> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi ukončili bodový půst.

vloženo: 16.11.2016           komentářů: 0

Ze souboje s kladenskými Rytíři urvali bod

V rámci pětadvacátého kola zavítali do jestřábího hnízda kladenští Rytíři. Úvod druhého vzájemného utkání vyšel lépe hostujícím hráčům, kteří se dostali hned ve druhé minutě do jednobrankového vedení. Jestřábům se však podařilo ihned na začátku druhé dvacetiminutovky srovnat stav utkání na 1:1. Prostřední část nabídla všem přítomným divákům atraktivní hokej s několika šancemi na obou stranách. Následující minuty pak patřily obou brankařům, neboť ti dokázali udržet nerozhodný stav až do závěrečné sirény základní hrací doby. O vítězi druhého klání tak muselo rozhodnou až prodloužení. I přesto, že v tom byli jednoznačně lepší Hanáci, z dvou bodů se nakonec radovali Rytíři.

dnes | Marcela Koudelková
25. , středa 16.11.2016
LHK Jestřábi Prostějov
1:2p(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 21. Rudovský – 2. Zikmund (Strnad, D. Růžička), 64. Ton (Tůma). Rozhodčí: Kubičík, Koziol – Bryška, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:38. Diváci: 1641 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, D. Kolář, V. Zadražil, T. Kvapil, Kaluža, Protivný – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Půhoný, Šlahař, L. Krejčík – Fiala, Hozák, Švec – Zabloudil.
Rytíři Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Ulrych, Ptáček, Kehar, D. Růžička – Machač, Burger, Tenkrát – Ton, R. Přikryl, Tůma – Strnad, Zikmund, Jánský – Redlich, Cetkovský, Pekr.
Komentář k zápasu
Úvodní bully druhého vzájemného utkání vyhrálí domácí hokejisté. Rytíři však vybojovali po pár vteřinách puk na svou stranu a zamířili střemhlav před Kantorovu bránu. A hned z první šance vytěžilo Kladno branku. Prvním úspěšným střelcem dnešního zápasu se stal Ladislav Zikmund, jenž bez váhání doklepl odražený kotouč za záda prostějovského brankáře. Další výraznou šanci nabídl Rytířům kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec, který si šel v desáté minutě opykat na trestnou lavici dvě minuty za držení. Hanákům se nakonec podařilo první oslabení přečkat bez menších potíží. Jenomže sotva se dostal Venkrbec na ledovou plochu, byl na trestnou lavici vykázán další Jestřáb. Tentokrát se přestupku dopustil Ondřej Fiala, který dostal dvě minuty za podražení. Netrvalo to však dlouho a síly na ledové ploše se opět vyrovnaly. Půl minuty před vypršením Fialova trestu byl z ledu vykázán za krosček Jiří Drtina. Hanáci ale nakonec využít početní výhody nedokázali a tak se pokračovalo za stavu 0:1. Další přesilovou hru si domácí zahráli dvě minuty před koncem první třetiny, ale šanci na vyrovnání zhatil Jestřábům po pouhé půl minutě Jan Rudovký, jenž se dopustil podražení.

Začátek druhé dvacetiminutovky tak začal dohráním přesilové hry Rytířů, ale ani ti z ní vytěžit gól nakonec nedokázali. Naopak Hanákům se vstup do prostřední části utkání vydařil na výbornou. V jednadvacáté minutě srovnal na1:1 Jan Rudovský, který se dostal k puku ihned poté, co opustil trestnou lavici a bez zaváhání nabídnutou šanci zužitkoval. Následující minuty nabídly vyrovnaný souboj. Šance střídala další, ale ani jeden z brankařů puk za svá záda nepustil. V pětatřicáté minutě se faulu dopustil Lukáš Luňák, jenž si šel odsedět dvě minuty za podražení. Paradoxně při jeho vyloučení se dostali domácí do výrazné šance. Jakub Šlahař obešel postupně oba kladenské obránce, ale vyzrát na posledního hráče Rytířů, brankáře Hanuljaka, nakonec nedokázal. O chvíli později se síly na ledě opět vyrovnaly, neboť se faulu tentokrát dopustil Peter Jánský. A o pár vteřin později ho na trestné lavici navštívil jeho spoluhráč Tomáš Redlich. Hanáci si tak zahráli devatenáct vteřin přečíslení pět na tři. I přesto, že domácí zasypali kladenského brankáře několika střelami, puk za jeho záda dostat nedokázali.

Do třetí třetiny utkání nastoupily oba týmy za nerozhodného stavu 1:1. I v poslední části utkání se úvod vydařil lépe domácím. Navíc si Jestřábi opět zahráli přesilovou hru, neboť se faulu dopustil David Tůma, jenž si šel odsedět dvě minuty za podražení. Hanáci však nabídnutou šanci ani tentokrát zužitkovat nedokázali. V následujících minutách měli více ze hry domácí. Kladenský brankář Hanuljak měl tak ruce plné práce. Čas od času ovšem zahrozili i Rytíři. Brankáři na obou stranách, ale udrželi nerozhodný stav až do závěrečné sirény základní hrací doby.

O vítězi druhého vzájemného zápasu tak muselo tentokrát rozhodnout až prodloužení. Do první výrazné šance se v prodloužení dostal Jakub Šlahař, který se ocitl zcela sám před Hanuljakem. Nicméně jeho střela těsně minula kladenskou svatyni. Naopak to byli hosté, kteří se nakonec radovali z vítězného gólu. Dva body Rytířům v prodloužení zařídil Petr Ton.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.