> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Poslední setkání vedení města

vloženo: 28.11.2016           komentářů: 0

Poslední setkání vedení města s občany proběhlo v Čechovicích


Zákaz pyrotechniky, lázně nebo třeba nový plavecký bazén. Témata, která mimo jiné zajímala obyvatele Čechovic při setkání s vedením města.


Zhruba třicítku obyvatel, kteří přišli na avizovanou schůzku vedení města s místními lidmi, přivítala v 17 hodin primátorka města Alena Rašková. Informaci o investičních akcích hned na začátku setkání poskytl první náměstek Zdeněk Fišer, který mluvil mimo jiné také o investicích, které jsou zde v budoucnosti naplánovány. Čechovické dál zajímala témata jako opravy chodníků nebo třeba nepřiměřená rychlost, kterou někteří motoristé jezdí.

„Je tu třicítka, ale lidé ji nedodržují,“ stěžovala si zástupcům města jedna žena z místních obyvatel a doplnila stížnost na hluk ve dnech pracovního klidu.

„Vyhlášku tohoto typu, která by ošetřovala ruch ve dnech pracovního klidu, jsme probírali při jednání zastupitelů - neprošla. Mnoho lidí nemá na práci na zahradách a kolem domu čas v pracovní dny, ale pouze právě o víkendech,“ vysvětlila současnou situaci kolem vyhlášky primátorka Alena Rašková. Předmětem dalšího dotazování byla i situace na místním sportovním plácku.

„Polovinu roku se tam nedá hrát, je tam tma,“ pozvedl hlas pan Šťastný, který byl ihned prvním náměstek primátorky Zdeňkem Fišerem ujištěn, že tato situace bude vyřešena a světla zde budou nainstalována. Obyvatele zdejší lokality trápí také narušování klidu používáním pyrotechniky. Hlukem trpí i zvířata.

„Takovou vyhlášku město už mělo. Ministerstvo vnitra ji ovšem nařídilo zrušit,“ uvedl k dotazu ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy a slíbil, že v podobných případech zasáhne policie. Noční klid mohou hlídat až po desáté hodině večerní. Dotazy dál směřovaly do oblastí stavu chodníků, oprav komunikací, k budoucnosti lázní a vzniku plaveckého bazénu.

„Nové lázně se budou stavět u aquparku. Bude tady padesátimetrový bazén a například různé wellnes atrakce. Současné lázně necháme takzvaně dožít,“ vysvětlila primátorka Alena Rašková, která na závěr přítomné vyzvala, aby se se svými dotazy i nadále na město obraceli.

„Když nevíme, že je nějaký problém, nemůžeme ho řešit,“ uzavřela setkání vedení města s obyvateli Čechovic primátorka Rašková.


Ze setkání s občany bude pořízen zápis, který bude zveřejněn na webu města a zaslán osadnímu výboru.


Ilustrační foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.