> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Osvětlení zamrzlého rybníka

vloženo: 06.01.2017           komentářů: 0

Zeptali jste se na: Osvětlení zamrzlého rybníka v Drozdovicích

Bude pro bruslaře osvětlena ledová plocha rybníka v Drozdovicích? Doposud tomu tak nebylo, důvodem byla nedostatečná síla ledu.


„Reflektory zapínáme v době, až když je bezpečná tloušťka ledu, tedy asi dvanáct centimetrů (zdroj HZS). Toho ještě nebylo dosaženo. Aktuální tloušťka ledu se zatím pohybovala kolem šesti centimetrů. Při současném počasí a předpovědi dalších mrazů odhadujeme, že bychom mohli reflektory rozsvítit v závěru týdne,“ uvedl v pondělí vedoucí oddělení údržby majetku Magistrátu města Prostějova Jaroslav Chromek.

Včera už pracovníci Odboru správy a údržby majetku města naměřili devět centimetrů silný led. Bruslaři se tak dočkají osvětlení zamrzlé vodní hladiny rybníka.

„Vzhledem k předpovědi počasí, kdy se mají teploty od pátku do neděle pohybovat výrazně pod bodem mrazu, předpokládáme přírůstek ledu až na dvanáct centimetrů. Osvětlení rybníka budeme zapojovat dnes 6. ledna 2017,“ slíbil Jaroslav Chromek.

V každém případě při bruslení na přírodní ledové ploše připomínáme opatrnost.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.