> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Poslední setkání vedení města

vloženo: 28.11.2016           komentářů: 0

Poslední setkání vedení města s občany proběhlo v Čechovicích


Zákaz pyrotechniky, lázně nebo třeba nový plavecký bazén. Témata, která mimo jiné zajímala obyvatele Čechovic při setkání s vedením města.


Zhruba třicítku obyvatel, kteří přišli na avizovanou schůzku vedení města s místními lidmi, přivítala v 17 hodin primátorka města Alena Rašková. Informaci o investičních akcích hned na začátku setkání poskytl první náměstek Zdeněk Fišer, který mluvil mimo jiné také o investicích, které jsou zde v budoucnosti naplánovány. Čechovické dál zajímala témata jako opravy chodníků nebo třeba nepřiměřená rychlost, kterou někteří motoristé jezdí.

„Je tu třicítka, ale lidé ji nedodržují,“ stěžovala si zástupcům města jedna žena z místních obyvatel a doplnila stížnost na hluk ve dnech pracovního klidu.

„Vyhlášku tohoto typu, která by ošetřovala ruch ve dnech pracovního klidu, jsme probírali při jednání zastupitelů - neprošla. Mnoho lidí nemá na práci na zahradách a kolem domu čas v pracovní dny, ale pouze právě o víkendech,“ vysvětlila současnou situaci kolem vyhlášky primátorka Alena Rašková. Předmětem dalšího dotazování byla i situace na místním sportovním plácku.

„Polovinu roku se tam nedá hrát, je tam tma,“ pozvedl hlas pan Šťastný, který byl ihned prvním náměstek primátorky Zdeňkem Fišerem ujištěn, že tato situace bude vyřešena a světla zde budou nainstalována. Obyvatele zdejší lokality trápí také narušování klidu používáním pyrotechniky. Hlukem trpí i zvířata.

„Takovou vyhlášku město už mělo. Ministerstvo vnitra ji ovšem nařídilo zrušit,“ uvedl k dotazu ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy a slíbil, že v podobných případech zasáhne policie. Noční klid mohou hlídat až po desáté hodině večerní. Dotazy dál směřovaly do oblastí stavu chodníků, oprav komunikací, k budoucnosti lázní a vzniku plaveckého bazénu.

„Nové lázně se budou stavět u aquparku. Bude tady padesátimetrový bazén a například různé wellnes atrakce. Současné lázně necháme takzvaně dožít,“ vysvětlila primátorka Alena Rašková, která na závěr přítomné vyzvala, aby se se svými dotazy i nadále na město obraceli.

„Když nevíme, že je nějaký problém, nemůžeme ho řešit,“ uzavřela setkání vedení města s obyvateli Čechovic primátorka Rašková.


Ze setkání s občany bude pořízen zápis, který bude zveřejněn na webu města a zaslán osadnímu výboru.


Ilustrační foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.