> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Poslední setkání vedení města

vloženo: 28.11.2016           komentářů: 0

Poslední setkání vedení města s občany proběhlo v Čechovicích


Zákaz pyrotechniky, lázně nebo třeba nový plavecký bazén. Témata, která mimo jiné zajímala obyvatele Čechovic při setkání s vedením města.


Zhruba třicítku obyvatel, kteří přišli na avizovanou schůzku vedení města s místními lidmi, přivítala v 17 hodin primátorka města Alena Rašková. Informaci o investičních akcích hned na začátku setkání poskytl první náměstek Zdeněk Fišer, který mluvil mimo jiné také o investicích, které jsou zde v budoucnosti naplánovány. Čechovické dál zajímala témata jako opravy chodníků nebo třeba nepřiměřená rychlost, kterou někteří motoristé jezdí.

„Je tu třicítka, ale lidé ji nedodržují,“ stěžovala si zástupcům města jedna žena z místních obyvatel a doplnila stížnost na hluk ve dnech pracovního klidu.

„Vyhlášku tohoto typu, která by ošetřovala ruch ve dnech pracovního klidu, jsme probírali při jednání zastupitelů - neprošla. Mnoho lidí nemá na práci na zahradách a kolem domu čas v pracovní dny, ale pouze právě o víkendech,“ vysvětlila současnou situaci kolem vyhlášky primátorka Alena Rašková. Předmětem dalšího dotazování byla i situace na místním sportovním plácku.

„Polovinu roku se tam nedá hrát, je tam tma,“ pozvedl hlas pan Šťastný, který byl ihned prvním náměstek primátorky Zdeňkem Fišerem ujištěn, že tato situace bude vyřešena a světla zde budou nainstalována. Obyvatele zdejší lokality trápí také narušování klidu používáním pyrotechniky. Hlukem trpí i zvířata.

„Takovou vyhlášku město už mělo. Ministerstvo vnitra ji ovšem nařídilo zrušit,“ uvedl k dotazu ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy a slíbil, že v podobných případech zasáhne policie. Noční klid mohou hlídat až po desáté hodině večerní. Dotazy dál směřovaly do oblastí stavu chodníků, oprav komunikací, k budoucnosti lázní a vzniku plaveckého bazénu.

„Nové lázně se budou stavět u aquparku. Bude tady padesátimetrový bazén a například různé wellnes atrakce. Současné lázně necháme takzvaně dožít,“ vysvětlila primátorka Alena Rašková, která na závěr přítomné vyzvala, aby se se svými dotazy i nadále na město obraceli.

„Když nevíme, že je nějaký problém, nemůžeme ho řešit,“ uzavřela setkání vedení města s obyvateli Čechovic primátorka Rašková.


Ze setkání s občany bude pořízen zápis, který bude zveřejněn na webu města a zaslán osadnímu výboru.


Ilustrační foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.