> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi padli na domácím ledě

vloženo: 07.12.2016           komentářů: 0

Jestřábi přivítali v rámci dvaatřicátého kola na domácím ledě HC Slovan Ústí nad Labem. Do třetího vzájemného utkání vstoupili lépe hráči hostujícího celku. Těm se podařilo během třiceti minut nasázet Hanákům tři góly. Jestřábi se svému soupeři ještě ve druhé dvacetiminutovce přiblížili na jednobrankový rozdíl. Ústí však opět zabralo a přidalo další dva góly. Jestřábům se podařilo už jenom snížit. I napotřetí tak vyšlo ze vzájemného zápasu vítězně Ústí, které porazilo jestřábí letku poměrem 3:5.

dnes | Marcela Koudelková
32., středa 7.12.2016
LHK Jestřábi Prostějov
3:5(0:2, 2:1, 1:2)
HC Slovan Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 32. A. Holík (Rudovský, Moskal), 37. Fiala (Martin Novák, Rudovský,)47. Martin Novák (Moskal) – 6. Gengel (Husák, Macek), 18. Roubík (Poulíček, Bernad), 28. Bernad (Roubík, Melka,)43. Husák (Gengel), 44. D. Merta (Z. Doležal, Brož) Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:38. Diváci: 1 116. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 2:3, 2:5, 3:5.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, Kaluža, D. Kolář, Grebeňuk, Vokurka, Protivný – Zabloudil, Moskal, Rudovský – Martin Novák, Augustin, Žálčík – Šlahař, L. Krejčík, Fiala – Hozák, Indra.
HC Slovan Ústí nad Labem: oukup – Bernad, M. Vágner, Vl. Brož, Kasík, Zajíc, Husák, Přindiš – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Z. Doležal, Vrdlovec – Moučka, Gengel, Navarra – Macek, Markulinec, Komárek.
Komentář k zápasu

Úvod třetího vzájemné zápasu vyšel lépe hostujícímu Slovanu, který se ihned po získání bully vrhnul do útočného pásma. Kantor ale svůj tým podržel. Hanáci mohli otevřít skóre zápasu v páté minutě, Lukáš Žalčík byl však při svém nájezdu hákovaný a tak rozhodčí nařídili trestné střílení. V tom ale Žalčík nad Soukupem vyzrát nedokázal. Naopak zafungovalo známé pořekadlo – nedáš, dostaneš. První branku utkání vsítil v šesté minutě Ladislav Gengel, který tak poslal Ústí do jednobrankového vedení. Ve čtrnácté minutě měl na holi vyrovnávací gól Martin Novák, ale jeho střelecký pokus zabrzdili betony ústeckého brankáře. První dvacetiminutovka přinesla také krásné gesto fair-play a to když Doležal přiznal sudím, že nebyl faulován. Za toto gesto si vysloužil od prostějovských fanoušků potlesk. O pouhou půl minutu později se podařilo Slovanu navýšit na 0:2. Druhou branku hostům zajistil Jaroslav Roubík. Konec první třetiny pak přinesl první vyloučení a to na straně domácích, kde si šel na dvě minuty odpykat trest za hákování Daniel Kolář.

Prostřední část utkání začala dohrávkou přesilové hry Ústí. Jestřábi se však dokázali ubránit. Sotva se počet hráčů na ledě vyrovnal, byl hostující tým potrestán dvouminutovou penalizací za příliš mnoho hráčů na ledě. Hanáci ale nakonec nabídnutou příležitost na snížení zužitkovat nedokázali. Naopak to byli opět hráči Slovanu, kteří se radovali z gólu. Na 0:3 navýšil v osmadvacáté minutě David Bernad. Jestřábům se chvíli na to naskytla opět příležitost v podobě přesilové hry, ale ani tentokrát se jim kotouč za záda Svobody dostat nepodařilo. Následující přesilovou hru 5 na 3 už domácí zužitkovat dokázali. O snížení na 1:3 se v dvaatřicáté minutě postaral nejproduktivnější obránce Hanáků Aleš Holík. Tato branka jestřábí letku nastartovala a následující tlak před Svobodovou svatyní vynesl Hanákům další přesilovou hru 5 na 3, ve které se i tentokrát domácím podařilo vsítit branku. Na 2:3 snížil necelé čtyři minuty před koncem druhé sirény Ondřej Fiala. Před koncem prostřední části se faulu dopustil střelec druhé branky domácích a do třetí třetiny nastoupí hráči Slovanu v početní převaze.

Ústí se využít početní převahy v úvodu poslední části utkání nepodařilo, ale netrvalo to dlouho a hosté navýšili své vedení po trefě Patrika Husáka na dvoubrankový rozdíl poté. Jestřábi se nestačili ani vzpamatovat hráči Slovanu zvedali ruce nad hlavy opět. Ve čtyřiačtyřicáté minutě navýšil na 2:5 David Merta. Hanáci nic nezabalili a vrhli se do útočného pásma, z čehož vytěžil gól Martin Novák, který tak snížil na 3:5. I přes veškerou snahu v závěru utkání se Jestřábům už další branku přidat nepodařilo. Hanáci tak i napotřetí v této sezóně podlehli Ústí, tentokrát poměrem 3:5.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.