> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Tonoucí se stébla chytá

vloženo: 18.11.2016           komentářů: 0

Tonoucí se stébla chytá, použil kouč VK Peter Goga směrem k sobotní odvetě v Polsku známé přísloví

Chtěl s vékáčkem proti MKS Tauron dopadnout ve vstupním vzájemném střetnutí lépe, než v předchozím kole kvalifikace Champions League maďarská Békéscsaba proti jeho týmu. Linamar doma Agelkám podlehl 0:3 a Prostějov s Dabrowou Gorniczou prohrál na vlastním hřišti "pouze" 1:3, tudíž dílčí cíl se splnit podařilo jen částečně a bez zamýšleného efektu.

„Po výborném prvním setu jsme znejistěli na přihrávce, zatímco hosté příjem zlepšili a nahoru šli hodně v obraně i ve všem ostatním. Některé naše útoky přímo zablokovali, spoustu dalších nadrazili nebo čapnuli v poli a z následných protiakcí často bodovali. Nám se tohle od druhé sady nedařilo a holky při zakončení vymýšlely různé věci, z nichž pramenilo dost chyb,“ viděl důvody obratu mače ze slibných 1:0 kouč volejbalistek VK AGEL Peter Goga.
Ačkoliv jeho svěřenky od zmíněného dějství číslo dva tolik nestíhaly, hned několikrát bylo cítit, že se vrací zpátky do duelu. „Ano, měli jsme plno možností je ubránit a tím chytit druhý dech. Bohužel jsme nebyli v defenzivě dostatečně důslední, hráčky nedodržovaly jasně stanovené vzorce obrany. Například jsme si řekli, že nás nesmí vytloukat po lajně, a přesto k tomu opakovaně docházelo. Takových taktických nebo jiných zbytečných chyb jsme dělali příliš mnoho, navíc v klíčových momentech. Proto vše skončilo porážkou,“ analyzoval Goga.
Svůj kolektiv ale nezatracoval, byť v úterý mohl určitě dosáhnout na víc. „My víme, že naše útočná síla není letos tak velká, abychom pravidelně zakončovali vítěznými body na první pokus. Tím pádem potřebujeme sami co nejlépe bránit a pro následné dotažení zvednutých balónů do úspěšného konce je nezbytný vysoce kvalitní druhý dotek míče. Právě tohle opravdu maximálně trénujeme, jenže dnes zrovna druhý dotyk příliš nefungoval. Proto jsme do řady protiútoků nemohli jít naplno a soupeř s podobnými situacemi nakládal o poznání lépe,“ všiml si prostějovský trenér stěžejního rozdílu mezi protivníky.
Hanačky by teď musely odvetu ovládnout 3:0 či 3:1 a navíc pak vyhrát ještě zlatý set, tedy dodatečný tiebreak do patnácti bodů. Jedině tak vede cesta do základní skupiny C letošní Champions League. „Před prvním utkáním jsem si myslel, že soupeř je favorit přibližně šedesát ku čtyřiceti. Teď samozřejmě jeho šance stouply a naše klesly, ale tonoucí se stébla chytá. Zatím se mi zdá, že venku hrajeme uvolněněji a celkově lépe než doma, třeba se to v Polsku potvrdí. A pochopitelně tam zkusíme ještě překvapit, nic předem nevzdáváme,“ ujistil Goga.
Co vidí jako nejdůležitější pro odvetu lodivod MKS? „Abychom udrželi vysokou intenzitu hry, kterou jsme v Prostějově předváděli od druhého setu. V přípravě hodně tvrdě pracujeme mimo jiné právě na tom, abychom byli schopní v zápasech trvale hrát své maximum. Pokud tohle dokážeme ve druhém vzájemném střetnutí na svém hřišti, věřím v postup,“ nastínil cestu Tauronu do základní skupiny C letošní Ligy mistryň Juan Manuel Serramalera.
Agelky vyrazí vstříc městu Dabrowa Górnicza v pátek 18. listopadu před polednem. „Je to poměrně blízko, jen nějaké dvě a půl hodiny autobusem. Během pátečního odpoledne tam potrénujeme, v sobotu dopoledne bude následovat lehký předzápasový trénink a poté už přijde samotné utkání. Dáme do něj všechno,“ zdůraznil Peter Goga před druhým měřením sil s favorizovaným sokem. Sledovat jej můžete 19. listopadu od 17.00 hodin v přímém přenosu na www.laola1.tv!

autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.