, kteří se nakonec radovali z vítězného gólu. Dva body Rytířům v prodloužení zařídil Petr Ton.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.