Rezerva Prostějova je korfbalové...

vloženo: 19.12.2016           komentářů: 0

Prostějovské béčko dalo soupeřům čuchnout jen v prvních poločasech

Prostějov, SK RG B : SK Plhov Náchod 15:11

Poločas: 9:7. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Lužný Martin 4, Havlová Renata 3, Jenešová Adéla 2 - Kolářová Denisa 6, Šmíd Filip 3.

Brno, KK Nový Lískovec : Prostějov, SK RG B 9:22

Poločas: 7:5. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Drábek Jaroslav 3, Pernica Jakub 3 - Galíček Petr 6, Tichý Jan 3.

Brno, KK Nový Lískovec : SK Plhov Náchod 17:21

Poločas: 7:7. Rozhodčí: Petr Báder. Nejlepší střelci: Cupáková Markéta 6, Pernica Jakub 5, Drábek Jaroslav 3, Drábková Aneta 3 - Kolářová Denisa 7, Šmíd Filip 4, Štěpánová Pavlína 3.

Když šlo do tuhého, zabrala a utkání si pohlídala. Rezerva Prostějova je ve druhé nejvyšší korfbalové soutěži stoprocentní i po víkendové dohrávce druhého kola, ačkoli v prvních polovinách se jeho sokové drželi na dostřel. Hanáci si v domácím prostředí v Kostelci na Hané poradili 22:9 s Novým Lískovcem a 15:11 s Náchodem. Zápas brněnského celku s Náchodem vyzněl 21:17 pro druhý jmenovaný tým.

První klání dne přineslo velmi překvapivý poločasový výsledek. Nový Lískovec vedl nad favorizovaným Prostějovem 7:5 a schylovalo se k překvapení. Jenže domácí protočili sestavu a soupeře zničili drtivým náporem. „Nasadili kluky z extraligy, kteří měří asi o dvacet centimetrů víc než my. S jejich béčkovou sestavou bych věřil ve výhru, takhle jsme ve druhé části dostali totálně na frak. I přesto jsme však podali dobrý výkon. Nebyli jsme v plné sestavě, hráli jsme jen v osmi, i tak jsem spokojený,“ povídal hrající kouč Nového Lískovce Jakub Pernica.

Brněnské družstvo se kýženého úspěchu nedočkalo ani s Náchodem a bez výhry zůstává i po svém letošním osmém duelu. V poločase přitom zase drželo nadějný výsledek 7:7. „Celý zápas se hrálo vyrovnaně. Naštěstí nám padali koše a myslím si, že jsme mohli Náchod i přehrát. Bohužel už nám asi trochu v závěru došly síly. Přece jen to v osmi tak často nehrajeme. Ověřili jsme si však, že se můžeme měřit skoro s každým. Jen mě mrzí, že jsme takhle nehráli minule v Brně. Už bychom v kolonce výher neměli nulu,“ byl přesvědčený Pernica.

I ve svém druhém zápase dne dal Prostějov protivníkovi šanci. Náchod mohl poměrně dlouho pomýšlet na úspěch. „Z náchodské strany jsme tuhý odpor čekali. Má mladý a dravý tým s dobrými individualitami. My jsme si však v klidu řekli, co kdo má hrát, a to jsme plnili. Myslím si, že máme docela dobrou a stabilní formu,“ vyprávěla prostějovská Kateřina Zelinková po výhře o čtyři koše.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.