Rezerva Prostějova je korfbalové...

vloženo: 19.12.2016           komentářů: 0

Prostějovské béčko dalo soupeřům čuchnout jen v prvních poločasech

Prostějov, SK RG B : SK Plhov Náchod 15:11

Poločas: 9:7. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Lužný Martin 4, Havlová Renata 3, Jenešová Adéla 2 - Kolářová Denisa 6, Šmíd Filip 3.

Brno, KK Nový Lískovec : Prostějov, SK RG B 9:22

Poločas: 7:5. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Drábek Jaroslav 3, Pernica Jakub 3 - Galíček Petr 6, Tichý Jan 3.

Brno, KK Nový Lískovec : SK Plhov Náchod 17:21

Poločas: 7:7. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 6, Pernica Jakub 5, Drábek Jaroslav 3, Drábková Aneta 3 - Kolářová Denisa 7, Šmíd Filip 4, Štěpánová Pavlína 3.

Když šlo do tuhého, zabrala a utkání si pohlídala. Rezerva Prostějova je ve druhé nejvyšší korfbalové soutěži stoprocentní i po víkendové dohrávce druhého kola, ačkoli v prvních polovinách se jeho sokové drželi na dostřel. Hanáci si v domácím prostředí v Kostelci na Hané poradili 22:9 s Novým Lískovcem a 15:11 s Náchodem. Zápas brněnského celku s Náchodem vyzněl 21:17 pro druhý jmenovaný tým.

První klání dne přineslo velmi překvapivý poločasový výsledek. Nový Lískovec vedl nad favorizovaným Prostějovem 7:5 a schylovalo se k překvapení. Jenže domácí protočili sestavu a soupeře zničili drtivým náporem. „Nasadili kluky z extraligy, kteří měří asi o dvacet centimetrů víc než my. S jejich béčkovou sestavou bych věřil ve výhru, takhle jsme ve druhé části dostali totálně na frak. I přesto jsme však podali dobrý výkon. Nebyli jsme v plné sestavě, hráli jsme jen v osmi, i tak jsem spokojený,“ povídal hrající kouč Nového Lískovce Jakub Pernica.

Brněnské družstvo se kýženého úspěchu nedočkalo ani s Náchodem a bez výhry zůstává i po svém letošním osmém duelu. V poločase přitom zase drželo nadějný výsledek 7:7. „Celý zápas se hrálo vyrovnaně. Naštěstí nám padali koše a myslím si, že jsme mohli Náchod i přehrát. Bohužel už nám asi trochu v závěru došly síly. Přece jen to v osmi tak často nehrajeme. Ověřili jsme si však, že se můžeme měřit skoro s každým. Jen mě mrzí, že jsme takhle nehráli minule v Brně. Už bychom v kolonce výher neměli nulu,“ byl přesvědčený Pernica.

I ve svém druhém zápase dne dal Prostějov protivníkovi šanci. Náchod mohl poměrně dlouho pomýšlet na úspěch. „Z náchodské strany jsme tuhý odpor čekali. Má mladý a dravý tým s dobrými individualitami. My jsme si však v klidu řekli, co kdo má hrát, a to jsme plnili. Myslím si, že máme docela dobrou a stabilní formu,“ vyprávěla prostějovská Kateřina Zelinková po výhře o čtyři koše.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.