> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli Prostějov vs BK Armex Děčín

vloženo: 15.01.2017           komentářů: 0


Hala:Sportcentrum - DDM, Prostějov
Komisař:Vilém Cígler
Porovnání hlavních ukazatelů
Kooperativa NBL po 18. kole BK Armex Děčín Orli Prostějov
Celkové skóre: 1364:1343 1491:1520
Průměr bodů daných: 75.8 82.8
Průměr bodů obdržených: 74.6 84.4
Rating: 81.6 88.1
Střelba celkem: 43.1% 48.1%
3 body: 34.0% 37.5%
TH: 70.4% 75.4%
Asistence: 15.4 17.6
Doskoky celkem: 34.5 35.6
Zranění hráčů před utkáním

Trenér Pavel Budínský nebude moci počítat s Jakubem Houškou, Lukáš Bažant by měl být k dispozici.
Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Prostějov je úplně jiný tým, než se kterým jsme hráli na začátku sezóny doma. V tuto chvíli je pro nás tak trochu bádáním, jakým způsobem bude hrát své první domácí utkání po příchodu nových hráčů. Musíme se připravit na to, že domácí se budou chtít jistě rehabilitovat před svými fanoušky za prohru na Folimance a určitě budou hrát lépe. Jejich zahraniční hráči mají svoji kvalitu a čeká nás těžké utkání, protože Prostějov je stále ještě ve hře o postup do první šestky nadstavbové části soutěže. Musíme se mentálně oklepat z prohry s Pardubicemi a jít do toho plně koncentrováni."
Lukáš Palyza, křídlo BK ARMEX Děčín: "Prostějov bude v této fázi sezóny neznámou a my nesmíme zápas nijak podcenit. Nemůžeme si myslet, že když ho opustili jeho tahouni, půjde to samo. Soupeř má v kádru čtyři Američany, kteří jsou schopni skórovat, a především pro naši obranu to bude těžký zápas. Pokud se nebudeme soustředit, budeme se s Prostějovem prát. Musíme si pohlídat hlavně jejich rozehrávače Simmonse, který hned v prvním utkání dal dvacet tři bodů a vypadá to, že se nebojí střílet. Je to jeden z klíčových zápasů před skupinou A1 a nesmíme ho brát na lehkou váhu."
Komentář k soupeři

Preview před utkáním Orli Prostějov - BK ARMEX Děčín

Naposledy hráli basketbalisté Děčína utkání Kooperativa NBL 27. prosince v Opavě, kde pod dohledem televizních kamer bohužel prohráli 91:81. První střetnutí v novém roce odehrají v pondělí 16. ledna v Prostějově, a opět u toho bude Česká televize.
Prostějovu se nyní nedaří a prohrál poslední dva zápasy. Nejprve nestačil na domácí Brno (93:88), poté si odvezl vysokou prohru z Folimanky (96:69). I kvůli tomu se Orli propadli na 7. příčku, když mají z 18 zápasů bilanci 8 výher a 10 porážek. Prostějov prochází nepříjemným obdobím i kvůli změnám v kádru. Po odchodu Jana Tomance a Lukáše Palyzy opustili sestavu také další tahouni - rozehrávač Roman Marko a zkušený střelec Pavel Slezák (oba zamířili do Svitav). Pivot Michal Norwa je pak kvůli zranění kolene mimo hru minimálně na tři měsíce. Tyto ztráty prostějovský klub "zalepil" americkými hráči, kterými jsou Brian Fitzpatrick (pivot, 203 cm, naposledy hrál v japonském týmu Levanga Hokkaido), Torrence Dyck (křídlo, 196 cm, švýcarský Boncourt) a Rayshawn Simmons (rozehrávač, 193 cm, NCAA Central Michigan).
Děčín a Prostějov se poslední sezóny potkávají dost často, v minulé i předminulé to bylo kromě základní části ještě v semifinále play-off a Válečníci vždy svého soupeře vyřadili, ovšem až po tuhých bitvách. Jednou to bylo 3:2, podruhé 3:1 na zápasy. Naopak Prostějov slavil nad našimi triumf ve finále Českého poháru v sezóně 2014/15, kde vyhrál jasně 84:51. Celkově se dá říct, že v soubojích těchto dvou celků většinou vítězí domácí, vždyť z posledních 17 duelů jen čtyřikrát vyhráli hosté, třikrát to byl ale Děčín.
Válečníci se už letos jednou s Orli potkali a doma je porazili zdánlivě přesvědčivě 90:76, ovšem zápas byl dlouho vyrovnaný a rozhodl se až v koncovce. Nejvíce Děčínu v tomto střetnutí škodil Lukáš Palyza, který nastřílel 30 bodů. A právě pro Lukáše bude pondělní dohrávka 19. kola hodně pikantní, protože na začátku prosince přestoupil do týmu BK ARMEX Děčín.

Vzájemný zápas v KNBL:
BK ARMEX Děčín - Orli Prostějov 90:76 (nejlepší střelci: Vyoral 22, P. Houška 21, J. Houška 15 - Palyza 30, Norwa 12, Marko 11)

autor: BK ARMEX Děčín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.