> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovský lupič dopaden

vloženo: 27.12.2016           komentářů: 0

Spadla klec. Prostějovští restauratéři si mohou oddechnout - pachatel prosincových loupeží byl dopaden. Okresní soud v Prostějově rozhodl o jeho umístění do vazby.

V pátek 16. prosince došlo v baru ve Svatoplukově ulici v Prostějově k loupežnému přepadení. Přepadená servírka pachateli, pod pohrůžkou nožem, vydala peněženku s denní tržbou ve výši téměř 18 tisíc korun. K dalším dvěma loupežným přepadením došlo ve středu 21. prosince 2016 v barech v ulicích Dolní a Plumlovské. Také zde pachatel po obsluze pod pohrůžkou nožem požadoval vydání finanční hotovosti.

„V prvním případě se v baru v Dolní ulici zmocnil číšnického fleku s finanční hotovostí bezmála jeden tisíc korun. Po činu pachatel z provozovny utekl. Byl ale pronásledován poškozeným. Na útěku, směrem k ulici Újezd, pronásledovaný pachatel peněženku i s hotovostí zahodil a utekl,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. K poslednímu z loupežných přepadení došlo v baru v Plumlovské ulici. Také zde servírka pod pohrůžkou nožem ze strachu vydala finanční hotovost. V tomto případě šlo o částku přesahující osm tisíc korun. Pachatel z místa činu opět zmizel.

„Případem se zabývali prostějovští kriminalisté. Pachatele se policistům, za vydatné pomoci pracovníka ostrahy baru, podařilo zadržet v baru v Krasické ulici v Prostějově a to nedlouho po poslední loupeži. Provedeným šetřením a na základě zajištěných stop poznatků se kriminalistům ještě týž den podařilo prokázat, že zadržený jednadvacetiletý muž se dopustil všech tří uvedených loupežných přepadení. Muž se k činům doznal,“ doplnil Kořínek. Dalším šetřením se kriminalistům navíc podařilo zadrženého muže ustanovit jako pachatele krádeže ze dne 8. prosince 2016.

„V tento den měl v jedné z prostějovských restaurací ze stolu odcizit obálku s finanční hotovostí dvanáct tisíc korun. Také k tomuto činu se pachatel doznal a převzal si obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu krádež. Za ty mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ uzavřel František Kořínek s tím, že v průběhu vyšetřování se ukázalo, že obviněný muž byl počátkem letošního roku za obdobnou trestnou činnost Krajským soudem v Olomouci pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody s podmíněným odkladem. Z důvodu zabránění další trestné činnosti pachatele a z obavy, že by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání, podali kriminalisté podnět na jeho vzetí do vazby. Ten soudce Okresního soudu v Prostějově akceptoval a muž putoval do vazby.

autor: PČR - Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.