> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi si po bezchybném výkonu

vloženo: 14.01.2017           komentářů: 0


Jestřábi si po bezchybném výkonu Jakuba Neužila vezou z Třebíče tři body!

Jestřábi zavítali v rámci jedenačtyřicátého kola základní části WSM Ligy na led Třebíče. Vstup do čtvrtého vzájemného utkání vyšel Hanákům na jedničku. Na konci první třetiny poslal prostějovskou letku do vedení Jan Rudovský. Další góly ve druhé třetině zajistili Tomáš Kvapil a Lukáš Krejčík. Do poslední části tak svěřenci trenérského dua Arnošt – Kočí nastupovali s tříbrankovým náskokem, který dokázali udržet až do poslední sirény. Za výhru 0:3 pak vděčí především Jakubovi Neužilovi, jenž se blýskl v této sezóně již druhou vychytanou nulou.

dnes | Marcela Koudelková, Redakce SK Horácká Slavia Třebíč
41., sobota 14.1.2017
SK Horácká Slavia Třebíč
0:3(0:1, 0:2, 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 20. Rudovský (Protivný, L. Krejčík), 26. T. Kvapil (Matuš), 37. L. Krejčík (Rudovský, Vokurka). Rozhodčí: Fiala - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:33. Diváci: 1 530. Průběh utkání: 0:0, 0:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – J. Zdráhal (A), Přibyl, Čejka (A), F. Král, D. Mikyska, Lojek, Hort – Pekr, Dolníček (C), Jan Wasserbauer – Mrázek, Psota, Kusko – T. Havránek, Huňa, Paták – Milfait, Juráň
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – A. Holík (A), T. Kvapil, V. Zadražil, Protivný, Štindl, Vokurka, Grebeňuk – Žálčík, Venkrbec (C), Luňák – L. Krejčík, Rudovský, Martin Novák – Švec, Šlahař, Matuš – Zabloudil, Hozák, Indra.
Komentář k zápasu

Prostějov letos zažívá velmi podivuhodnou sezónu. Jestřábí letka byla dokonce jednu chvíli na samém vrcholu tabulky WSM ligy. Od listopadu však jestřáby provází bodová krize. Jestřábi však mají velmi zkušený tým a jestli se jim podaří najít ztracenou formu, mohli by pomýšlet i na návrat do elitní šestice tabulky. Třebíč se snažila na svého soupeře co nejdůkladněji připravit. Bílé hvězdy totiž v posledním utkání s prostějovskými jestřáby inkasovaly celkem sedmkrát. Bylo tedy více než jasné, že třebíčští budou dělat vše proto, aby k podobnému výsledku nedošlo.

Hned na začátku utkání fauloval Milan Přibil jednoho z prostějovských hokejistů a jestřábi si tak zahráli první přesilovku v utkání. V oslabení se třebíčští hokejisté dostali do přečíslení. Jan Zdráhala se s kotoučem dostal až před Neužila, ale ten jeho střelu hřbetem lapačky vytěsnil. Mrázkovu ránu zblokoval prostějovský obránce, který se pak těžko zvedala z ledu. Psota se dostal k odraženému kotouči a bekhendovou stranou hole ho poslal na branku. Puk však orazítkoval jen horní tyčku Neužilovy branky. Tvrdá Milfaitova střela byla sražena do ochranné sítě. Královu ránu od modré čáry vyrazil neužil nad branku. Po souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Petr Mrázek, který pak za pomoci spoluhráčů dojel na střídačku. Švec prchl třebíčské obraně a řítil se sám na Jekela. Jekel ovšem zachoval chladnou hlavu a kotouč vyrazil. Dolníček se prokličkoval až před neužila, ale se svou střelou neuspěl. Kusko podrazil svého soupeře a jestřábi si zahráli druhou přesilovku. Štindlovu ránu od modré čáry schoval Jekel do své lapačky. O pár chvil později se proti pravidlům provinili také hosté a poměr sil na ledě se vyrovnal. Poté dostal od rozhodčích čtyřminutový trest Josef Huňa za vysokou hůl. Krejčíkovu ránu našel Jekel v lapačce. Přesilovku hostů využil tvrdou ranou od modré čáry Rudovský, který dostal parádní přihrávku od Protivného. Nutno podotknout, že brankář Jekel vůbec nic neviděl.

