> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Multikulturní centrum Mozaika

vloženo: 05.01.2017           komentářů: 0


Nezisková organizace Žebřík zve všechny zájemce k návštěvě multikulturního centra


Multikulturní klub rodičů a dětí

kdy: pravidelně v pondělí 9.30-11.30

Diskusní rodičovská skupina rozšíří vaše obzory, zatímco vaše děti si zlepší své sociální, pohybové, hudební a manuální schopnosti. Přijďte si trochu odpočinout od každodenní rutiny, získat nové přátele a známé a dozvědět se důležité informace.

Vstupné 30 Kč/dospělý, hlídání dětí 30 Kč/1-3 vlastní děti.

Klub je přístupný i pro české rodiny.

Multikulturní podvečery

kdy: pravidelně v úterý 17.00-19.00
Vstupné 30 Kč/dospělý, hlídání dětí 30 Kč/1-3 vlastní děti.

úterý 10. ledna – Malování na sklo – tvořivá dílna s E. Svobodovou, DiS. Využití techniky nanášení speciálních barev na skleněné destičky (dekorace) nebo užitkové sklo, dózy, pro další využití např. v kuchyni. Lektor poskytne výběr motivů z šablon, podle kterých si účastníci nejdříve konturou namalují motiv a ten vybarví. Nejde o techniku tzv. slupovacích barev na sklo.

úterý 17. ledna – Mezigenerační vztahy – jak na to? – beseda s Mgr. A. Křížovou. Mezigenerační tématika se stává v posledních letech čím dál aktuálnější, neboť se mj. prodlužuje délka lidského života. Během besedy se zaměříme se na oblast komunikace a konfliktů mezi prarodiči, rodiči a vnoučaty. Dále se dotkneme prognózy stárnutí populace a dalších mezigeneračních jevů.

úterý 24. ledna – Účinná dentální hygiena – přednáška dentální hygienistky L. Francové (APEX centrum). Tématem bude péče o dutinu ústní, nejčastější onemocnění (zubní kaz, parodontóza, zánět dásní) a jak jim předcházet, jak vybírat vhodné dentální pomůcky k domácí péči o dutinu ústní, vhodné techniky čištění zubů.

úterý 31. ledna – Možnosti profesního a zájmového vzdělávání v ČR – beseda s Mgr. J. Rozehnalovou. Cílem je poskytnout účastníkům přehled o formách a možnostech profesního a zájmového vzdělávání především dětí. Analýza výhod a nevýhod jednotlivých typů vzdělávání. Co očekávat a s čím počítat u jednotlivých forem, konkrétní informace o vhodném věku dětí pro jednotlivé zájmové aktivity a cenách vzdělávání.

Čajovna

kdy: pravidelně ve čtvrtek 16.00-19.00

Přijďte si jen tak posedět u šálku dobré kávy či čaje, setkat se s přáteli nebo zde najít nové. Také můžete využít přístup na internet, Skype nebo tisknout či kopírovat.Kontakt:

Mozaika – multikulturní centrum

Raisova 1159, Prostějov
Jana Rozehnalová, manažerka projektu
telefon: 776 347 021
e-mail: mozaika zavináč zebrik-os.cz
www stránky:

www.zebrik.org;
www.zebrik.org/mozaika/mozaika.html; www.fb.com/mozaika.multikulturni.centrum


autor: ICM Prostějov/ Müllerová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.