> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pavel Kantor vychytal nulu

vloženo: 28.12.2016           komentářů: 0


Pavel Kantor vychytal v Benátkách nulu a pomohl tak Jestřábům ke třem bodům!

Jestřábi zamířili v rámci šestatřicátého kola do Benátek nad Jizerou, se kterými v letošní sezóně jednou vyhráli a jednou prohráli. Na první gól třetího vzájemného zápasu se na benátském zimním stadionu čekalo až do druhé třetiny, kdy se Hanákům podařilo dostat do jednobrankového vedení díky trefě Radima Matuše. O pět minut později zařídil Jestřábům druhý gól Lukáš Žalčík. Ve třetí třetině pak dalšími dvěma brankami pojistili jestřábí letce výhru Vojtěch Augustin a Petr Štindl, pro kterého to dnes byla v prostějovském drese premiéra. Lví podíl na výhře má však především brankář Pavel Kantor, jenž si poprvé v letošní sezóně zapsal do statistik vychytanou nulu.

dnes | Marcela Koudelková, Redakce HC Benátky nad Jizerou
36., středa 28.12.2016
HC Benátky nad Jizerou
0:4(0:0, 0:2, 0:2)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 24. Matuš (Žálčík, A. Holík), 29. Žálčík (Rudovský), 51. Augustin (Hozák), 59. Štindl (Indra). Rozhodčí: Würtherle - Jílek, Šperl. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:0.
V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:32. Diváci: 385. Průběh utkání: 0:0, 0:4.
HC Benátky nad Jizerou: Bláha – Bednář, Kočí, Husa, Kolmann, Pastor, Mikliš, Tržický – A. Dlouhý, Plodek, D. Špaček – Černoch, J. Mikyska, Víšek – Bittner, Janele, Prokeš – Bělohorský, Chrtek, Da. Svoboda.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, Vokurka, V. Zadražil, T. Kvapil, Štindl, Protivný, Grebeňuk, D. Kolář – Rudovský, Fiala, Martin Novák – Venkrbec, Šlahař, Luňák – L. Krejčík, Matuš, Žálčík – Indra, Hozák, Augustin.
Komentář k zápasu

Utkání otevřely šance na obou stranách. Na té domácí prověřili Kantora Husa s Černochem, a na straně Prostějova vyzkoušeli Bláhu Žálčík s Matušem. Hned v páté minutě dostali hosté možnost přesilové hry, ve které nebezpečně zahrozil Protivný, ale Bláhův beton byl v pohotovosti. Benátecké příznivce dostali do varu Víšek ve spolupráci s Mikyskou, ale druhý jmenovaný mířil až příliš přesně, Kantora zachránila branková konstrukce. Hra se poté přesunula hlavně před benátecké brankoviště, ale obrana hasila jednu prostějovskou šanci za druhou. V posledních minutách se činilo hlavně benátecké mládí v podání dvojice Chrtek - Bednář, ale gólovou tečku tato snaha neměla.

Prostřední dějství započali domácí hokejisté v převaze dvou mužů v poli, ale prostějovská obrana přistupovala velmi rychle a důrazně, ke střele se domácí skoro nedostali. Snad největší šanci v podání Benátek měl Černoch, avšak s jeho střelou z úhlu si Kantor poradil. Z protiakce udeřili Jestřábi. Radim Matuš dostal až moc volného prostoru k sólové akci, položil si Bláhu a zasunul puk kolem jeho pravého betonu. O pět minut později bylo v kotli hostí ještě veseleji. Po návratu Bělohorského z trestné lavice vypálil z bezprostřední blízkosti Lukáš Žálčík a puk vymetl protilehlý horní růžek. Benátečtí dělali, co mohli. Při jedné z akcí natlačili puk i s ležícím Kantorem za čáru, což se pochopitelně hostujícím obráncům nelíbilo. Do pěstní výměny názorů se zapojilo všech deset bruslařů.

Do třetí třetiny vlétli benátečtí hokejisté s vervou. Jako první ale zahrozili hosté, konkrétně Rudovský, ale Bláha ztlumil puk na své hrudi. Zkazit Kantorovy radost z čistého konta, zkusil od modré Mikliš, ale střela letěla nad branku. Pět minut po začátku třetí části se Benátečtí dostali do další z početních výhod, usadili se v útočném pásmu, ale dobře zformovaná obrana Prostějova nenechala dojít puk do branky. Co prošlo, byla střela Jakuba Husy, ale na ní byl se svou lapačkou brankář připraven. Rovněž v polovině třetiny byli aktivnější domácí, ale dnešní nepřesná střelba se jich nechtěla pustit. Naopak tribuny domácích rozjásal v 51. minutě Vojtěch Augustin, který zakončil svůj samostatný únik nad lapačku benáteckého Bláhy. Následoval další drtivý tlak domácích, ale opět bez kýženého výsledku. Minutu a půl před koncem se prosadil Petr Štindl a pečetil tak tři body pro Prostějov.
Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): V dnešním utkání jsme nedokázali vstřelit branku, což bylo klíčové. Nechci, aby to vyznělo, že se vymlouváme, ale jsme ve složité situaci, v těžké fázi sezony, kdy bohužel nemáme možnost pracovat s hráči, se kterými bychom chtěli.
Pavel Arnošt (Prostějov): Pro nás to byl velice důležitý zápas. Nedávno měl celý tým zdravotní problémy, vánoční pauza mu tedy určitě prospěla. Mužstvo se dalo zdravotně do pořádku, potrénovali jsme a mentálně jsme si odpočinuli. Do utkání jsme dnes vstoupili bojovně a odhodlaně. Podali jsme velmi kvalitní výkon, ke kterému nám pomohli výborní fanoušci, kteří dorazili a vytvořili nám domácí prostředí. Naši příznivci byli naším šestým hráčem.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.