> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nová zelená úsporám

vloženo: 21.11.2016           komentářů: 0


Zajímají vás úspory energie a chcete dotaci na investice do vašeho bydlení? Odborníci poradí!


Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci se statutárním městem Prostějov, Olomouckým krajem a Centrem pro regionální rozvoj ČR zve všechny zájemce o úspory energií, zateplení nebo změny způsobu vytápění ve svých rodinných a bytových domech na seminář.

„Na semináři se dozvíte aktuální informace o vyhlášené výzvě k podávání žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR vám kromě obecných informací poskytnou také individuální konzultace a poradenství. Dozvíte se i aktuální informace k programu na snížení emisí z lokálního vytápění – Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji I a k 37. výzvě IROP – Energetické úspory v bytových domech II.,“ uvedla Marie Melničuková, vedoucí oddělení Odboru krajských pracovišť Morava, Oddělení Střední Morava, Státního fondu životního prostředí ČR.


Zájemci se mohou na seminář dostavit bez předchozího přihlašování. Seminář je bezplatný a proběhne:

22. listopadu 2016 / od 15.00 hod. / Prostějov

Sál kulturního klubu DUHA - 1. patro

ul. Školní č. 4, Prostějov


Program semináře:


15:00 – 15:05 Úvod

15:05 – 15:25 Podmínky programu Nová zelená úsporám – zástupce SFŽP ČR

15:25 – 15:40 Administrace žádostí NZÚ a nejčastější chyby – zástupce SFŽP ČR

15:40 – 16:00 37.výzva IROP Energetické úspory v bytových domech II – zástupce CRR ČR

16:00 – 16:20 Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji I - zástupce Olomouckého kraje

16:20 – 16:40 Dotazy, individuální konzultace a poradenství

Zdroj: Státní fond životního prostředí ČR

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.