> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Agelky daly zapomenout na slabší

vloženo: 18.12.2016           komentářů: 0

Agelky daly zapomenout na slabší výkony doma a celek z hlavního města smetly dobrým volejbalem

Prostějovské volejbalistky hodně chtěly dokázat, že i na vlastním hřišti umí zahrát kvalitně. A ve 12. kole UNIQA extraligy žen ČR 2016/17 se jim to proti Olympu Praha stoprocentně povedlo. Na rozdíl od minulých zápasů ve své hale vystřihly výkon odpovídající úrovni obhájkyň národního titulu a neboť soupeřkám se naopak moc nedařilo, dopadlo utkání suverénním vítězstvím vedoucího mančaftu soutěže.

VK AGEL Prostějov – PVK Olymp Praha 3:0 (18, 15, 16)

Rozhodčí: Velinov a Kmoníček. Čas: 67 minut. Diváků: 400. Sestava Prostějova: Tinklová, Matienzo, Trnková, Rodriguez, Emonts, Herelová, libero Kovářová – Hindriksen, Nová, Gambová. Trenéři: Peter Goga a Lubomír Petráš. Sestava Olympu: Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, Kopecká, libero Dostálová – Kurková, Bartošová, Meidlová. Trenéři: Stanislav Mitáč a Jakub Brečka.
Bodový vývoj – první set: 0:1, 2:1, 2:3, 3:6, 6:6, 8:7, 10:10, 12:10, 13:12, 16:12, 18:15, 21:15, 24:16, 25:18. Druhý set: 1:1, 3:1, 4:4, 9:9, 13:9, 13:11, 19:11, 20:13, 23:13, 23:15, 25:15. Třetí set: 1:2, 4:2, 5:5, 7:5, 9:6, 11:7, 12:10, 13:12, 15:12, 20:13, 22:14, 23:16, 25:16.

Špatné vstupy do domácích střetnutí, toť tradiční neduh Agelek v letošní sezóně. Ani tentokrát se mu nevyhnuly, když solidně hrajícímu soupeři stačilo využívat četných chyb a rychle získal menší náskok (3:6). Favorizovaný tým se však vzápětí dostal do vyššího tempa, předvedl několik vydařených akcí. A tím se brzy chytil natolik, že bez větších problémů průběh zahajovací sady otočil na 8:7. O chvíli později následoval klíčový únik z 10:10 na 16:12 vystavěný na účinném servisu, dobré obraně v poli i pestrém útoku. Děvčata z metropole vyráběla pod zintenzivněným tlakem čím dál víc (ne)vynucených hrubek a osud úvodního dějství tím byl jasně zpečetěn – 25:18.
Start druhé části napovídal, že hanácké družstvo bude pokračovat v načaté jízdě (3:1). Jenže stačilo několik zbytečných zaváhání v mezihře a místo dalšího zvýšení odstupu přišlo vyrovnání (4:4). Vékáčko se pak nějaký čas hledalo, Olymp i díky tomu držel krok. Zlom nastal za nerozhodného stavu 9:9, kdy v defenzivě tápající Rodriguez výborně zapodávala a zkoncentrované Gogovy svěřenky utekly čtyřbodovou šňůrou na 13:9. Od té chvíle se znovu projevila volejbalová převaha Prostějova, jíž pražský výběr nedokázal čelit. A set číslo dva tudíž skončil velmi jednoznačně – 25:15.
Ve třetí sadě se ale začínalo zase od nuly a bylo otázkou, jestli úřadující mistryně republiky svou dominanci udrží. Prvotní fáze se z domácí strany opět nesla v trochu váhavém módu (5:5), nicméně jakmile AGEL víc zabral, neměly protivnice pádnou odpověď. Papírově silnějšímu kolektivu fungovaly bez větších výpadků veškeré činnosti a směřoval k pohodovému triumfu. Přesto se PVK ještě zvedl, aby povedeným úsekem dotáhl z 11:7 na 13:12. Leč vzápětí se tento kratší záchvěv hostující naděje stal nenávratnou minulostí, načež závěr duelu proběhl v drtivém módu – 25:16 a 3:0.

Peter Goga (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Jsem spokojený. Vyhráli jsme tři nula po třech hladkých setech okolo patnácti bodů na straně soupeře, co víc si můžu přát. Výkon celého týmu byl tentokrát dobrý a vyplatil se nám trochu jiný model přípravy, kdy jsme se od pondělka až do čtvrtečního dopoledne zaměřili na obnovení fyzického fondu. Holky se nechaly přesvědčit, že nejsou unavené, a díky svěžejšímu projevu předvedly kvalitní volejbal. Za což jsme všichni společně rádi.“
Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Hrály jsme opravdu dobře. Dařilo se nám věci z předzápasové přípravy přenášet na hřiště a v tomto ohledu šlo o povedené střetnutí. Určitě nám pomohl jak kvalitní trénink během uplynulého týdne, tak postupné uzdravování hráčského kádru. A mám velkou radost, že jsme dnešní souboj zvládly natolik kvalitním výkonem.“
Stanislav Mitáč (hlavní trenér PVK Olymp Praha): „Byli jsme jednoznačně horším týmem. Nevadí přitom, že jsme v Prostějově podlehli, ale vadí náš výkon, který byl mizerný až ostudný. Což mě po vydařených předchozích utkáních mrzí. Za ně jsem holky chválil, zatímco dnes je musím naopak zkritizovat. Vůbec jsme nepotvrdili rostoucí sportovní formu, udělali spoustu zbytečných chyb a utrpěli zaslouženě vysokou porážku. Hodně nám chybělo jak vyšší tempo, tak hlavně větší touha bojovat.“
Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Dnešní zápas jsme jednoznačně prohrály špatným útokem. Ve všech ostatních činnostech jsme se soupeřkami byly vcelku srovnatelné, ale v tom útoku jsme nebyly schopné položit balón na zem. Prostějov jo a proto utkání skončilo tak jasně. Náš výkon byl špatný, prostě jsme to nezvládly.“

autor: VK AGEL Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.