> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nová zelená úsporám

vloženo: 21.11.2016           komentářů: 0


Zajímají vás úspory energie a chcete dotaci na investice do vašeho bydlení? Odborníci poradí!


Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci se statutárním městem Prostějov, Olomouckým krajem a Centrem pro regionální rozvoj ČR zve všechny zájemce o úspory energií, zateplení nebo změny způsobu vytápění ve svých rodinných a bytových domech na seminář.

„Na semináři se dozvíte aktuální informace o vyhlášené výzvě k podávání žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR vám kromě obecných informací poskytnou také individuální konzultace a poradenství. Dozvíte se i aktuální informace k programu na snížení emisí z lokálního vytápění – Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji I a k 37. výzvě IROP – Energetické úspory v bytových domech II.,“ uvedla Marie Melničuková, vedoucí oddělení Odboru krajských pracovišť Morava, Oddělení Střední Morava, Státního fondu životního prostředí ČR.


Zájemci se mohou na seminář dostavit bez předchozího přihlašování. Seminář je bezplatný a proběhne:

22. listopadu 2016 / od 15.00 hod. / Prostějov

Sál kulturního klubu DUHA - 1. patro

ul. Školní č. 4, Prostějov


Program semináře:


15:00 – 15:05 Úvod

15:05 – 15:25 Podmínky programu Nová zelená úsporám – zástupce SFŽP ČR

15:25 – 15:40 Administrace žádostí NZÚ a nejčastější chyby – zástupce SFŽP ČR

15:40 – 16:00 37.výzva IROP Energetické úspory v bytových domech II – zástupce CRR ČR

16:00 – 16:20 Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji I - zástupce Olomouckého kraje

16:20 – 16:40 Dotazy, individuální konzultace a poradenství

Zdroj: Státní fond životního prostředí ČR

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.