> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Agelky daly zapomenout na slabší

vloženo: 18.12.2016           komentářů: 0

Agelky daly zapomenout na slabší výkony doma a celek z hlavního města smetly dobrým volejbalem

Prostějovské volejbalistky hodně chtěly dokázat, že i na vlastním hřišti umí zahrát kvalitně. A ve 12. kole UNIQA extraligy žen ČR 2016/17 se jim to proti Olympu Praha stoprocentně povedlo. Na rozdíl od minulých zápasů ve své hale vystřihly výkon odpovídající úrovni obhájkyň národního titulu a neboť soupeřkám se naopak moc nedařilo, dopadlo utkání suverénním vítězstvím vedoucího mančaftu soutěže.

VK AGEL Prostějov – PVK Olymp Praha 3:0 (18, 15, 16)

Rozhodčí: Velinov a Kmoníček. Čas: 67 minut. Diváků: 400. Sestava Prostějova: Tinklová, Matienzo, Trnková, Rodriguez, Emonts, Herelová, libero Kovářová – Hindriksen, Nová, Gambová. Trenéři: Peter Goga a Lubomír Petráš. Sestava Olympu: Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, Kopecká, libero Dostálová – Kurková, Bartošová, Meidlová. Trenéři: Stanislav Mitáč a Jakub Brečka.
Bodový vývoj – první set: 0:1, 2:1, 2:3, 3:6, 6:6, 8:7, 10:10, 12:10, 13:12, 16:12, 18:15, 21:15, 24:16, 25:18. Druhý set: 1:1, 3:1, 4:4, 9:9, 13:9, 13:11, 19:11, 20:13, 23:13, 23:15, 25:15. Třetí set: 1:2, 4:2, 5:5, 7:5, 9:6, 11:7, 12:10, 13:12, 15:12, 20:13, 22:14, 23:16, 25:16.

Špatné vstupy do domácích střetnutí, toť tradiční neduh Agelek v letošní sezóně. Ani tentokrát se mu nevyhnuly, když solidně hrajícímu soupeři stačilo využívat četných chyb a rychle získal menší náskok (3:6). Favorizovaný tým se však vzápětí dostal do vyššího tempa, předvedl několik vydařených akcí. A tím se brzy chytil natolik, že bez větších problémů průběh zahajovací sady otočil na 8:7. O chvíli později následoval klíčový únik z 10:10 na 16:12 vystavěný na účinném servisu, dobré obraně v poli i pestrém útoku. Děvčata z metropole vyráběla pod zintenzivněným tlakem čím dál víc (ne)vynucených hrubek a osud úvodního dějství tím byl jasně zpečetěn – 25:18.
Start druhé části napovídal, že hanácké družstvo bude pokračovat v načaté jízdě (3:1). Jenže stačilo několik zbytečných zaváhání v mezihře a místo dalšího zvýšení odstupu přišlo vyrovnání (4:4). Vékáčko se pak nějaký čas hledalo, Olymp i díky tomu držel krok. Zlom nastal za nerozhodného stavu 9:9, kdy v defenzivě tápající Rodriguez výborně zapodávala a zkoncentrované Gogovy svěřenky utekly čtyřbodovou šňůrou na 13:9. Od té chvíle se znovu projevila volejbalová převaha Prostějova, jíž pražský výběr nedokázal čelit. A set číslo dva tudíž skončil velmi jednoznačně – 25:15.
Ve třetí sadě se ale začínalo zase od nuly a bylo otázkou, jestli úřadující mistryně republiky svou dominanci udrží. Prvotní fáze se z domácí strany opět nesla v trochu váhavém módu (5:5), nicméně jakmile AGEL víc zabral, neměly protivnice pádnou odpověď. Papírově silnějšímu kolektivu fungovaly bez větších výpadků veškeré činnosti a směřoval k pohodovému triumfu. Přesto se PVK ještě zvedl, aby povedeným úsekem dotáhl z 11:7 na 13:12. Leč vzápětí se tento kratší záchvěv hostující naděje stal nenávratnou minulostí, načež závěr duelu proběhl v drtivém módu – 25:16 a 3:0.

Peter Goga (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Jsem spokojený. Vyhráli jsme tři nula po třech hladkých setech okolo patnácti bodů na straně soupeře, co víc si můžu přát. Výkon celého týmu byl tentokrát dobrý a vyplatil se nám trochu jiný model přípravy, kdy jsme se od pondělka až do čtvrtečního dopoledne zaměřili na obnovení fyzického fondu. Holky se nechaly přesvědčit, že nejsou unavené, a díky svěžejšímu projevu předvedly kvalitní volejbal. Za což jsme všichni společně rádi.“
Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Hrály jsme opravdu dobře. Dařilo se nám věci z předzápasové přípravy přenášet na hřiště a v tomto ohledu šlo o povedené střetnutí. Určitě nám pomohl jak kvalitní trénink během uplynulého týdne, tak postupné uzdravování hráčského kádru. A mám velkou radost, že jsme dnešní souboj zvládly natolik kvalitním výkonem.“
Stanislav Mitáč (hlavní trenér PVK Olymp Praha): „Byli jsme jednoznačně horším týmem. Nevadí přitom, že jsme v Prostějově podlehli, ale vadí náš výkon, který byl mizerný až ostudný. Což mě po vydařených předchozích utkáních mrzí. Za ně jsem holky chválil, zatímco dnes je musím naopak zkritizovat. Vůbec jsme nepotvrdili rostoucí sportovní formu, udělali spoustu zbytečných chyb a utrpěli zaslouženě vysokou porážku. Hodně nám chybělo jak vyšší tempo, tak hlavně větší touha bojovat.“
Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Dnešní zápas jsme jednoznačně prohrály špatným útokem. Ve všech ostatních činnostech jsme se soupeřkami byly vcelku srovnatelné, ale v tom útoku jsme nebyly schopné položit balón na zem. Prostějov jo a proto utkání skončilo tak jasně. Náš výkon byl špatný, prostě jsme to nezvládly.“

autor: VK AGEL Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.