> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli Prostějov vs BK Armex Děčín

vloženo: 15.01.2017           komentářů: 0


Hala:Sportcentrum - DDM, Prostějov
Komisař:Vilém Cígler
Porovnání hlavních ukazatelů
Kooperativa NBL po 18. kole BK Armex Děčín Orli Prostějov
Celkové skóre: 1364:1343 1491:1520
Průměr bodů daných: 75.8 82.8
Průměr bodů obdržených: 74.6 84.4
Rating: 81.6 88.1
Střelba celkem: 43.1% 48.1%
3 body: 34.0% 37.5%
TH: 70.4% 75.4%
Asistence: 15.4 17.6
Doskoky celkem: 34.5 35.6
Zranění hráčů před utkáním

Trenér Pavel Budínský nebude moci počítat s Jakubem Houškou, Lukáš Bažant by měl být k dispozici.
Názor BK Děčín

Pavel Budínský, trenér BK ARMEX Děčín: "Prostějov je úplně jiný tým, než se kterým jsme hráli na začátku sezóny doma. V tuto chvíli je pro nás tak trochu bádáním, jakým způsobem bude hrát své první domácí utkání po příchodu nových hráčů. Musíme se připravit na to, že domácí se budou chtít jistě rehabilitovat před svými fanoušky za prohru na Folimance a určitě budou hrát lépe. Jejich zahraniční hráči mají svoji kvalitu a čeká nás těžké utkání, protože Prostějov je stále ještě ve hře o postup do první šestky nadstavbové části soutěže. Musíme se mentálně oklepat z prohry s Pardubicemi a jít do toho plně koncentrováni."
Lukáš Palyza, křídlo BK ARMEX Děčín: "Prostějov bude v této fázi sezóny neznámou a my nesmíme zápas nijak podcenit. Nemůžeme si myslet, že když ho opustili jeho tahouni, půjde to samo. Soupeř má v kádru čtyři Američany, kteří jsou schopni skórovat, a především pro naši obranu to bude těžký zápas. Pokud se nebudeme soustředit, budeme se s Prostějovem prát. Musíme si pohlídat hlavně jejich rozehrávače Simmonse, který hned v prvním utkání dal dvacet tři bodů a vypadá to, že se nebojí střílet. Je to jeden z klíčových zápasů před skupinou A1 a nesmíme ho brát na lehkou váhu."
Komentář k soupeři

Preview před utkáním Orli Prostějov - BK ARMEX Děčín

Naposledy hráli basketbalisté Děčína utkání Kooperativa NBL 27. prosince v Opavě, kde pod dohledem televizních kamer bohužel prohráli 91:81. První střetnutí v novém roce odehrají v pondělí 16. ledna v Prostějově, a opět u toho bude Česká televize.
Prostějovu se nyní nedaří a prohrál poslední dva zápasy. Nejprve nestačil na domácí Brno (93:88), poté si odvezl vysokou prohru z Folimanky (96:69). I kvůli tomu se Orli propadli na 7. příčku, když mají z 18 zápasů bilanci 8 výher a 10 porážek. Prostějov prochází nepříjemným obdobím i kvůli změnám v kádru. Po odchodu Jana Tomance a Lukáše Palyzy opustili sestavu také další tahouni - rozehrávač Roman Marko a zkušený střelec Pavel Slezák (oba zamířili do Svitav). Pivot Michal Norwa je pak kvůli zranění kolene mimo hru minimálně na tři měsíce. Tyto ztráty prostějovský klub "zalepil" americkými hráči, kterými jsou Brian Fitzpatrick (pivot, 203 cm, naposledy hrál v japonském týmu Levanga Hokkaido), Torrence Dyck (křídlo, 196 cm, švýcarský Boncourt) a Rayshawn Simmons (rozehrávač, 193 cm, NCAA Central Michigan).
Děčín a Prostějov se poslední sezóny potkávají dost často, v minulé i předminulé to bylo kromě základní části ještě v semifinále play-off a Válečníci vždy svého soupeře vyřadili, ovšem až po tuhých bitvách. Jednou to bylo 3:2, podruhé 3:1 na zápasy. Naopak Prostějov slavil nad našimi triumf ve finále Českého poháru v sezóně 2014/15, kde vyhrál jasně 84:51. Celkově se dá říct, že v soubojích těchto dvou celků většinou vítězí domácí, vždyť z posledních 17 duelů jen čtyřikrát vyhráli hosté, třikrát to byl ale Děčín.
Válečníci se už letos jednou s Orli potkali a doma je porazili zdánlivě přesvědčivě 90:76, ovšem zápas byl dlouho vyrovnaný a rozhodl se až v koncovce. Nejvíce Děčínu v tomto střetnutí škodil Lukáš Palyza, který nastřílel 30 bodů. A právě pro Lukáše bude pondělní dohrávka 19. kola hodně pikantní, protože na začátku prosince přestoupil do týmu BK ARMEX Děčín.

Vzájemný zápas v KNBL:
BK ARMEX Děčín - Orli Prostějov 90:76 (nejlepší střelci: Vyoral 22, P. Houška 21, J. Houška 15 - Palyza 30, Norwa 12, Marko 11)

autor: BK ARMEX Děčín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.