> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pavel Kantor vychytal nulu

vloženo: 28.12.2016           komentářů: 0


Pavel Kantor vychytal v Benátkách nulu a pomohl tak Jestřábům ke třem bodům!

Jestřábi zamířili v rámci šestatřicátého kola do Benátek nad Jizerou, se kterými v letošní sezóně jednou vyhráli a jednou prohráli. Na první gól třetího vzájemného zápasu se na benátském zimním stadionu čekalo až do druhé třetiny, kdy se Hanákům podařilo dostat do jednobrankového vedení díky trefě Radima Matuše. O pět minut později zařídil Jestřábům druhý gól Lukáš Žalčík. Ve třetí třetině pak dalšími dvěma brankami pojistili jestřábí letce výhru Vojtěch Augustin a Petr Štindl, pro kterého to dnes byla v prostějovském drese premiéra. Lví podíl na výhře má však především brankář Pavel Kantor, jenž si poprvé v letošní sezóně zapsal do statistik vychytanou nulu.

dnes | Marcela Koudelková, Redakce HC Benátky nad Jizerou
36., středa 28.12.2016
HC Benátky nad Jizerou
0:4(0:0, 0:2, 0:2)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 24. Matuš (Žálčík, A. Holík), 29. Žálčík (Rudovský), 51. Augustin (Hozák), 59. Štindl (Indra). Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Šperl. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:0.
V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:32. Diváci: 385. Průběh utkání: 0:0, 0:4.
HC Benátky nad Jizerou: Bláha – Bednář, Kočí, Husa, Kolmann, Pastor, Mikliš, Tržický – A. Dlouhý, Plodek, D. Špaček – Černoch, J. Mikyska, Víšek – Bittner, Janele, Prokeš – Bělohorský, Chrtek, Da. Svoboda.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, Vokurka, V. Zadražil, T. Kvapil, Štindl, Protivný, Grebeňuk, D. Kolář – Rudovský, Fiala, Martin Novák – Venkrbec, Šlahař, Luňák – L. Krejčík, Matuš, Žálčík – Indra, Hozák, Augustin.
Komentář k zápasu

Utkání otevřely šance na obou stranách. Na té domácí prověřili Kantora Husa s Černochem, a na straně Prostějova vyzkoušeli Bláhu Žálčík s Matušem. Hned v páté minutě dostali hosté možnost přesilové hry, ve které nebezpečně zahrozil Protivný, ale Bláhův beton byl v pohotovosti. Benátecké příznivce dostali do varu Víšek ve spolupráci s Mikyskou, ale druhý jmenovaný mířil až příliš přesně, Kantora zachránila branková konstrukce. Hra se poté přesunula hlavně před benátecké brankoviště, ale obrana hasila jednu prostějovskou šanci za druhou. V posledních minutách se činilo hlavně benátecké mládí v podání dvojice Chrtek - Bednář, ale gólovou tečku tato snaha neměla.

Prostřední dějství započali domácí hokejisté v převaze dvou mužů v poli, ale prostějovská obrana přistupovala velmi rychle a důrazně, ke střele se domácí skoro nedostali. Snad největší šanci v podání Benátek měl Černoch, avšak s jeho střelou z úhlu si Kantor poradil. Z protiakce udeřili Jestřábi. Radim Matuš dostal až moc volného prostoru k sólové akci, položil si Bláhu a zasunul puk kolem jeho pravého betonu. O pět minut později bylo v kotli hostí ještě veseleji. Po návratu Bělohorského z trestné lavice vypálil z bezprostřední blízkosti Lukáš Žálčík a puk vymetl protilehlý horní růžek. Benátečtí dělali, co mohli. Při jedné z akcí natlačili puk i s ležícím Kantorem za čáru, což se pochopitelně hostujícím obráncům nelíbilo. Do pěstní výměny názorů se zapojilo všech deset bruslařů.

Do třetí třetiny vlétli benátečtí hokejisté s vervou. Jako první ale zahrozili hosté, konkrétně Rudovský, ale Bláha ztlumil puk na své hrudi. Zkazit Kantorovy radost z čistého konta, zkusil od modré Mikliš, ale střela letěla nad branku. Pět minut po začátku třetí části se Benátečtí dostali do další z početních výhod, usadili se v útočném pásmu, ale dobře zformovaná obrana Prostějova nenechala dojít puk do branky. Co prošlo, byla střela Jakuba Husy, ale na ní byl se svou lapačkou brankář připraven. Rovněž v polovině třetiny byli aktivnější domácí, ale dnešní nepřesná střelba se jich nechtěla pustit. Naopak tribuny domácích rozjásal v 51. minutě Vojtěch Augustin, který zakončil svůj samostatný únik nad lapačku benáteckého Bláhy. Následoval další drtivý tlak domácích, ale opět bez kýženého výsledku. Minutu a půl před koncem se prosadil Petr Štindl a pečetil tak tři body pro Prostějov.
Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): V dnešním utkání jsme nedokázali vstřelit branku, což bylo klíčové. Nechci, aby to vyznělo, že se vymlouváme, ale jsme ve složité situaci, v těžké fázi sezony, kdy bohužel nemáme možnost pracovat s hráči, se kterými bychom chtěli.
Pavel Arnošt (Prostějov): Pro nás to byl velice důležitý zápas. Nedávno měl celý tým zdravotní problémy, vánoční pauza mu tedy určitě prospěla. Mužstvo se dalo zdravotně do pořádku, potrénovali jsme a mentálně jsme si odpočinuli. Do utkání jsme dnes vstoupili bojovně a odhodlaně. Podali jsme velmi kvalitní výkon, ke kterému nám pomohli výborní fanoušci, kteří dorazili a vytvořili nám domácí prostředí. Naši příznivci byli naším šestým hráčem.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.