> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Děti z dětského domova v Prostějově

vloženo: 09.12.2016           komentářů: 0

Děti z dětského domova v Prostějově se zúčastní
Obchůdků s Albertem

Do projektu Obchůdky s Albertem, který probíhá po celé republice, se zapojil i dětský domov v Prostějově. Cílem celé akce je připravit děti na vstup do reálného života a představit jim základy podnikání formou výroby a prodeje vánočních dárků a dekorací. Ty lze zakoupit ve vybrané dny na vybraných prodejnách Albert ve všech krajích České republiky. Výtěžek z prodeje pak děti mohou použít podle svého uvážení. O šikovnosti dětí z Dětského domova Prostějov se můžete přesvědčit v sobotu 17. prosince v prodejně Albert v Prostějově na Plumlovské ulici.

Děti se na akci pilně připravovaly
V sobotu 17. prosince se na své zákazníky budou od devíti hodin těšit děti z dětského domova Prostějov, které se na tuto příležitost připravovaly několik měsíců. Děti navíc dostaly tipy a zajímavé informace o základech obchodování, které mají následně možnost uplatnit v praxi při prodeji svých výrobků.
„Školení proběhlo videoformou, kdy se děti z našeho dětského domova seznámily společně se strategií prodeje, s přípravou výrobků i s konečným vyúčtováním. Na přípravě i samotném prodeji se podílí většina dětí z dětského domova, společně s tetami a strýci. Děti se na obchůdky s Albertem těší již od ukončení předchozího ročníku. Vždyť této akce se zúčastňujeme již několikátým rokem a vždy patříme k těm nejlepším ze všech dětských domovů v republice. Děti mají z přípravy výrobků radost nejen v ten daný okamžik, ale i poté, kdy jim z tržby zakoupíme nějaké pěkné vybavení, nebo jim dopřejeme pěkný výlet, či pobyt mimo náš dětský domov.,“ říká Vladimír Brablec, ředitel Dětského domova v Prostějově. Děti tak budou v prostějovské prodejně Albert prodávat například svíčky, mýdla, vánoční ozdoby, malované sklo, pedig, keramické výrobky a další krásné výrobky. Velkou část naší produkce tvoří keramika, na kterou se již dlouhodobě orientujeme a jsme v ní úspěšní.
Obchůdky s Albertem probíhají po celé republice
Projektu, který organizuje a podporuje Nadační fond Albert, se celkově účastní 68 dětských domovů a neziskových organizací ze všech regionů České republiky. Probíhá během adventu od 25. listopadu až do 20. prosince. Díky Obchůdkům s Albertem mají děti ze sociálně znevýhodněného prostředí možnost získat zábavnou formou dovednosti ze světa obchodu, které poté mohou využít v samostatném životě.
V rámci projektu děti absolvovaly školení, kde se dozvěděly více o volbě sortimentu, chování k zákazníkům, marketingu či týmové spolupráci. Po dokončení školení obdržely malé dětské týmy finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu svých vánočních produktů. Veškerý výtěžek, který utrží, navíc poputuje ke konkrétnímu dítěti, které výrobek vytvořilo.
Seznam všech prodejen, v nichž bude možné produkty dětí zakoupit, naleznete na webu Nadačního fondu Albert.


autor: Mgr. Vladimír Brablec

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.