> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Bojte se soudní znalkyně

vloženo: 11.02.2010           komentářů: 10

Moje negativní zkušenost s PhDr. Alenou Chvátalovou z Prostějova:
napíšu rovnou, že jsme s přítelem na tuto paní podali stížnost ke krajskému soudu v Brně a doufáme, že se "něco stane". Pokud se k ní někdo z vás chystáte, protože vám byla přidělena nebo jste si ji sami vybrali, čtěte…

PhDr. Alena Chvátalová byla pověřena soudem, aby jako nestranný odborník prověřila rodiče, děti, jejich vztahy a psychický stav... Jde o rodinu mého přítele, který usiluje o střídavou péči po rozvodu. Dovoluji si o tom psát jako o vlastní zkušenosti, protože PhDr. Alena Chvátalová si pozvala k rozhovoru v této věci i mě.

Po setkání s PhDr. Alenou Chvátalovou jsme oba s přítelem nabyli přesvědčení , že je to člověk na svém místě a vše dobře dopadne. Po všem čím jsme si prošli ze strany přítelovi ženy a jejích příbuzných (sprosté urážky mířené na celou rodinu, fyzické napadání, sledování a focení, výhrůžné telefonáty, výhrůžné a anonymní smsky- a to i dětem, krádež klíčů, vykrádání dopisů… ) a nikdo nám to nevěřil, byla PhDr. Chvátalová jako dar z nebes. Ženu mého přítele totiž dokonale odhadla a označila ji za hysterickou, bez sebereflexe, hamižnou, pomstychtivou, osobu co bohužel používá děti jako zbraň, navádí je atd. Dokonce sdělila, že v případě střídavé péče, by ji navrhla na psychologické vyšetření u odborníka, zda je jí vůbec schopna. O mém příteli uvedla, že jej děti velmi milují a pečuje o ně dobře (v té době žili již několik měsíců odděleně a děti se u nich po týdnu střídali) a proti oficiální střídavé péči nic nenamítala. Toto řekla každému z nás zvlášť při osobním rozhovoru.

Jenže posudek, který od PhDr. Chvátalové přišel, nám vyrazil dech. Jako by jej psal jiný člověk. Není v něm ani zmínka o negativních vlastnostech matky. Naopak PhDr. Chvátalová ji v něm popisuje jako laskavou a citlivou osobu. Doposud praktikovanou střídavou péči striktně zamítá s tím, že je pro děti stresující a proto doporučuje svěřit děti do výhradní péče matky.

Můj přítel PhDr. Aleně Chvátalové hned volal, ale ona se s ním arogantně odmítla bavit. Na jeho žádost ji pak předvolal soud, co měl o dětech rozhodovat. Dostavila se a na otázku proč lhala, vyhýbavě uvedla, že mluvila jen v obecné rovině a bližší podrobnosti si již nepamatuje.

Soud nevzal ohledy na žádné přítelovy námitky a na základě tohoto jejího znaleckého posudku svěřil děti do péče matky. Od té doby jsou děti stresované, navyklý režim kdy viděli mámu i tátu je minulostí. Bydlí u matky, která otci styk s dětmi umožňuje velmi málo a pokračuje nadále- i před dětmi - v hanlivém a vulgárním napadání mé i přítelovi osoby a našich rodin.

Co vedlo PhDr. Alenou Chvátalovou k takovému chování se můžu jen domnívat, rozhodně to muselo být něco velmi motivujícího, když jen tak bez mrknutí oka připravila hodného tátu o děti.

Bohužel v našem státě je matka stále brána jako ta, která má na děti automatický nárok... i kdyby to byla saň, a otec- jakkoliv hodný- je až ten poslední. Matka může u soudu jen mlčky sedět a pohrdavě se ušklíbat, zatímco zoufalý otec předkládá desítky důkazů o tom, jak denně o děti pečuje, kam je bere, jak se s nimi učí, co jim nakupuje, a stejně je už dopředu jasné, že budou u ní a otci bude dovoleno vídat je 1x za 14 dnů =´((( . Tak to bylo i v případě mého přítele a soudní znalkyně v oboru pedopsychologie byla jediná naděje, jak otevřít oči všem kdo rozhodovali o jejich dalším životě.

Ing. Lenka Vašíčková a Radek Olšina


autor: Blubicka.vs

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.