Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi padli na domácím ledě

vloženo: 07.12.2016           komentářů: 0

Jestřábi přivítali v rámci dvaatřicátého kola na domácím ledě HC Slovan Ústí nad Labem. Do třetího vzájemného utkání vstoupili lépe hráči hostujícího celku. Těm se podařilo během třiceti minut nasázet Hanákům tři góly. Jestřábi se svému soupeři ještě ve druhé dvacetiminutovce přiblížili na jednobrankový rozdíl. Ústí však opět zabralo a přidalo další dva góly. Jestřábům se podařilo už jenom snížit. I napotřetí tak vyšlo ze vzájemného zápasu vítězně Ústí, které porazilo jestřábí letku poměrem 3:5.

dnes | Marcela Koudelková
32., středa 7.12.2016
LHK Jestřábi Prostějov
3:5(0:2, 2:1, 1:2)
HC Slovan Ústí nad Labem

Branky a nahrávky: 32. A. Holík (Rudovský, Moskal), 37. Fiala (Martin Novák, Rudovský,)47. Martin Novák (Moskal) – 6. Gengel (Husák, Macek), 18. Roubík (Poulíček, Bernad), 28. Bernad (Roubík, Melka,)43. Husák (Gengel), 44. D. Merta (Z. Doležal, Brož) Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:38. Diváci: 1 116. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 2:3, 2:5, 3:5.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, Kaluža, D. Kolář, Grebeňuk, Vokurka, Protivný – Zabloudil, Moskal, Rudovský – Martin Novák, Augustin, Žálčík – Šlahař, L. Krejčík, Fiala – Hozák, Indra.
HC Slovan Ústí nad Labem: oukup – Bernad, M. Vágner, Vl. Brož, Kasík, Zajíc, Husák, Přindiš – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Z. Doležal, Vrdlovec – Moučka, Gengel, Navarra – Macek, Markulinec, Komárek.
Komentář k zápasu

Úvod třetího vzájemné zápasu vyšel lépe hostujícímu Slovanu, který se ihned po získání bully vrhnul do útočného pásma. Kantor ale svůj tým podržel. Hanáci mohli otevřít skóre zápasu v páté minutě, Lukáš Žalčík byl však při svém nájezdu hákovaný a tak rozhodčí nařídili trestné střílení. V tom ale Žalčík nad Soukupem vyzrát nedokázal. Naopak zafungovalo známé pořekadlo – nedáš, dostaneš. První branku utkání vsítil v šesté minutě Ladislav Gengel, který tak poslal Ústí do jednobrankového vedení. Ve čtrnácté minutě měl na holi vyrovnávací gól Martin Novák, ale jeho střelecký pokus zabrzdili betony ústeckého brankáře. První dvacetiminutovka přinesla také krásné gesto fair-play a to když Doležal přiznal sudím, že nebyl faulován. Za toto gesto si vysloužil od prostějovských fanoušků potlesk. O pouhou půl minutu později se podařilo Slovanu navýšit na 0:2. Druhou branku hostům zajistil Jaroslav Roubík. Konec první třetiny pak přinesl první vyloučení a to na straně domácích, kde si šel na dvě minuty odpykat trest za hákování Daniel Kolář.

Prostřední část utkání začala dohrávkou přesilové hry Ústí. Jestřábi se však dokázali ubránit. Sotva se počet hráčů na ledě vyrovnal, byl hostující tým potrestán dvouminutovou penalizací za příliš mnoho hráčů na ledě. Hanáci ale nakonec nabídnutou příležitost na snížení zužitkovat nedokázali. Naopak to byli opět hráči Slovanu, kteří se radovali z gólu. Na 0:3 navýšil v osmadvacáté minutě David Bernad. Jestřábům se chvíli na to naskytla opět příležitost v podobě přesilové hry, ale ani tentokrát se jim kotouč za záda Svobody dostat nepodařilo. Následující přesilovou hru 5 na 3 už domácí zužitkovat dokázali. O snížení na 1:3 se v dvaatřicáté minutě postaral nejproduktivnější obránce Hanáků Aleš Holík. Tato branka jestřábí letku nastartovala a následující tlak před Svobodovou svatyní vynesl Hanákům další přesilovou hru 5 na 3, ve které se i tentokrát domácím podařilo vsítit branku. Na 2:3 snížil necelé čtyři minuty před koncem druhé sirény Ondřej Fiala. Před koncem prostřední části se faulu dopustil střelec druhé branky domácích a do třetí třetiny nastoupí hráči Slovanu v početní převaze.

Ústí se využít početní převahy v úvodu poslední části utkání nepodařilo, ale netrvalo to dlouho a hosté navýšili své vedení po trefě Patrika Husáka na dvoubrankový rozdíl poté. Jestřábi se nestačili ani vzpamatovat hráči Slovanu zvedali ruce nad hlavy opět. Ve čtyřiačtyřicáté minutě navýšil na 2:5 David Merta. Hanáci nic nezabalili a vrhli se do útočného pásma, z čehož vytěžil gól Martin Novák, který tak snížil na 3:5. I přes veškerou snahu v závěru utkání se Jestřábům už další branku přidat nepodařilo. Hanáci tak i napotřetí v této sezóně podlehli Ústí, tentokrát poměrem 3:5.

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.