> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Champions League žen

vloženo: 20.11.2016           komentářů: 0

Ohlasy, statistiky a fotografie ze střetnutí Tauron MKS Dabrowa Górnicza versus VK AGEL Prostějov

20.11.2016 | Sen volejbalových Agelek o deváté účasti v základní skupině Champions League zůstal nenaplněn. V odvetě třetího předkola na půdě Dabrowy Górnicze sice bojovaly ze všech sil a nepředvedly vůbec špatný výkon, který však opět devalvovaly dlouhé série obdržených bodů. Těch polský protivník využil k druhému triumfu stejným poměrem 3:1, tím i k postupu. My se teď za včerejším duelem podrobněji ohlédneme.

OHLASY

Juan Manuel Serramalera (hlavní trenér Tauron MKS Dabrowa Górnicza): „Děkuji celému týmu za splnění jednoho z hlavních cílů sezóny. Prostějov se ukázal jako silný a nebezpečný soupeř, dnes jsme to s ním měli hodně těžké. V rozhodujících chvílích jsme ale zahráli lépe a jsem spokojený s tím, jak jsme oba vzájemné zápasy i celou kvalifikaci zvládli. Zkusíme se prosadit rovněž v samotné Lize mistryň.“
Peter Goga (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Všechny čtyři sety odvetného utkání jsme měli dobře rozehrané a poměrně dlouho v nich vedli. Kromě druhé sady pak ale vždy přišla dlouhá šňůra inkasovaných bodů v jednom postavení, což je v tomto soutěžním ročníku náš častý problém. Jinak kvalitní výkon jsme proto neproměnili v lepší výsledek a ještě vyrovnanější boj o postup, nezbývá tedy než pogratulovat soupeři.“
STATISTIKY

Pokud rozebereme zápasová numera druhého vzájemného mače, praští do očí dva zásadní statistické rozdíly, které týmově rozhodovaly ve prospěch favorita. Tím prvním je obrovská převaha MKS ve vítězných blocích (20:6) a druhým podstatně lepší servis Tauronu (esa 3:1, zkažená podání 3:10). Útočně byly oba kolektivy vyrovnané a na příjmu měly dokonce výrazně navrch české šampiónky.
Po individuální stránce nejvíc řádila trochu nečekaná hráčka – domácí blokařka Kamila Ganszczyk. Vydatně ji podpořily ještě univerzálka Helena Horká se smečařkou Tamarou Kaliszuk, zatímco v prostějovských barvách nejčastěji bodovala Yeliz Basa na účku. Co do souhrnné užitečnosti se na podobná čísla jako ona dostaly i smečařky Sulian Matienzo + Laura Emonts a blokařka Laura Frigo, nicméně ani to, ani souhrnně zvládnutá přihrávka na vysoké úrovni nepomohly.
TÝMOVÉ
Úspěšnost útoku: Górnicza 38% - Prostějov 39%.
Úspěšnost přihrávky: Górnicza 42% - Prostějov 54%.
Podání – esa/chyby: Górnicza 3/3 – Prostějov 1/10.
Bodové bloky: Górnicza 20 – Prostějov 6.
Celková užitečnost: Górnicza +59 – Prostějov +45.
INDIVIDUÁLNÍ
Nejvíc bodů: Kamila Ganszczyk 17, Helena Horká a Tamara Kaliszuk 15, Barbara Miros 6 – Yeliz Basa 17, Laura Emonts 14, Laura Frigo 12, Sulian Matienzo 11.
Nejvíc bodových útoků: Tamara Kaliszuk 14, Helena Horká 12, tři hráčky 5 – Yeliz Basa 16, Laura Emonts 13, Sulian Matienzo 11.
Nejvyšší úspěšnost útoku: Kamila Ganszczyk 50%, Helena Horká 48%, Barbara Miros 45% - Veronika Trnková 60%, Nina Herelová 53%, Laura Frigo a Sulian Matienzo 50%.
Nejvíc bodových bloků: Kamila Ganszczyk 12 (!), Helena Horká 3, Eleonora Dziekiewicz 2 – Laura Frigo 4, Heidy Rodriguez a Yeliz Basa 1.
Nejvíc es: Daria Paszek, Marta Ciesiulewicz a Yael Castiglione 1 – Laura Emonts 1.
Nejvyšší úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Tamara Kaliszuk 60% + 40%, Kinga Drabek 47% + 5%, Marta Ciesiulewicz 44% + 25% - Barbora Gambová 64% + 36%, Julie Kovářová 63% + 47%, Laura Emonts 52% + 33%.
Největší užitečnost: Kamila Ganszczyk +15, Helena Horká +13, Tamara Kaliszuk +10, Barbara Miros +6 – Sulian Matienzo +11, Yeliz Basa +10, Laura Emonts +9, Laura Frigo +8.

FOTOGRAFIE

Během celého pobytu v Polsku pořizoval snímky lékař Agelek Pavel Navrátil, jehož momentky si můžete prohlédnout v připojené Fotogalerii:http://www.vkprostejov.cz/index.php?fotogalerie=715

autor: VK AGEL Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.