> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovský lupič dopaden

vloženo: 27.12.2016           komentářů: 0

Spadla klec. Prostějovští restauratéři si mohou oddechnout - pachatel prosincových loupeží byl dopaden. Okresní soud v Prostějově rozhodl o jeho umístění do vazby.

V pátek 16. prosince došlo v baru ve Svatoplukově ulici v Prostějově k loupežnému přepadení. Přepadená servírka pachateli, pod pohrůžkou nožem, vydala peněženku s denní tržbou ve výši téměř 18 tisíc korun. K dalším dvěma loupežným přepadením došlo ve středu 21. prosince 2016 v barech v ulicích Dolní a Plumlovské. Také zde pachatel po obsluze pod pohrůžkou nožem požadoval vydání finanční hotovosti.

„V prvním případě se v baru v Dolní ulici zmocnil číšnického fleku s finanční hotovostí bezmála jeden tisíc korun. Po činu pachatel z provozovny utekl. Byl ale pronásledován poškozeným. Na útěku, směrem k ulici Újezd, pronásledovaný pachatel peněženku i s hotovostí zahodil a utekl,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. K poslednímu z loupežných přepadení došlo v baru v Plumlovské ulici. Také zde servírka pod pohrůžkou nožem ze strachu vydala finanční hotovost. V tomto případě šlo o částku přesahující osm tisíc korun. Pachatel z místa činu opět zmizel.

„Případem se zabývali prostějovští kriminalisté. Pachatele se policistům, za vydatné pomoci pracovníka ostrahy baru, podařilo zadržet v baru v Krasické ulici v Prostějově a to nedlouho po poslední loupeži. Provedeným šetřením a na základě zajištěných stop poznatků se kriminalistům ještě týž den podařilo prokázat, že zadržený jednadvacetiletý muž se dopustil všech tří uvedených loupežných přepadení. Muž se k činům doznal,“ doplnil Kořínek. Dalším šetřením se kriminalistům navíc podařilo zadrženého muže ustanovit jako pachatele krádeže ze dne 8. prosince 2016.

„V tento den měl v jedné z prostějovských restaurací ze stolu odcizit obálku s finanční hotovostí dvanáct tisíc korun. Také k tomuto činu se pachatel doznal a převzal si obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu krádež. Za ty mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ uzavřel František Kořínek s tím, že v průběhu vyšetřování se ukázalo, že obviněný muž byl počátkem letošního roku za obdobnou trestnou činnost Krajským soudem v Olomouci pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody s podmíněným odkladem. Z důvodu zabránění další trestné činnosti pachatele a z obavy, že by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání, podali kriminalisté podnět na jeho vzetí do vazby. Ten soudce Okresního soudu v Prostějově akceptoval a muž putoval do vazby.

autor: PČR - Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.