> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mostu nasázeli sedm branek!

vloženo: 18.01.2017           komentářů: 0


Jestřábi bodují podruhé v řadě. Svému rivalovi z Mostu nasázeli sedm branek!

Jestřábi vstoupili do posledního vzájemného utkání s Mostem senzačně. Během pouhých osmy minut si dokázali Hanáci vypracovat třígólový náskok. Ve druhé třetině se však začali hosté pomalu dotahovat, v jednu chvíli ztráceli na domácí celek pouhou branku. Jenže Jestřábi opět zabrali a navýšili ve druhé třetině svůj náskok na rozdíl čtyř gólů. Mostu se pak už jen podařilo v poslední třetině kosmeticky upravit skóre zápasu na konečných 7:3.

42., středa 18.1.2017
LHK Jestřábi Prostějov
7:3(3:1, 4:1, 0:1)
HC Baník Most

Branky a nahrávky: 5. Martin Novák (Matuš), 6. L. Krejčík (Rudovský), 8. Rudovský, 23. Rudovský, 25. Štindl (Martin Novák, Rudovský), 31. Venkrbec (Indra, Luňák), 37. Martin Novák – 13. Rod (Alinč, Martynek), 22. Rod (Martynek, Alinč), 56. Havlíček (Divíšek, Kubinčák). Rozhodčí: Mikula – Měchýš, Reich. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:42. Diváci: 1 046. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – T. Kvapil, A. Holík, Protivný, V. Zadražil, Vokurka, Štindl, Grebeňuk – Luňák, Venkrbec, Žálčík – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Matuš, Šlahař, Švec – Indra, Hozák, Zabloudil.
HC Baník Most: Petrásek – Frolo, K. Černý, Strejček, Hora, Šefl, Šesták, Walter – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Rod, Alinč, Martynek – Mical, J. Šimeček, R. Veselý – Dufek, Havlíček, Válek.
Komentář k zápasu

Úvodní bully čtvrtého vzájemného zápasu získali Jestřábi, kteří se ihned vrhli do útočného pásma. Mostečtí se však po chvíli zmocnili puku a přenesli hru na druhou stranu. Prostějovský brankář Jakub Neužil tak měl hned na úvod zápasu plné ruce práce. Navíc se po necelé minutě a půl dopustil faulu Jan Rudovský a tak mohli hosté pokračovat ve sém tlaku. Jestřábům se ale nakonec podařilo sehrát oslabení na jedničku. Svého rivala nepustili do žádné větší šance. Chvíli po skončení mostecké přesilovky si power play zahráli také domácí. V tom otevřel skóre zápasu nejproduktivnější hráč Prostějova Martin Novák. Ani ne minutu na to využil špatné rozehrávky Mostu Jan Rudovský, který poslal kotouč před bránu na Lukáše Krejčíka a ten zakončil přesně do pravého horního růžku. Sotva se stačili hosté vzpamatovat, lovili ze své brány už třetí gól. V osmé minutě navýšil náskok Jestřábů na 3:0 Jan Rudovský. Mostecká střídačka na to zareagovala oddechovým časem, po němž se namísto Michaela Petráska postavil do brány Patrik Spěšný. Po příchodu Spěšného na led se hosté oklepali a opět se vrhli před Neužilovu svatyni, kde ve třinácté minutě zařídil snížení na 3:1 Tomáš Rod.

Do prostřední části utkání vstoupili Jestřábi pouze se čtyřmi hráči v poli, neboť se na konci první třetiny dopustil faulu Matěj Zabloudil. Druhá přesilová hra se hostům na rozdíl od té první vydařila skvěle. V dvaadvacáté minutě snížil na pouhý jednobrankový rozdíl střelec prvního mosteckého gólu Tomáš Rod. Jenže domácí nečekali s odpovědí dlouho. Ve třiadvacáté minutě vzal Hanákům zpět dvoubrankový náskok Jan Rudovský. Jenže při následující hře 4 na 4 se provinil Daniel Hora a Hanákům se tak naskytla přesilová hra 4 na 3, čehož dokázali bleskurychle využít. Po dvanácti vteřinách poslal kotouč za záda mosteckého muže v masce Petr Štindl. Ale ani pak gólová smršť Hanáků neskončila. V jedenatřicáté minutě navýšil na 6:2 kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec. Další prostějovský gól pak zařídil čtyři minuty před koncem druhé třetiny Martin Novák.

Začátek poslední části utkání přinesl další přesilovou hru domácích. Mosteckým se ale protentokrát podařilo ubránit. V následujících minutách byl k vidění hokej nahoru dolů. Asi největší šanci měl v osmačtyřicáté minutě Jan Rudovský, jenž mohl zaútočit na hattrick. Jenže puk zpoza branky dostrkat za Patrika Spěšného nedokázal. Další příležitost ke skórování nabídl Hanákům osm minut před koncem Jan Walter. Jeho oslabení však zůstalo nakonec bez potrestání. Navíc se po jeho návratu dopustil na druhé straně přestupku Marek Indra. A tentokrát se už skóre zápasu přepisovalo. V šestapadesáté minutě vsítil poslední branku utkání Ondřej Havlíček, jenž tak upravil skóre zápasu na konečných 7:3.

autor: LHK Jestřábi Prostějov/Marcela Koud

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.