> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Multikulturní centrum Mozaika

vloženo: 05.01.2017           komentářů: 0


Nezisková organizace Žebřík zve všechny zájemce k návštěvě multikulturního centra


Multikulturní klub rodičů a dětí

kdy: pravidelně v pondělí 9.30-11.30

Diskusní rodičovská skupina rozšíří vaše obzory, zatímco vaše děti si zlepší své sociální, pohybové, hudební a manuální schopnosti. Přijďte si trochu odpočinout od každodenní rutiny, získat nové přátele a známé a dozvědět se důležité informace.

Vstupné 30 Kč/dospělý, hlídání dětí 30 Kč/1-3 vlastní děti.

Klub je přístupný i pro české rodiny.

Multikulturní podvečery

kdy: pravidelně v úterý 17.00-19.00
Vstupné 30 Kč/dospělý, hlídání dětí 30 Kč/1-3 vlastní děti.

úterý 10. ledna – Malování na sklo – tvořivá dílna s E. Svobodovou, DiS. Využití techniky nanášení speciálních barev na skleněné destičky (dekorace) nebo užitkové sklo, dózy, pro další využití např. v kuchyni. Lektor poskytne výběr motivů z šablon, podle kterých si účastníci nejdříve konturou namalují motiv a ten vybarví. Nejde o techniku tzv. slupovacích barev na sklo.

úterý 17. ledna – Mezigenerační vztahy – jak na to? – beseda s Mgr. A. Křížovou. Mezigenerační tématika se stává v posledních letech čím dál aktuálnější, neboť se mj. prodlužuje délka lidského života. Během besedy se zaměříme se na oblast komunikace a konfliktů mezi prarodiči, rodiči a vnoučaty. Dále se dotkneme prognózy stárnutí populace a dalších mezigeneračních jevů.

úterý 24. ledna – Účinná dentální hygiena – přednáška dentální hygienistky L. Francové (APEX centrum). Tématem bude péče o dutinu ústní, nejčastější onemocnění (zubní kaz, parodontóza, zánět dásní) a jak jim předcházet, jak vybírat vhodné dentální pomůcky k domácí péči o dutinu ústní, vhodné techniky čištění zubů.

úterý 31. ledna – Možnosti profesního a zájmového vzdělávání v ČR – beseda s Mgr. J. Rozehnalovou. Cílem je poskytnout účastníkům přehled o formách a možnostech profesního a zájmového vzdělávání především dětí. Analýza výhod a nevýhod jednotlivých typů vzdělávání. Co očekávat a s čím počítat u jednotlivých forem, konkrétní informace o vhodném věku dětí pro jednotlivé zájmové aktivity a cenách vzdělávání.

Čajovna

kdy: pravidelně ve čtvrtek 16.00-19.00

Přijďte si jen tak posedět u šálku dobré kávy či čaje, setkat se s přáteli nebo zde najít nové. Také můžete využít přístup na internet, Skype nebo tisknout či kopírovat.Kontakt:

Mozaika – multikulturní centrum

Raisova 1159, Prostějov
Jana Rozehnalová, manažerka projektu
telefon: 776 347 021
e-mail: mozaika zavináč zebrik-os.cz
www stránky:

www.zebrik.org;
www.zebrik.org/mozaika/mozaika.html; www.fb.com/mozaika.multikulturni.centrum


autor: ICM Prostějov/ Müllerová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.