> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK AGEL PROSTĚJOV

vloženo: 18.01.2017           komentářů: 0


V dohrávaném utkání 13. kola volejbalové UNIQA extraligy žen se utkaly první dva týmy tabulky. Favoritem sice byl osminásobný mistr z Prostějova, ale musel se mít na pozoru, protože v loňské sezóně prohrál jen jedenkrát a to bylo právě na palubovce Ostravy! Drama, na které se možná těšili ostravští fanoušci, se však nekonalo a tři body putují zaslouženě do Prostějova.

č.: 51 dne: 18. 1. 2017 v hod.: 18:00

TJ Ostrava - VK AGEL PROSTĚJOV 1:3 (19:25, 25:22, 13:25, 20:25)

Rozhodčí: Kavala T./Topolánek M.

Počet diváků: 245

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Červenková. Střídaly: Faltínová, Diatková, Kvapilová, Valková.
Hosté: Emonts, Frigo, Basa, Matienzo, Herelová, Hindriksen, libero Kovářová. Střídaly: Trnková.

Vyjádření:

Domácí:

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „V 1. setu byla škoda všech našich nevynucených chyb a neproměněných bodovek. Škoda, že jsme nepokračovaly v lepším stylu, máme na to hrát kvalitněji. Za jeden set jsme rády, ale chtěly jsme urvat víc.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dobrý vstup do zápasu, kdy jsme většinu 1. setu o jeden dva body vedli, ale od stavu 17:16 jsme soupeře nechali odskočit a 1. set ztratili. Naopak v 2. Setu jsme koncovku uhráli, ale po té jsme začali kupit mnoho chyb, kazili jsme servisy, a i když jsme měli dobré momenty, tak soupeř potvrdil svou kvalitu a zaslouženě vyhrál.“

Hosté:

Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Jsme rády, že jsme vyhrály za tři body. V tréninku jsme se více věnovaly servisu i přihrávce a podařilo se nám to zúročit v zápase, kdy jsme domácí zatlačily servisem. Hrály jsme disciplinovaně, takticky blokovaly. Ještě musíme dělat méně chyb.“

Peter Goga (trenér VK AGEL Prostějov): „Po nepříliš vydařeném sobotním zápase s Olomoucí jsme měli velký respekt z Ostravy, protože Olomouc i Ostravu považuji za naše největší konkurenty. Jsem rád, že jsme dnešní zápas zvládli za tři body. Hra ještě není podle našich představ, ale zlepšuje se to. Ale pořád jsou tam ještě rezervy. Největší rozdíl byl na útoku, my 48 %, domácí 35 % i blokařsky jsme domácí výrazně přehráli. Myslím si, že výhra je zasloužená, byli jsme lepší.“

Popis utkání:

Počátek 1. setu naznačoval, že domácí nedají svou kůži lehce (2:2, 6:2, 8:7). Oba soupeři se střídali ve vedení (8:9, 15:13, 15:15, 16:15, 17:16). V koncovce se však Ostravanky zalekly a dovolily soupeři získat náskok, který už nedokázaly zkorigovat (17:19, 18:21, 18:24).
I do 2. setu vstoupili domácí odhodlaně (0:2, 3:2, 8:7). Hosté se nedali a set se opět vyvíjel jako na houpačce (9:12, 12:15, 15:15, 15:16, 16:16, 17:18, 19:18, 19:20). Teprve v samotném závěru setu se Ostravě podařilo soupeři odskočit na rozdíl 2 bodů a tento náskok dokázala udržet až do konce (22:20, 23:21, 24:22).
Třetí set se nevyvíjel pro hráčky Ostravy zdaleka tak příznivě. Agelky si vytvořily hned v úvodu 5 bodový náskok (3:3, 3:6, 3:8, 4:9) a domácí se dostali v tomto setu do role statistů (6:11, 7:14, 9:16, 13:21). Tak velký bodový rozdíl byl nad jejich síly a hosté po 3 setech vedli 2:1.
Čtvrtý set přinesl o něco vyrovnanější souboj. Domácí však museli neustále dotahovat (6:9, 8:9, 13:18, 17:18). A byť několikrát svitla naděje na otočení zápasu, Prostějov v pravou chvíli zabral a nedovolil TJ Ostrava zkomplikovat set ani zápas.

www.tjostrava.cz
www.volejbal-ostrava.czautor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.