> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Multikulturní centrum Mozaika

vloženo: 05.01.2017           komentářů: 0


Nezisková organizace Žebřík zve všechny zájemce k návštěvě multikulturního centra


Multikulturní klub rodičů a dětí

kdy: pravidelně v pondělí 9.30-11.30

Diskusní rodičovská skupina rozšíří vaše obzory, zatímco vaše děti si zlepší své sociální, pohybové, hudební a manuální schopnosti. Přijďte si trochu odpočinout od každodenní rutiny, získat nové přátele a známé a dozvědět se důležité informace.

Vstupné 30 Kč/dospělý, hlídání dětí 30 Kč/1-3 vlastní děti.

Klub je přístupný i pro české rodiny.

Multikulturní podvečery

kdy: pravidelně v úterý 17.00-19.00
Vstupné 30 Kč/dospělý, hlídání dětí 30 Kč/1-3 vlastní děti.

úterý 10. ledna – Malování na sklo – tvořivá dílna s E. Svobodovou, DiS. Využití techniky nanášení speciálních barev na skleněné destičky (dekorace) nebo užitkové sklo, dózy, pro další využití např. v kuchyni. Lektor poskytne výběr motivů z šablon, podle kterých si účastníci nejdříve konturou namalují motiv a ten vybarví. Nejde o techniku tzv. slupovacích barev na sklo.

úterý 17. ledna – Mezigenerační vztahy – jak na to? – beseda s Mgr. A. Křížovou. Mezigenerační tématika se stává v posledních letech čím dál aktuálnější, neboť se mj. prodlužuje délka lidského života. Během besedy se zaměříme se na oblast komunikace a konfliktů mezi prarodiči, rodiči a vnoučaty. Dále se dotkneme prognózy stárnutí populace a dalších mezigeneračních jevů.

úterý 24. ledna – Účinná dentální hygiena – přednáška dentální hygienistky L. Francové (APEX centrum). Tématem bude péče o dutinu ústní, nejčastější onemocnění (zubní kaz, parodontóza, zánět dásní) a jak jim předcházet, jak vybírat vhodné dentální pomůcky k domácí péči o dutinu ústní, vhodné techniky čištění zubů.

úterý 31. ledna – Možnosti profesního a zájmového vzdělávání v ČR – beseda s Mgr. J. Rozehnalovou. Cílem je poskytnout účastníkům přehled o formách a možnostech profesního a zájmového vzdělávání především dětí. Analýza výhod a nevýhod jednotlivých typů vzdělávání. Co očekávat a s čím počítat u jednotlivých forem, konkrétní informace o vhodném věku dětí pro jednotlivé zájmové aktivity a cenách vzdělávání.

Čajovna

kdy: pravidelně ve čtvrtek 16.00-19.00

Přijďte si jen tak posedět u šálku dobré kávy či čaje, setkat se s přáteli nebo zde najít nové. Také můžete využít přístup na internet, Skype nebo tisknout či kopírovat.Kontakt:

Mozaika – multikulturní centrum

Raisova 1159, Prostějov
Jana Rozehnalová, manažerka projektu
telefon: 776 347 021
e-mail: mozaika zavináč zebrik-os.cz
www stránky:

www.zebrik.org;
www.zebrik.org/mozaika/mozaika.html; www.fb.com/mozaika.multikulturni.centrum


autor: ICM Prostějov/ Müllerová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.