> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hlasovaní zastupitelů ... Kino 70

vloženo: 23.11.2016           komentářů: 0K bodu 12. Záměr zřízení příspěvkové organizace

16:29:26

Písemný materiál předložil: Rašková Alena, RNDr.

Úvodní slovo: Rašková Alena, RNDr.

V rozpravě vystoupili:

Ing. Blumenstein: Já se chci jenom zeptat z hlediska nějaké takové strategie za prvé, proč se zřizuje příspěvková organizace, která se před několika málo lety vlastně rušila a integrovala se do odboru školství a kultury, protože to je v podstatě reverzní krok v tuto chvíli. Za druhé, má-li být vzorem ta situace, kdy se slučoval s. r. o. kulturní dům a s. r. o. Domovní správa tak, jestli by nebylo v tomto případě rozumnější, kdyby ten provoz kina přebralo například existují příspěvková organizace Městské divadlo.

Mgr. Hemerková: Já se domnívám, že funkce divadla vůbec rozvoj divadla, to bych řekla, že nechci říct, že úplně nesouvisí, ale nedovedu si představit, že by příspěvková organizace dělala rozvoj kina. To je úplně o něčem jiném. My jsme se dívali, pan vedoucí odboru školství dělal takovou, řekněme minisondu, jak to funguje v republice a opravdu města, která si vybral a teď z hlavy nevím, jestli jich bylo 11 nebo 12, tak v drtivé většině to jsou příspěvkové organizace. My jsme jedno z mála měst, které to má pod něčím. Já vím, že se to takhle předávalo, ale úplně nejšťastnější řešení ro nebylo. Možná to tak bylo uděláno tenkrát rychle, nebo se to vyhodnotilo, nevím, proč nicméně úplně šťastné to nebylo, protože ten rozvoj kina … DUHA není od toho, to je organizace nebo lépe řečeno, je to uvnitř našeho systému pod odborem školství a ona by měla zajišťovat akce, ale aby rozvíjela kino, to si teda vůbec třeba nemyslíme.

Ing. Blumenstein: Mohu ještě doplnit tu otázku? Tzn. toto má být příspěvková organizace, která bude řešit pouze kino a KK DUHA zůstane pod odborem?

RNDr. Rašková: Ano.

Ing. Blumenstein: A to vám dává jako systematický smysl?

Mgr. Hemerková: Protože DUHA má v podstatě hlavně zajišťovat kulturní akce, jako jsou kulturní zima nebo kulturní léto, Hanácké slavnosti a podobně ale, myslím si, že nemá význam vůbec, aby zasahovala do kina. To kino v podstatě stagnuje v tomto okamžiku. To je vidět. Může to kino si jako příspěvková organizace, jak jsou ostatní příspěvkové organizace, dát jiné aktivity, ať už je to třeba nějaká, teď se vymýšlím, takže mě nechytejte za slovo, třeba realizace venkovního kina. Teď v tomto okamžiku to úplně možné není, protože se nádvoří zámku nějakým způsobem rekonstruuje, tak v letošním roce ne, ale v dalším roce já si dovedu představit tady prostě někde letní provoz kina. Když jsme se dívali v Uherském Hradišti, tak tam vlastně oni mají podobné kino jako my, nebo téměř úplně stejnou nechci říct kopii, ale prostě stejné a oni na té kopuli mají promítání letního kina, dělají tam i autorské filmy. Zase trošku jsou zaměření jinak, protože tam je divadelní festival. Já jsem tam byla nahoře se podívat, mají tam jednoduché sezení, a to všechno zajišťuje v podstatě kino. Myslím si, že to má opodstatnění.

Ing. Navrátil: Zvažuji systematičnost nebo systémovost tady tohoto kroku. Jestli to přispěje k větší efektivitě? Paní Hemerková dobře řekla, co všechno by se mohlo, otázka, jestli to musí dělat samostatná organizace nebo by to šlo dělat v rámci té DUHY. Těžko se dohledává v hospodaření, je

to takové tam propletené, nevím. Já teď momentálně se zdržím hlasování, myslím, že by to chtělo trošičku doladit, co by se dalo dělat a možná by to mohlo to kino dělat v rámci toho, co teď je.

RNDr. Rašková: Je to návrh, samozřejmě máte právo se rozhodnout jakkoliv.

Ing. Fišer: Já bych se chtěl podělit o zkušenost, ve čtvrtek jsem byl v Uherském Hradišti, konkrétně v tom jejich kině Hvězda, které je totožné nebo bylo dřív než to naše a byli u nás původně na zkušené. My jsme kdysi mírně opravovali kino, dneska ho mají zrenovované totálně s tím, že tam dělají i nějaká divadelně koncertní představení v tom atriu uprostřed kopule, tak to mají upravené. Je tam další hlediště na taková komorní představení a potom promítají venkovní projekci zdarma pro diváky. To by u nás revokovala ta část, kde původně mělo být dětské hřiště za kinem, jak jsou ty veřejné záchodky za tou hradbou, ale z druhé strany, kde je zelená plocha, a kde by se to dalo zkopírovat z toho Uherského Hradiště, kde jsou takové poučné a různé filmy pro veřejnost. Dále tam mají ještě vlastní podnikatelskou činnost, restaurační nebo bufetové zařízení takového lepšího typu než máme my, tady je jenom to okénko prodejní.