Zdráhalova dělovka skončila na plexiskle za Neužilovou brankou. Kuskův bekhendový pokus chytil Neužil do své výstroje. Kvapil dostal parádní pas do prostoru mezi kruhy a golfovou ranou překonal Jekela v třebíčské brance. Jestřábi tak navýšili svůj náskok. Hosté se provinili proti pravidlům a přišla přesilovka domácích. Kuskova rána mířila mimo tři tyče. Třebíči se přesilovka nepovedla a skóre zápasu tak zůstávalo stále stejné. Za nedovolené bránění si šel odsedět dvě minuty Marcel Juráň. Holíkovu dělovku od modré čáry našel Jekel ve své lapačce. Domácí výborně bránili a nedovolili jestřábům využít přesilovku. Ránu Zadražila třebíčský brankář zneškodnil. Hned po vhazování se jestřábi dostali ke střele, ale Jekel byl znovu pozorný a kotouč zachytil. Mrázkovu ránu vyrazil Neužil betonem do rohu kluziště. Rudovský našel před brankou úplně osamoceného Lukáše Krejčíka, který poslal kotouč do odkryté Jekelovy branky.

Tvrdou Štindlovu střelu vyrazil Jekel svým pravým betonem. Venkrbcova rána mířila mimo tři tyče. Zadražil tvrdě vypálil, ale Jekel jeho střelu zastavil. Třebíčští hokejisté se snažili dostat kotouč za brankáře Neužila, ale nepodařilo se jim to. Novákovu ránu našel Neužil ve své lapačce. Třebíč chybovala v rozehrávce a ke kotouči se dostal Matouš Venkrbec. Jeho zakončení však nebylo přesné. Se střelou Švece si Jekel poradil. Hozákova rána skončila v Jekelově výstroji. Mikyskovu ránu Neužil reflexivně vyrazil. V oslabení prchl prostějovské obraně Matěj Novák, který ujížděl na brankáře Neužila. Byl však faulovaný a následovalo trestné střílení. Neužil vystihl Novákovo zakončení a vyrazil kotouč. Štindl vyslal dělovku od modré čáry, kterou Jekel fantasticky chytil do lapačky.
Ohlasy trenérů

Martin Sobotka (SK Horácká Slávia Třebíč): Hodnocení dnes pozitivní rozhodně nebude. Bez vstřelené branky se vyhrávat rozhodně nedá. My jsme dnes zklamali především v koncovce, kde se nám hrubě nedařilo. Dnes se nám nedařily kombinace a nebyli jsme dostatečně důrazní. Brankář hostů navíc všechny naše střely viděl. My se musíme oklepat, jelikož sezóna běží dále a musíme se připravit na další zápasy. Sestava se nám skládala hůře, protože Tomáš Bartejs a Radim Zohorna byli povoláni brněnskou Kometou. Navíc máme některé hráče nemocné. Ondřej Malec hrál poslední zápasy skvěle, ale momentálně je nemocen.

David Kočí (LHK Jestřábi Prostějov): My jsme maximálně spokojeni s výkonem týmu a se třemi body z dnešního zápasu. Chtěli bychom poděkovat všem našim hráčům, kteří dnes odvedli parádní výkon a vydali ze sebe maximum. Na dnešní zápas jsme žádnou speciální taktiku připravenou neměli, ale menší změny proběhly. Dnes jsme do branky poslali Jakuba Neužila. Chtěli jsme totiž, aby si Pavel Kantor odpočnul, jelikož chytal pět zápasů za sebou.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.