> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Tonoucí se stébla chytá

vloženo: 18.11.2016           komentářů: 0

Tonoucí se stébla chytá, použil kouč VK Peter Goga směrem k sobotní odvetě v Polsku známé přísloví

Chtěl s vékáčkem proti MKS Tauron dopadnout ve vstupním vzájemném střetnutí lépe, než v předchozím kole kvalifikace Champions League maďarská Békéscsaba proti jeho týmu. Linamar doma Agelkám podlehl 0:3 a Prostějov s Dabrowou Gorniczou prohrál na vlastním hřišti "pouze" 1:3, tudíž dílčí cíl se splnit podařilo jen částečně a bez zamýšleného efektu.

„Po výborném prvním setu jsme znejistěli na přihrávce, zatímco hosté příjem zlepšili a nahoru šli hodně v obraně i ve všem ostatním. Některé naše útoky přímo zablokovali, spoustu dalších nadrazili nebo čapnuli v poli a z následných protiakcí často bodovali. Nám se tohle od druhé sady nedařilo a holky při zakončení vymýšlely různé věci, z nichž pramenilo dost chyb,“ viděl důvody obratu mače ze slibných 1:0 kouč volejbalistek VK AGEL Peter Goga.
Ačkoliv jeho svěřenky od zmíněného dějství číslo dva tolik nestíhaly, hned několikrát bylo cítit, že se vrací zpátky do duelu. „Ano, měli jsme plno možností je ubránit a tím chytit druhý dech. Bohužel jsme nebyli v defenzivě dostatečně důslední, hráčky nedodržovaly jasně stanovené vzorce obrany. Například jsme si řekli, že nás nesmí vytloukat po lajně, a přesto k tomu opakovaně docházelo. Takových taktických nebo jiných zbytečných chyb jsme dělali příliš mnoho, navíc v klíčových momentech. Proto vše skončilo porážkou,“ analyzoval Goga.
Svůj kolektiv ale nezatracoval, byť v úterý mohl určitě dosáhnout na víc. „My víme, že naše útočná síla není letos tak velká, abychom pravidelně zakončovali vítěznými body na první pokus. Tím pádem potřebujeme sami co nejlépe bránit a pro následné dotažení zvednutých balónů do úspěšného konce je nezbytný vysoce kvalitní druhý dotek míče. Právě tohle opravdu maximálně trénujeme, jenže dnes zrovna druhý dotyk příliš nefungoval. Proto jsme do řady protiútoků nemohli jít naplno a soupeř s podobnými situacemi nakládal o poznání lépe,“ všiml si prostějovský trenér stěžejního rozdílu mezi protivníky.
Hanačky by teď musely odvetu ovládnout 3:0 či 3:1 a navíc pak vyhrát ještě zlatý set, tedy dodatečný tiebreak do patnácti bodů. Jedině tak vede cesta do základní skupiny C letošní Champions League. „Před prvním utkáním jsem si myslel, že soupeř je favorit přibližně šedesát ku čtyřiceti. Teď samozřejmě jeho šance stouply a naše klesly, ale tonoucí se stébla chytá. Zatím se mi zdá, že venku hrajeme uvolněněji a celkově lépe než doma, třeba se to v Polsku potvrdí. A pochopitelně tam zkusíme ještě překvapit, nic předem nevzdáváme,“ ujistil Goga.
Co vidí jako nejdůležitější pro odvetu lodivod MKS? „Abychom udrželi vysokou intenzitu hry, kterou jsme v Prostějově předváděli od druhého setu. V přípravě hodně tvrdě pracujeme mimo jiné právě na tom, abychom byli schopní v zápasech trvale hrát své maximum. Pokud tohle dokážeme ve druhém vzájemném střetnutí na svém hřišti, věřím v postup,“ nastínil cestu Tauronu do základní skupiny C letošní Ligy mistryň Juan Manuel Serramalera.
Agelky vyrazí vstříc městu Dabrowa Górnicza v pátek 18. listopadu před polednem. „Je to poměrně blízko, jen nějaké dvě a půl hodiny autobusem. Během pátečního odpoledne tam potrénujeme, v sobotu dopoledne bude následovat lehký předzápasový trénink a poté už přijde samotné utkání. Dáme do něj všechno,“ zdůraznil Peter Goga před druhým měřením sil s favorizovaným sokem. Sledovat jej můžete 19. listopadu od 17.00 hodin v přímém přenosu na www.laola1.tv!

autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.