> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Studie dispozičního uspořádání

vloženo: 17.01.2017           komentářů: 0

Studie dispozičního uspořádání budoucího kulturního sálu


Rada města Prostějova souhlasí s vypracováním studie dispozičního uspořádání kulturního sálu (ve stavu Shell & Core) v prostorách budoucí obchodní galerie fy Manthellan.

Společnost Manthellan a.s. nabídla v loňském roce městu Prostějovu možnost vybudování společenského sálu v rámci projektu obchodní galerie. Nejprve byla dána k dispozici půdorysná plocha jednopodlažního sálu cca 1800m2, koncem roku byla plocha upravena na 1000m2 s možností dvoupodlažní stavby.

„Oslovili jsme architekta Pavla Vrbu, předsedu představenstva společnosti ALFAPROJEKT OLOMOUC a.s., k předložení nabídky na zpracování výše zmíněné studie. Dle jeho sdělení, je možné tento záměr realizovat. Budou vypracována dispoziční řešení s vyčíslením maximální kapacity sálu dle variant řešení. Rada odsouhlasila finanční částku do 100 tis. korun (bez DPH) pro ALFAPROJEKT OLOMOUC. Projektant okamžitě zahájí práce na studii s termínem dokončení do konce ledna 2017,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Vypracování studie dispozičního uspořádání kulturního sálu bude realizováno formou výzvy jednomu zájemci, a to společnosti ALFAPROJEKT OLOMOUC.

(pozn. redakce: Nemovitosti ve stavu Shell & Core jsou nabízeny v tzv. základní úpravě bez rozsáhlejších zásahů do jejich vzhledu, tedy bez finálních úprav interiéru. Ten je řešen až na základě přání či potřeb konkrétního majitele či pronajímatele prostoru)

Zdroj:/ ilustrační foto/ http://www.galerieprostejov.cz/

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.