> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po dvanácti minutách hry již 5:0 !!

vloženo: 14.12.2016           komentářů: 0


Kališníci Jestřáby sestřelili osmi brankami!

Druhou prosincovou středu zavítal na litoměřický led trápící se Prostějov, který si z Kalich Areny odvezl osmibrankový příděl! Domácí hokejisté vedli po dvanácti minutách hry již 5:0 díky trefám Marka Loskota, Filipa Hantáka, Lukáše Nedvídka a dvěma zásahům Martina Ondráčka. Jestřábům se povedlo do konce první třetiny snížit, avšak tři minuty po začátku prostřední dvacetiminutovky vrátil Stadionu pětigólový náskok zpět David Švagrovský. Prostějovští hokejisté se pak dokázali prosadit ještě dvakrát, stejně jako domácí, za které skórovali Jan Veselý a Patrik Miškář. Stadion tak šestý celek tabulky rozmázl 8:3.
34. kolo, středa 14.12.2016, 18:00
HC Stadion Litoměřice
DOMÁCÍ
8:3
(5:1, 1:1, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
HOSTÉ
Branky a nahrávky: 2. Ondráček (Kalla, Nedvídek), 4. Loskot (Hanták, Kopta), 9. Ondráček (Pletka, Šulc), 9. Hanták (Loskot, Kopta), 13. Nedvídek (Plášil, Ondráček), 23. Švagrovský (Pilař, Jebavý), 50. Veselý (Kopta), 59. Miškář (Veselý, Barák) – 16. Augustin (Fiala), 31. Rudovský (Matuš, Novák), 45. Indra (Zabloudil, Hozák). Rozhodčí: Kopeček – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 810. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 8:3.
HC Stadion Litoměřice
Pavelka (Šindelář) – Pavlas, Plášil, Šulc, Jebavý, Barák, Piegl, Smetana, Havránek – Loskot, Hanták, Kopta – Ondráček, Nedvídek, Kalla – Dvořák, Miškář, Veselý – Švagrovský, Pilař, Pletka.
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil (9. Kantor) – Kvapil, Zadražil, Protivný, Grebeňuk, Kolář, Kaluža –Novák, Venkrbec, Rudovský – Fiala, Matuš, Augustin – Žálčík, Šlahař, Krejčík – Zabloudil, Hozák, Indra.Úvod patřil kališníkům, kteří vybojovali si puk a hned zaútočili. Jestřábi se nedali a hned vedli protiútok, bez úspěchu byli ale vyhozeni z útočného pásma a ještě v druhé minutě obdrželi branku. Skóre velmi rychlou střelou otevřel Martin Ondráček – 1:0. Po pár dalších nepovedených akcích Prostějova se znovu ve čtvrté minutě prosazují domácí. Filip Hanták protlačil kotouč do útočného pásma, kde ho poslal Marku Loskotovi, který ho prudce umístil za gólmanovy záda – 2:0. Hostující tým zatím neztrácí naději a pouští střely na Pavelku, ten je však nepouští za sebe. Kališníci už potřetí vystřelili na soupeřovu branku, tentokrát již bez gólu. Radovat se mohli až v deváté minutě, kdy využili přesilové hry, puk znovu správně nasměroval Martin Ondráček – 3:0. Po této brance nastává desetisekundová akce, která vyústila v další gól, tentokrát se prosadil Filip Hanták – 4:0. Pátou branku v řadě trefil v třinácté minutě Lukáš Nedvídek - 5:0. Tohoto hada branek se hostům podařilo ukončit až v minutě šestnácté, puk doskočil za Pavelkovi záda z čepele Vojtěcha Augustina. Třetina končí za stavu 5:1.

Do druhého dějství hosté skočili vyloučením. Domácím se však vyzrát na Kantora nepodařilo. Před koncem dvacáté třetí minuty vystřelil od modré čáry Jiří Jebavý, jehož střela neletěla přímo na bránu. O to se však postaral David Švagrovský, který puk letící vzduchem doklepl úspěšně na správné místo, náskok Litoměřic se zvyšuje – 6:1. Nadále se ukázalo spoustu šancí jak u domácích, tak i u hostů, kteří bojovali a snažili se snížit náskok kališníků. Jejich snaha byla odměněna v třicáté první minutě, šance se chopil Jan Rudovský, který svojí střelou překonal Pavelku – 6:2. Hra začala být vyrovnanější, Pavelka ani Kantor se rozhodně nenudili. Chvíli na trestné lavici seděli až tři hráči, kališníci hráli ve třech proti čtyřem a moment i proti pěti. Svou branku ale ubránili až do konce dvacetiminutovky, stejně jako soupeř. Třetí dějství nebylo plné branek jako to první, ale i tak se našlo spoustu šancí z obou stran. Týmy hráli vyrovnaně a doráželi na sebe. První branku v tomto dějství ukořistili hosté v čtyřicáté páté minutě, puk do branky zametl Marek Indra – 6:3. Nadále je tato třetina úplně jiná než to první – už v druhé dvacetiminutovce se Jestřábi na ledě rozkoukali, ale až teď se pořádně probudili a na ledě se odehrávala vyrovnaná hra. Hosté by museli dost zabrat na otočení zápasu a kališníci navíc začali kousat. Důkazem toho byla v padesáté minutě branka, kdy hezkou střelu předvedl z mezikruží Jan Veselý – 7:3. Po několika soubojích se kališníkům povedlo obranu Jestřábů opět prolomit a zhruba minutu před koncem zápasu za záda Kantora doťukl puk Patrik Miškář, konečný stav je tak 8:3.

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Poprvé v sezóně nám tam vše napadalo na začátku zápasu a to zápas rozhodlo. Skoro z každé příležitosti jsme dali gól, což se nám normálně moc nestává. Po většinu sezóny jsme to měli obráceně a konečně se vše otočilo. Soupeř se snažil do zápasu dostat, ale moc se mu to nedařilo. Jsem rád, že jsme udrželi náskok až do konce. Celý zápas rozhodlo prvních deset minut, ve kterých jsme dali pět gólů.

Pavel Arnošt (LHK Jestřábi Prostějov): Dnešní utkání rozhodla první třetina. Začátek zápasu neodpovídal skóre a 5:0 pro nás bylo dost smrtících. Bohužel i přestože jsme pak zlepšili naši hru, tak tam pro nás byla velká ztráta, kterou jsme už nedokázali dorovnat.

Zdroj:http://www.hclitomerice.cz/zapas.asp?id=5283

autor: Michael Apeltauer

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.