> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Agelky daly zapomenout na slabší

vloženo: 18.12.2016           komentářů: 0

Agelky daly zapomenout na slabší výkony doma a celek z hlavního města smetly dobrým volejbalem

Prostějovské volejbalistky hodně chtěly dokázat, že i na vlastním hřišti umí zahrát kvalitně. A ve 12. kole UNIQA extraligy žen ČR 2016/17 se jim to proti Olympu Praha stoprocentně povedlo. Na rozdíl od minulých zápasů ve své hale vystřihly výkon odpovídající úrovni obhájkyň národního titulu a neboť soupeřkám se naopak moc nedařilo, dopadlo utkání suverénním vítězstvím vedoucího mančaftu soutěže.

VK AGEL Prostějov – PVK Olymp Praha 3:0 (18, 15, 16)

Rozhodčí: Velinov a Kmoníček. Čas: 67 minut. Diváků: 400. Sestava Prostějova: Tinklová, Matienzo, Trnková, Rodriguez, Emonts, Herelová, libero Kovářová – Hindriksen, Nová, Gambová. Trenéři: Peter Goga a Lubomír Petráš. Sestava Olympu: Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, Kopecká, libero Dostálová – Kurková, Bartošová, Meidlová. Trenéři: Stanislav Mitáč a Jakub Brečka.
Bodový vývoj – první set: 0:1, 2:1, 2:3, 3:6, 6:6, 8:7, 10:10, 12:10, 13:12, 16:12, 18:15, 21:15, 24:16, 25:18. Druhý set: 1:1, 3:1, 4:4, 9:9, 13:9, 13:11, 19:11, 20:13, 23:13, 23:15, 25:15. Třetí set: 1:2, 4:2, 5:5, 7:5, 9:6, 11:7, 12:10, 13:12, 15:12, 20:13, 22:14, 23:16, 25:16.

Špatné vstupy do domácích střetnutí, toť tradiční neduh Agelek v letošní sezóně. Ani tentokrát se mu nevyhnuly, když solidně hrajícímu soupeři stačilo využívat četných chyb a rychle získal menší náskok (3:6). Favorizovaný tým se však vzápětí dostal do vyššího tempa, předvedl několik vydařených akcí. A tím se brzy chytil natolik, že bez větších problémů průběh zahajovací sady otočil na 8:7. O chvíli později následoval klíčový únik z 10:10 na 16:12 vystavěný na účinném servisu, dobré obraně v poli i pestrém útoku. Děvčata z metropole vyráběla pod zintenzivněným tlakem čím dál víc (ne)vynucených hrubek a osud úvodního dějství tím byl jasně zpečetěn – 25:18.
Start druhé části napovídal, že hanácké družstvo bude pokračovat v načaté jízdě (3:1). Jenže stačilo několik zbytečných zaváhání v mezihře a místo dalšího zvýšení odstupu přišlo vyrovnání (4:4). Vékáčko se pak nějaký čas hledalo, Olymp i díky tomu držel krok. Zlom nastal za nerozhodného stavu 9:9, kdy v defenzivě tápající Rodriguez výborně zapodávala a zkoncentrované Gogovy svěřenky utekly čtyřbodovou šňůrou na 13:9. Od té chvíle se znovu projevila volejbalová převaha Prostějova, jíž pražský výběr nedokázal čelit. A set číslo dva tudíž skončil velmi jednoznačně – 25:15.
Ve třetí sadě se ale začínalo zase od nuly a bylo otázkou, jestli úřadující mistryně republiky svou dominanci udrží. Prvotní fáze se z domácí strany opět nesla v trochu váhavém módu (5:5), nicméně jakmile AGEL víc zabral, neměly protivnice pádnou odpověď. Papírově silnějšímu kolektivu fungovaly bez větších výpadků veškeré činnosti a směřoval k pohodovému triumfu. Přesto se PVK ještě zvedl, aby povedeným úsekem dotáhl z 11:7 na 13:12. Leč vzápětí se tento kratší záchvěv hostující naděje stal nenávratnou minulostí, načež závěr duelu proběhl v drtivém módu – 25:16 a 3:0.

Peter Goga (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Jsem spokojený. Vyhráli jsme tři nula po třech hladkých setech okolo patnácti bodů na straně soupeře, co víc si můžu přát. Výkon celého týmu byl tentokrát dobrý a vyplatil se nám trochu jiný model přípravy, kdy jsme se od pondělka až do čtvrtečního dopoledne zaměřili na obnovení fyzického fondu. Holky se nechaly přesvědčit, že nejsou unavené, a díky svěžejšímu projevu předvedly kvalitní volejbal. Za což jsme všichni společně rádi.“
Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Hrály jsme opravdu dobře. Dařilo se nám věci z předzápasové přípravy přenášet na hřiště a v tomto ohledu šlo o povedené střetnutí. Určitě nám pomohl jak kvalitní trénink během uplynulého týdne, tak postupné uzdravování hráčského kádru. A mám velkou radost, že jsme dnešní souboj zvládly natolik kvalitním výkonem.“
Stanislav Mitáč (hlavní trenér PVK Olymp Praha): „Byli jsme jednoznačně horším týmem. Nevadí přitom, že jsme v Prostějově podlehli, ale vadí náš výkon, který byl mizerný až ostudný. Což mě po vydařených předchozích utkáních mrzí. Za ně jsem holky chválil, zatímco dnes je musím naopak zkritizovat. Vůbec jsme nepotvrdili rostoucí sportovní formu, udělali spoustu zbytečných chyb a utrpěli zaslouženě vysokou porážku. Hodně nám chybělo jak vyšší tempo, tak hlavně větší touha bojovat.“
Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Dnešní zápas jsme jednoznačně prohrály špatným útokem. Ve všech ostatních činnostech jsme se soupeřkami byly vcelku srovnatelné, ale v tom útoku jsme nebyly schopné položit balón na zem. Prostějov jo a proto utkání skončilo tak jasně. Náš výkon byl špatný, prostě jsme to nezvládly.“

autor: VK AGEL Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.