> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Tonoucí se stébla chytá

vloženo: 18.11.2016           komentářů: 0

Tonoucí se stébla chytá, použil kouč VK Peter Goga směrem k sobotní odvetě v Polsku známé přísloví

Chtěl s vékáčkem proti MKS Tauron dopadnout ve vstupním vzájemném střetnutí lépe, než v předchozím kole kvalifikace Champions League maďarská Békéscsaba proti jeho týmu. Linamar doma Agelkám podlehl 0:3 a Prostějov s Dabrowou Gorniczou prohrál na vlastním hřišti "pouze" 1:3, tudíž dílčí cíl se splnit podařilo jen částečně a bez zamýšleného efektu.

„Po výborném prvním setu jsme znejistěli na přihrávce, zatímco hosté příjem zlepšili a nahoru šli hodně v obraně i ve všem ostatním. Některé naše útoky přímo zablokovali, spoustu dalších nadrazili nebo čapnuli v poli a z následných protiakcí často bodovali. Nám se tohle od druhé sady nedařilo a holky při zakončení vymýšlely různé věci, z nichž pramenilo dost chyb,“ viděl důvody obratu mače ze slibných 1:0 kouč volejbalistek VK AGEL Peter Goga.
Ačkoliv jeho svěřenky od zmíněného dějství číslo dva tolik nestíhaly, hned několikrát bylo cítit, že se vrací zpátky do duelu. „Ano, měli jsme plno možností je ubránit a tím chytit druhý dech. Bohužel jsme nebyli v defenzivě dostatečně důslední, hráčky nedodržovaly jasně stanovené vzorce obrany. Například jsme si řekli, že nás nesmí vytloukat po lajně, a přesto k tomu opakovaně docházelo. Takových taktických nebo jiných zbytečných chyb jsme dělali příliš mnoho, navíc v klíčových momentech. Proto vše skončilo porážkou,“ analyzoval Goga.
Svůj kolektiv ale nezatracoval, byť v úterý mohl určitě dosáhnout na víc. „My víme, že naše útočná síla není letos tak velká, abychom pravidelně zakončovali vítěznými body na první pokus. Tím pádem potřebujeme sami co nejlépe bránit a pro následné dotažení zvednutých balónů do úspěšného konce je nezbytný vysoce kvalitní druhý dotek míče. Právě tohle opravdu maximálně trénujeme, jenže dnes zrovna druhý dotyk příliš nefungoval. Proto jsme do řady protiútoků nemohli jít naplno a soupeř s podobnými situacemi nakládal o poznání lépe,“ všiml si prostějovský trenér stěžejního rozdílu mezi protivníky.
Hanačky by teď musely odvetu ovládnout 3:0 či 3:1 a navíc pak vyhrát ještě zlatý set, tedy dodatečný tiebreak do patnácti bodů. Jedině tak vede cesta do základní skupiny C letošní Champions League. „Před prvním utkáním jsem si myslel, že soupeř je favorit přibližně šedesát ku čtyřiceti. Teď samozřejmě jeho šance stouply a naše klesly, ale tonoucí se stébla chytá. Zatím se mi zdá, že venku hrajeme uvolněněji a celkově lépe než doma, třeba se to v Polsku potvrdí. A pochopitelně tam zkusíme ještě překvapit, nic předem nevzdáváme,“ ujistil Goga.
Co vidí jako nejdůležitější pro odvetu lodivod MKS? „Abychom udrželi vysokou intenzitu hry, kterou jsme v Prostějově předváděli od druhého setu. V přípravě hodně tvrdě pracujeme mimo jiné právě na tom, abychom byli schopní v zápasech trvale hrát své maximum. Pokud tohle dokážeme ve druhém vzájemném střetnutí na svém hřišti, věřím v postup,“ nastínil cestu Tauronu do základní skupiny C letošní Ligy mistryň Juan Manuel Serramalera.
Agelky vyrazí vstříc městu Dabrowa Górnicza v pátek 18. listopadu před polednem. „Je to poměrně blízko, jen nějaké dvě a půl hodiny autobusem. Během pátečního odpoledne tam potrénujeme, v sobotu dopoledne bude následovat lehký předzápasový trénink a poté už přijde samotné utkání. Dáme do něj všechno,“ zdůraznil Peter Goga před druhým měřením sil s favorizovaným sokem. Sledovat jej můžete 19. listopadu od 17.00 hodin v přímém přenosu na www.laola1.tv!

autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.