> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK AGEL PROSTĚJOV

vloženo: 18.01.2017           komentářů: 0


V dohrávaném utkání 13. kola volejbalové UNIQA extraligy žen se utkaly první dva týmy tabulky. Favoritem sice byl osminásobný mistr z Prostějova, ale musel se mít na pozoru, protože v loňské sezóně prohrál jen jedenkrát a to bylo právě na palubovce Ostravy! Drama, na které se možná těšili ostravští fanoušci, se však nekonalo a tři body putují zaslouženě do Prostějova.

č.: 51 dne: 18. 1. 2017 v hod.: 18:00

TJ Ostrava - VK AGEL PROSTĚJOV 1:3 (19:25, 25:22, 13:25, 20:25)

Rozhodčí: Kavala T./Topolánek M.

Počet diváků: 245

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Červenková. Střídaly: Faltínová, Diatková, Kvapilová, Valková.
Hosté: Emonts, Frigo, Basa, Matienzo, Herelová, Hindriksen, libero Kovářová. Střídaly: Trnková.

Vyjádření:

Domácí:

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „V 1. setu byla škoda všech našich nevynucených chyb a neproměněných bodovek. Škoda, že jsme nepokračovaly v lepším stylu, máme na to hrát kvalitněji. Za jeden set jsme rády, ale chtěly jsme urvat víc.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dobrý vstup do zápasu, kdy jsme většinu 1. setu o jeden dva body vedli, ale od stavu 17:16 jsme soupeře nechali odskočit a 1. set ztratili. Naopak v 2. Setu jsme koncovku uhráli, ale po té jsme začali kupit mnoho chyb, kazili jsme servisy, a i když jsme měli dobré momenty, tak soupeř potvrdil svou kvalitu a zaslouženě vyhrál.“

Hosté:

Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Jsme rády, že jsme vyhrály za tři body. V tréninku jsme se více věnovaly servisu i přihrávce a podařilo se nám to zúročit v zápase, kdy jsme domácí zatlačily servisem. Hrály jsme disciplinovaně, takticky blokovaly. Ještě musíme dělat méně chyb.“

Peter Goga (trenér VK AGEL Prostějov): „Po nepříliš vydařeném sobotním zápase s Olomoucí jsme měli velký respekt z Ostravy, protože Olomouc i Ostravu považuji za naše největší konkurenty. Jsem rád, že jsme dnešní zápas zvládli za tři body. Hra ještě není podle našich představ, ale zlepšuje se to. Ale pořád jsou tam ještě rezervy. Největší rozdíl byl na útoku, my 48 %, domácí 35 % i blokařsky jsme domácí výrazně přehráli. Myslím si, že výhra je zasloužená, byli jsme lepší.“

Popis utkání:

Počátek 1. setu naznačoval, že domácí nedají svou kůži lehce (2:2, 6:2, 8:7). Oba soupeři se střídali ve vedení (8:9, 15:13, 15:15, 16:15, 17:16). V koncovce se však Ostravanky zalekly a dovolily soupeři získat náskok, který už nedokázaly zkorigovat (17:19, 18:21, 18:24).
I do 2. setu vstoupili domácí odhodlaně (0:2, 3:2, 8:7). Hosté se nedali a set se opět vyvíjel jako na houpačce (9:12, 12:15, 15:15, 15:16, 16:16, 17:18, 19:18, 19:20). Teprve v samotném závěru setu se Ostravě podařilo soupeři odskočit na rozdíl 2 bodů a tento náskok dokázala udržet až do konce (22:20, 23:21, 24:22).
Třetí set se nevyvíjel pro hráčky Ostravy zdaleka tak příznivě. Agelky si vytvořily hned v úvodu 5 bodový náskok (3:3, 3:6, 3:8, 4:9) a domácí se dostali v tomto setu do role statistů (6:11, 7:14, 9:16, 13:21). Tak velký bodový rozdíl byl nad jejich síly a hosté po 3 setech vedli 2:1.
Čtvrtý set přinesl o něco vyrovnanější souboj. Domácí však museli neustále dotahovat (6:9, 8:9, 13:18, 17:18). A byť několikrát svitla naděje na otočení zápasu, Prostějov v pravou chvíli zabral a nedovolil TJ Ostrava zkomplikovat set ani zápas.

www.tjostrava.cz
www.volejbal-ostrava.czautor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.