> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi padli na domácím ledě

vloženo: 07.12.2016           komentářů: 0

Jestřábi přivítali v rámci dvaatřicátého kola na domácím ledě HC Slovan Ústí nad Labem. Do třetího vzájemného utkání vstoupili lépe hráči hostujícího celku. Těm se podařilo během třiceti minut nasázet Hanákům tři góly. Jestřábi se svému soupeři ještě ve druhé dvacetiminutovce přiblížili na jednobrankový rozdíl. Ústí však opět zabralo a přidalo další dva góly. Jestřábům se podařilo už jenom snížit. I napotřetí tak vyšlo ze vzájemného zápasu vítězně Ústí, které porazilo jestřábí letku poměrem 3:5.

dnes | Marcela Koudelková
32., středa 7.12.2016
LHK Jestřábi Prostějov
3:5(0:2, 2:1, 1:2)
HC Slovan Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 32. A. Holík (Rudovský, Moskal), 37. Fiala (Martin Novák, Rudovský,)47. Martin Novák (Moskal) – 6. Gengel (Husák, Macek), 18. Roubík (Poulíček, Bernad), 28. Bernad (Roubík, Melka,)43. Husák (Gengel), 44. D. Merta (Z. Doležal, Brož) Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:38. Diváci: 1 116. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 2:3, 2:5, 3:5.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, Kaluža, D. Kolář, Grebeňuk, Vokurka, Protivný – Zabloudil, Moskal, Rudovský – Martin Novák, Augustin, Žálčík – Šlahař, L. Krejčík, Fiala – Hozák, Indra.
HC Slovan Ústí nad Labem: oukup – Bernad, M. Vágner, Vl. Brož, Kasík, Zajíc, Husák, Přindiš – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Z. Doležal, Vrdlovec – Moučka, Gengel, Navarra – Macek, Markulinec, Komárek.
Komentář k zápasu

Úvod třetího vzájemné zápasu vyšel lépe hostujícímu Slovanu, který se ihned po získání bully vrhnul do útočného pásma. Kantor ale svůj tým podržel. Hanáci mohli otevřít skóre zápasu v páté minutě, Lukáš Žalčík byl však při svém nájezdu hákovaný a tak rozhodčí nařídili trestné střílení. V tom ale Žalčík nad Soukupem vyzrát nedokázal. Naopak zafungovalo známé pořekadlo – nedáš, dostaneš. První branku utkání vsítil v šesté minutě Ladislav Gengel, který tak poslal Ústí do jednobrankového vedení. Ve čtrnácté minutě měl na holi vyrovnávací gól Martin Novák, ale jeho střelecký pokus zabrzdili betony ústeckého brankáře. První dvacetiminutovka přinesla také krásné gesto fair-play a to když Doležal přiznal sudím, že nebyl faulován. Za toto gesto si vysloužil od prostějovských fanoušků potlesk. O pouhou půl minutu později se podařilo Slovanu navýšit na 0:2. Druhou branku hostům zajistil Jaroslav Roubík. Konec první třetiny pak přinesl první vyloučení a to na straně domácích, kde si šel na dvě minuty odpykat trest za hákování Daniel Kolář.

Prostřední část utkání začala dohrávkou přesilové hry Ústí. Jestřábi se však dokázali ubránit. Sotva se počet hráčů na ledě vyrovnal, byl hostující tým potrestán dvouminutovou penalizací za příliš mnoho hráčů na ledě. Hanáci ale nakonec nabídnutou příležitost na snížení zužitkovat nedokázali. Naopak to byli opět hráči Slovanu, kteří se radovali z gólu. Na 0:3 navýšil v osmadvacáté minutě David Bernad. Jestřábům se chvíli na to naskytla opět příležitost v podobě přesilové hry, ale ani tentokrát se jim kotouč za záda Svobody dostat nepodařilo. Následující přesilovou hru 5 na 3 už domácí zužitkovat dokázali. O snížení na 1:3 se v dvaatřicáté minutě postaral nejproduktivnější obránce Hanáků Aleš Holík. Tato branka jestřábí letku nastartovala a následující tlak před Svobodovou svatyní vynesl Hanákům další přesilovou hru 5 na 3, ve které se i tentokrát domácím podařilo vsítit branku. Na 2:3 snížil necelé čtyři minuty před koncem druhé sirény Ondřej Fiala. Před koncem prostřední části se faulu dopustil střelec druhé branky domácích a do třetí třetiny nastoupí hráči Slovanu v početní převaze.

Ústí se využít početní převahy v úvodu poslední části utkání nepodařilo, ale netrvalo to dlouho a hosté navýšili své vedení po trefě Patrika Husáka na dvoubrankový rozdíl poté. Jestřábi se nestačili ani vzpamatovat hráči Slovanu zvedali ruce nad hlavy opět. Ve čtyřiačtyřicáté minutě navýšil na 2:5 David Merta. Hanáci nic nezabalili a vrhli se do útočného pásma, z čehož vytěžil gól Martin Novák, který tak snížil na 3:5. I přes veškerou snahu v závěru utkání se Jestřábům už další branku přidat nepodařilo. Hanáci tak i napotřetí v této sezóně podlehli Ústí, tentokrát poměrem 3:5.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.