> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Osvětlení zamrzlého rybníka

vloženo: 06.01.2017           komentářů: 0

Zeptali jste se na: Osvětlení zamrzlého rybníka v Drozdovicích

Bude pro bruslaře osvětlena ledová plocha rybníka v Drozdovicích? Doposud tomu tak nebylo, důvodem byla nedostatečná síla ledu.


„Reflektory zapínáme v době, až když je bezpečná tloušťka ledu, tedy asi dvanáct centimetrů (zdroj HZS). Toho ještě nebylo dosaženo. Aktuální tloušťka ledu se zatím pohybovala kolem šesti centimetrů. Při současném počasí a předpovědi dalších mrazů odhadujeme, že bychom mohli reflektory rozsvítit v závěru týdne,“ uvedl v pondělí vedoucí oddělení údržby majetku Magistrátu města Prostějova Jaroslav Chromek.

Včera už pracovníci Odboru správy a údržby majetku města naměřili devět centimetrů silný led. Bruslaři se tak dočkají osvětlení zamrzlé vodní hladiny rybníka.

„Vzhledem k předpovědi počasí, kdy se mají teploty od pátku do neděle pohybovat výrazně pod bodem mrazu, předpokládáme přírůstek ledu až na dvanáct centimetrů. Osvětlení rybníka budeme zapojovat dnes 6. ledna 2017,“ slíbil Jaroslav Chromek.

V každém případě při bruslení na přírodní ledové ploše připomínáme opatrnost.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.