> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pavel Kantor vychytal nulu

vloženo: 28.12.2016           komentářů: 0


Pavel Kantor vychytal v Benátkách nulu a pomohl tak Jestřábům ke třem bodům!

Jestřábi zamířili v rámci šestatřicátého kola do Benátek nad Jizerou, se kterými v letošní sezóně jednou vyhráli a jednou prohráli. Na první gól třetího vzájemného zápasu se na benátském zimním stadionu čekalo až do druhé třetiny, kdy se Hanákům podařilo dostat do jednobrankového vedení díky trefě Radima Matuše. O pět minut později zařídil Jestřábům druhý gól Lukáš Žalčík. Ve třetí třetině pak dalšími dvěma brankami pojistili jestřábí letce výhru Vojtěch Augustin a Petr Štindl, pro kterého to dnes byla v prostějovském drese premiéra. Lví podíl na výhře má však především brankář Pavel Kantor, jenž si poprvé v letošní sezóně zapsal do statistik vychytanou nulu.

dnes | Marcela Koudelková, Redakce HC Benátky nad Jizerou
36., středa 28.12.2016
HC Benátky nad Jizerou
0:4(0:0, 0:2, 0:2)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 24. Matuš (Žálčík, A. Holík), 29. Žálčík (Rudovský), 51. Augustin (Hozák), 59. Štindl (Indra). Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Šperl. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:0.
V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:32. Diváci: 385. Průběh utkání: 0:0, 0:4.
HC Benátky nad Jizerou: Bláha – Bednář, Kočí, Husa, Kolmann, Pastor, Mikliš, Tržický – A. Dlouhý, Plodek, D. Špaček – Černoch, J. Mikyska, Víšek – Bittner, Janele, Prokeš – Bělohorský, Chrtek, Da. Svoboda.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, Vokurka, V. Zadražil, T. Kvapil, Štindl, Protivný, Grebeňuk, D. Kolář – Rudovský, Fiala, Martin Novák – Venkrbec, Šlahař, Luňák – L. Krejčík, Matuš, Žálčík – Indra, Hozák, Augustin.
Komentář k zápasu

Utkání otevřely šance na obou stranách. Na té domácí prověřili Kantora Husa s Černochem, a na straně Prostějova vyzkoušeli Bláhu Žálčík s Matušem. Hned v páté minutě dostali hosté možnost přesilové hry, ve které nebezpečně zahrozil Protivný, ale Bláhův beton byl v pohotovosti. Benátecké příznivce dostali do varu Víšek ve spolupráci s Mikyskou, ale druhý jmenovaný mířil až příliš přesně, Kantora zachránila branková konstrukce. Hra se poté přesunula hlavně před benátecké brankoviště, ale obrana hasila jednu prostějovskou šanci za druhou. V posledních minutách se činilo hlavně benátecké mládí v podání dvojice Chrtek - Bednář, ale gólovou tečku tato snaha neměla.

Prostřední dějství započali domácí hokejisté v převaze dvou mužů v poli, ale prostějovská obrana přistupovala velmi rychle a důrazně, ke střele se domácí skoro nedostali. Snad největší šanci v podání Benátek měl Černoch, avšak s jeho střelou z úhlu si Kantor poradil. Z protiakce udeřili Jestřábi. Radim Matuš dostal až moc volného prostoru k sólové akci, položil si Bláhu a zasunul puk kolem jeho pravého betonu. O pět minut později bylo v kotli hostí ještě veseleji. Po návratu Bělohorského z trestné lavice vypálil z bezprostřední blízkosti Lukáš Žálčík a puk vymetl protilehlý horní růžek. Benátečtí dělali, co mohli. Při jedné z akcí natlačili puk i s ležícím Kantorem za čáru, což se pochopitelně hostujícím obráncům nelíbilo. Do pěstní výměny názorů se zapojilo všech deset bruslařů.

Do třetí třetiny vlétli benátečtí hokejisté s vervou. Jako první ale zahrozili hosté, konkrétně Rudovský, ale Bláha ztlumil puk na své hrudi. Zkazit Kantorovy radost z čistého konta, zkusil od modré Mikliš, ale střela letěla nad branku. Pět minut po začátku třetí části se Benátečtí dostali do další z početních výhod, usadili se v útočném pásmu, ale dobře zformovaná obrana Prostějova nenechala dojít puk do branky. Co prošlo, byla střela Jakuba Husy, ale na ní byl se svou lapačkou brankář připraven. Rovněž v polovině třetiny byli aktivnější domácí, ale dnešní nepřesná střelba se jich nechtěla pustit. Naopak tribuny domácích rozjásal v 51. minutě Vojtěch Augustin, který zakončil svůj samostatný únik nad lapačku benáteckého Bláhy. Následoval další drtivý tlak domácích, ale opět bez kýženého výsledku. Minutu a půl před koncem se prosadil Petr Štindl a pečetil tak tři body pro Prostějov.
Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): V dnešním utkání jsme nedokázali vstřelit branku, což bylo klíčové. Nechci, aby to vyznělo, že se vymlouváme, ale jsme ve složité situaci, v těžké fázi sezony, kdy bohužel nemáme možnost pracovat s hráči, se kterými bychom chtěli.
Pavel Arnošt (Prostějov): Pro nás to byl velice důležitý zápas. Nedávno měl celý tým zdravotní problémy, vánoční pauza mu tedy určitě prospěla. Mužstvo se dalo zdravotně do pořádku, potrénovali jsme a mentálně jsme si odpočinuli. Do utkání jsme dnes vstoupili bojovně a odhodlaně. Podali jsme velmi kvalitní výkon, ke kterému nám pomohli výborní fanoušci, kteří dorazili a vytvořili nám domácí prostředí. Naši příznivci byli naším šestým hráčem.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.