> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli Prostějov vs BK Armex Děčín

vloženo: 15.01.2017           komentářů: 0


Hala:Sportcentrum - DDM, Prostějov
Komisař:Vilém Cígler
Porovnání hlavních ukazatelů
Kooperativa NBL po 18. kole BK Armex Děčín Orli Prostějov
Celkové skóre: 1364:1343 1491:1520
Průměr bodů daných: 75.8 82.8
Průměr bodů obdržených: 74.6 84.4
Rating: 81.6 88.1
Střelba celkem: 43.1% 48.1%
3 body: 34.0% 37.5%
TH: 70.4% 75.4%
Asistence: 15.4 17.6
Doskoky celkem: 34.5 35.6
Zranění hráčů před utkáním

Trenér Pavel Budínský nebude moci počítat s Jakubem Houškou, Lukáš Bažant by měl být k dispozici.
Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Prostějov je úplně jiný tým, než se kterým jsme hráli na začátku sezóny doma. V tuto chvíli je pro nás tak trochu bádáním, jakým způsobem bude hrát své první domácí utkání po příchodu nových hráčů. Musíme se připravit na to, že domácí se budou chtít jistě rehabilitovat před svými fanoušky za prohru na Folimance a určitě budou hrát lépe. Jejich zahraniční hráči mají svoji kvalitu a čeká nás těžké utkání, protože Prostějov je stále ještě ve hře o postup do první šestky nadstavbové části soutěže. Musíme se mentálně oklepat z prohry s Pardubicemi a jít do toho plně koncentrováni."
Lukáš Palyza, křídlo BK ARMEX Děčín: "Prostějov bude v této fázi sezóny neznámou a my nesmíme zápas nijak podcenit. Nemůžeme si myslet, že když ho opustili jeho tahouni, půjde to samo. Soupeř má v kádru čtyři Američany, kteří jsou schopni skórovat, a především pro naši obranu to bude těžký zápas. Pokud se nebudeme soustředit, budeme se s Prostějovem prát. Musíme si pohlídat hlavně jejich rozehrávače Simmonse, který hned v prvním utkání dal dvacet tři bodů a vypadá to, že se nebojí střílet. Je to jeden z klíčových zápasů před skupinou A1 a nesmíme ho brát na lehkou váhu."
Komentář k soupeři

Preview před utkáním Orli Prostějov - BK ARMEX Děčín

Naposledy hráli basketbalisté Děčína utkání Kooperativa NBL 27. prosince v Opavě, kde pod dohledem televizních kamer bohužel prohráli 91:81. První střetnutí v novém roce odehrají v pondělí 16. ledna v Prostějově, a opět u toho bude Česká televize.
Prostějovu se nyní nedaří a prohrál poslední dva zápasy. Nejprve nestačil na domácí Brno (93:88), poté si odvezl vysokou prohru z Folimanky (96:69). I kvůli tomu se Orli propadli na 7. příčku, když mají z 18 zápasů bilanci 8 výher a 10 porážek. Prostějov prochází nepříjemným obdobím i kvůli změnám v kádru. Po odchodu Jana Tomance a Lukáše Palyzy opustili sestavu také další tahouni - rozehrávač Roman Marko a zkušený střelec Pavel Slezák (oba zamířili do Svitav). Pivot Michal Norwa je pak kvůli zranění kolene mimo hru minimálně na tři měsíce. Tyto ztráty prostějovský klub "zalepil" americkými hráči, kterými jsou Brian Fitzpatrick (pivot, 203 cm, naposledy hrál v japonském týmu Levanga Hokkaido), Torrence Dyck (křídlo, 196 cm, švýcarský Boncourt) a Rayshawn Simmons (rozehrávač, 193 cm, NCAA Central Michigan).
Děčín a Prostějov se poslední sezóny potkávají dost často, v minulé i předminulé to bylo kromě základní části ještě v semifinále play-off a Válečníci vždy svého soupeře vyřadili, ovšem až po tuhých bitvách. Jednou to bylo 3:2, podruhé 3:1 na zápasy. Naopak Prostějov slavil nad našimi triumf ve finále Českého poháru v sezóně 2014/15, kde vyhrál jasně 84:51. Celkově se dá říct, že v soubojích těchto dvou celků většinou vítězí domácí, vždyť z posledních 17 duelů jen čtyřikrát vyhráli hosté, třikrát to byl ale Děčín.
Válečníci se už letos jednou s Orli potkali a doma je porazili zdánlivě přesvědčivě 90:76, ovšem zápas byl dlouho vyrovnaný a rozhodl se až v koncovce. Nejvíce Děčínu v tomto střetnutí škodil Lukáš Palyza, který nastřílel 30 bodů. A právě pro Lukáše bude pondělní dohrávka 19. kola hodně pikantní, protože na začátku prosince přestoupil do týmu BK ARMEX Děčín.

Vzájemný zápas v KNBL:
BK ARMEX Děčín - Orli Prostějov 90:76 (nejlepší střelci: Vyoral 22, P. Houška 21, J. Houška 15 - Palyza 30, Norwa 12, Marko 11)

autor: BK ARMEX Děčín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.