RNDr. Rašková: To jsou nápady, se kterými by si měl poradit ředitel kina.

MVDr. Bartošová: Já si myslím, že to není špatný názor, jako to třeba nějakým způsobem oddělit. Na druhé straně se chci zeptat, jestli třeba jste si trošku dělali sondu, jestli o to by byl zájem, určitě ta možnost rozvoje je a možná i tím, že se to od té DUHY oddělí, tak ta perspektiva je větší, aby to třeba nevedlo zas na druhé straně k uzavření toho kina.

RNDr. Rašková: To snad teda ne, je to jediné kino v Prostějově!

Mgr. Hemerková: Já bych jenom doplnila. Právě že, i když jsme se byli dívat na úplně stejném kině jako je v Uherském Hradišti, tak oni tam mají, tady jsou vernisáže, ale ono si tam dělají i ve své režii i jiné akce, které mají ve větším rozsahu a od toho my to očekáváme, že s tím by si ten nový ředitel, ředitelka, nebo nevím kdo tam bude, měl poradit a on by měl být tím nositelem různých nápadů a různých řešení.

Ing. arch. Fröml: Já mám ten názor, že každá konkurence je dobrá a když bude další zařízení, zase přijde s něčím novým, tak je to jedině k dobru. Aspoň nebude platit schéma, že koalice versus opozice, že každý hlasuje přesně. Už neplatí osmnáctka ale jednadvacítka, jak jsem si dneska všiml. Takže já budu hlasovat tentokrát s koalicí za organizaci.

Ing. Sokolová: Já si také myslím, že si kino zaslouží vlastní instituci, že by tam mohlo dojít k velkému rozvoji a budu tomu fandit.

RNDr. Rašková: Děkuji, pokud se nikdo další nehlásí, pojďme, prosím, hlasovat.

Hlasování

16:37:00

______________________________________________________________________

Augustin Josef, JUDr. KSČM 21 Pro

Balák Martin, MUDr. PV 23 Pro

Bartošová Zuzana, MVDr. KDU-ČSL 25 Pro

Blumenstein Tomáš, Ing. ODS 34 Pro

Copková Ivana KSČM 27 Pro

Faltýnek Jaroslav, Ing. ANO 2011 29 Pro

Filouš František, Ing. ANO 2011 6 Zdržel se

Fišer Zdeněk, Ing. ČSSD 19 Pro

Fröml František, Ing., arch. ZPP 2 Pro

Galářová Milada, Mgr. ČSSD 7 Pro

Grulich Bedřich, Ing. ČSSD 13 Pro

Halvadžievová Jana ČSSD 33 Pro

Hemerková Ivana, Mgr. PV 9 Pro

Holík Pavel, MUDr. ČSSD 22 Pro

Jura František, Mgr. ANO 2011 20 Pro

Kapounek Petr ZPP 16 Pro

Kolář Václav, PhDr. TOP 09 18 Omluven

Kousal Petr, Ing. KDU-ČSL 1 Pro

Krchňavý Jan, PaedDr. PV 31 Pro

Lysek Petr, Ing. ZPP 35 Pro

Matyášek Aleš, Ing. TOP 09 32 Pro

Naiclerová Hana, Ing., MBA ANO 2011 26 Zdržel se

Navrátil Jan, Ing. ZPP 12 Zdržel se

Nevrla Aleš, MUDr. TOP 09 14 Pro

Pišťák Miroslav ČSSD 3 Pro

Pospíšil Jiří, Mgr. PV 11 Pro

Pospíšil Jiří, Ing. ČSSD 4 Pro

Rašková Alena, RNDr. ČSSD 30 Pro

Sekaninová Božena ČSSD 15 Pro

Smetana Pavel, Bc. ČSSD 24 Pro

Sokolová Milada, Ing. ODS 10 Pro

Šlambor Jaroslav, PaedDr. KSČM 5 Pro

Šmíd Václav, Ing. KSČM 28 Pro

Švec František, Mgr. ANO 2011 17 Zdržel se

Župková Marcela ANO 2011 8 Pro

______________________________________________________________________

Ke schválení bylo potřeba 18 hlasů

Celkem zastupitelů: 35

Pro: 30 (86%) Proti: 0 (0%) Zdrželo se: 4 (11%) Nehlasovalo: 0 (0%)

Omluveno: 1

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.