> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po dvanácti minutách hry již 5:0 !!

vloženo: 14.12.2016           komentářů: 0


Kališníci Jestřáby sestřelili osmi brankami!

Druhou prosincovou středu zavítal na litoměřický led trápící se Prostějov, který si z Kalich Areny odvezl osmibrankový příděl! Domácí hokejisté vedli po dvanácti minutách hry již 5:0 díky trefám Marka Loskota, Filipa Hantáka, Lukáše Nedvídka a dvěma zásahům Martina Ondráčka. Jestřábům se povedlo do konce první třetiny snížit, avšak tři minuty po začátku prostřední dvacetiminutovky vrátil Stadionu pětigólový náskok zpět David Švagrovský. Prostějovští hokejisté se pak dokázali prosadit ještě dvakrát, stejně jako domácí, za které skórovali Jan Veselý a Patrik Miškář. Stadion tak šestý celek tabulky rozmázl 8:3.
34. kolo, středa 14.12.2016, 18:00
HC Stadion Litoměřice
DOMÁCÍ
8:3
(5:1, 1:1, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov
HOSTÉ
Branky a nahrávky: 2. Ondráček (Kalla, Nedvídek), 4. Loskot (Hanták, Kopta), 9. Ondráček (Pletka, Šulc), 9. Hanták (Loskot, Kopta), 13. Nedvídek (Plášil, Ondráček), 23. Švagrovský (Pilař, Jebavý), 50. Veselý (Kopta), 59. Miškář (Veselý, Barák) – 16. Augustin (Fiala), 31. Rudovský (Matuš, Novák), 45. Indra (Zabloudil, Hozák). Rozhodčí: Kopeček – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 810. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3, 8:3.
HC Stadion Litoměřice
Pavelka (Šindelář) – Pavlas, Plášil, Šulc, Jebavý, Barák, Piegl, Smetana, Havránek – Loskot, Hanták, Kopta – Ondráček, Nedvídek, Kalla – Dvořák, Miškář, Veselý – Švagrovský, Pilař, Pletka.
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil (9. Kantor) – Kvapil, Zadražil, Protivný, Grebeňuk, Kolář, Kaluža –Novák, Venkrbec, Rudovský – Fiala, Matuš, Augustin – Žálčík, Šlahař, Krejčík – Zabloudil, Hozák, Indra.Úvod patřil kališníkům, kteří vybojovali si puk a hned zaútočili. Jestřábi se nedali a hned vedli protiútok, bez úspěchu byli ale vyhozeni z útočného pásma a ještě v druhé minutě obdrželi branku. Skóre velmi rychlou střelou otevřel Martin Ondráček – 1:0. Po pár dalších nepovedených akcích Prostějova se znovu ve čtvrté minutě prosazují domácí. Filip Hanták protlačil kotouč do útočného pásma, kde ho poslal Marku Loskotovi, který ho prudce umístil za gólmanovy záda – 2:0. Hostující tým zatím neztrácí naději a pouští střely na Pavelku, ten je však nepouští za sebe. Kališníci už potřetí vystřelili na soupeřovu branku, tentokrát již bez gólu. Radovat se mohli až v deváté minutě, kdy využili přesilové hry, puk znovu správně nasměroval Martin Ondráček – 3:0. Po této brance nastává desetisekundová akce, která vyústila v další gól, tentokrát se prosadil Filip Hanták – 4:0. Pátou branku v řadě trefil v třinácté minutě Lukáš Nedvídek - 5:0. Tohoto hada branek se hostům podařilo ukončit až v minutě šestnácté, puk doskočil za Pavelkovi záda z čepele Vojtěcha Augustina. Třetina končí za stavu 5:1.

Do druhého dějství hosté skočili vyloučením. Domácím se však vyzrát na Kantora nepodařilo. Před koncem dvacáté třetí minuty vystřelil od modré čáry Jiří Jebavý, jehož střela neletěla přímo na bránu. O to se však postaral David Švagrovský, který puk letící vzduchem doklepl úspěšně na správné místo, náskok Litoměřic se zvyšuje – 6:1. Nadále se ukázalo spoustu šancí jak u domácích, tak i u hostů, kteří bojovali a snažili se snížit náskok kališníků. Jejich snaha byla odměněna v třicáté první minutě, šance se chopil Jan Rudovský, který svojí střelou překonal Pavelku – 6:2. Hra začala být vyrovnanější, Pavelka ani Kantor se rozhodně nenudili. Chvíli na trestné lavici seděli až tři hráči, kališníci hráli ve třech proti čtyřem a moment i proti pěti. Svou branku ale ubránili až do konce dvacetiminutovky, stejně jako soupeř. Třetí dějství nebylo plné branek jako to první, ale i tak se našlo spoustu šancí z obou stran. Týmy hráli vyrovnaně a doráželi na sebe. První branku v tomto dějství ukořistili hosté v čtyřicáté páté minutě, puk do branky zametl Marek Indra – 6:3. Nadále je tato třetina úplně jiná než to první – už v druhé dvacetiminutovce se Jestřábi na ledě rozkoukali, ale až teď se pořádně probudili a na ledě se odehrávala vyrovnaná hra. Hosté by museli dost zabrat na otočení zápasu a kališníci navíc začali kousat. Důkazem toho byla v padesáté minutě branka, kdy hezkou střelu předvedl z mezikruží Jan Veselý – 7:3. Po několika soubojích se kališníkům povedlo obranu Jestřábů opět prolomit a zhruba minutu před koncem zápasu za záda Kantora doťukl puk Patrik Miškář, konečný stav je tak 8:3.

Ohlasy po utkání

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Poprvé v sezóně nám tam vše napadalo na začátku zápasu a to zápas rozhodlo. Skoro z každé příležitosti jsme dali gól, což se nám normálně moc nestává. Po většinu sezóny jsme to měli obráceně a konečně se vše otočilo. Soupeř se snažil do zápasu dostat, ale moc se mu to nedařilo. Jsem rád, že jsme udrželi náskok až do konce. Celý zápas rozhodlo prvních deset minut, ve kterých jsme dali pět gólů.

Pavel Arnošt (LHK Jestřábi Prostějov): Dnešní utkání rozhodla první třetina. Začátek zápasu neodpovídal skóre a 5:0 pro nás bylo dost smrtících. Bohužel i přestože jsme pak zlepšili naši hru, tak tam pro nás byla velká ztráta, kterou jsme už nedokázali dorovnat.

Zdroj:http://www.hclitomerice.cz/zapas.asp?id=5283

autor: Michael Apeltauer

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.