> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovský lupič dopaden

vloženo: 27.12.2016           komentářů: 0

Spadla klec. Prostějovští restauratéři si mohou oddechnout - pachatel prosincových loupeží byl dopaden. Okresní soud v Prostějově rozhodl o jeho umístění do vazby.

V pátek 16. prosince došlo v baru ve Svatoplukově ulici v Prostějově k loupežnému přepadení. Přepadená servírka pachateli, pod pohrůžkou nožem, vydala peněženku s denní tržbou ve výši téměř 18 tisíc korun. K dalším dvěma loupežným přepadením došlo ve středu 21. prosince 2016 v barech v ulicích Dolní a Plumlovské. Také zde pachatel po obsluze pod pohrůžkou nožem požadoval vydání finanční hotovosti.

„V prvním případě se v baru v Dolní ulici zmocnil číšnického fleku s finanční hotovostí bezmála jeden tisíc korun. Po činu pachatel z provozovny utekl. Byl ale pronásledován poškozeným. Na útěku, směrem k ulici Újezd, pronásledovaný pachatel peněženku i s hotovostí zahodil a utekl,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. K poslednímu z loupežných přepadení došlo v baru v Plumlovské ulici. Také zde servírka pod pohrůžkou nožem ze strachu vydala finanční hotovost. V tomto případě šlo o částku přesahující osm tisíc korun. Pachatel z místa činu opět zmizel.

„Případem se zabývali prostějovští kriminalisté. Pachatele se policistům, za vydatné pomoci pracovníka ostrahy baru, podařilo zadržet v baru v Krasické ulici v Prostějově a to nedlouho po poslední loupeži. Provedeným šetřením a na základě zajištěných stop poznatků se kriminalistům ještě týž den podařilo prokázat, že zadržený jednadvacetiletý muž se dopustil všech tří uvedených loupežných přepadení. Muž se k činům doznal,“ doplnil Kořínek. Dalším šetřením se kriminalistům navíc podařilo zadrženého muže ustanovit jako pachatele krádeže ze dne 8. prosince 2016.

„V tento den měl v jedné z prostějovských restaurací ze stolu odcizit obálku s finanční hotovostí dvanáct tisíc korun. Také k tomuto činu se pachatel doznal a převzal si obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu krádež. Za ty mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ uzavřel František Kořínek s tím, že v průběhu vyšetřování se ukázalo, že obviněný muž byl počátkem letošního roku za obdobnou trestnou činnost Krajským soudem v Olomouci pravomocně odsouzen k trestu odnětí svobody s podmíněným odkladem. Z důvodu zabránění další trestné činnosti pachatele a z obavy, že by se mohl vyhýbat trestnímu stíhání, podali kriminalisté podnět na jeho vzetí do vazby. Ten soudce Okresního soudu v Prostějově akceptoval a muž putoval do vazby.

autor: PČR - Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.