> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mostu nasázeli sedm branek!

vloženo: 18.01.2017           komentářů: 0


Jestřábi bodují podruhé v řadě. Svému rivalovi z Mostu nasázeli sedm branek!

Jestřábi vstoupili do posledního vzájemného utkání s Mostem senzačně. Během pouhých osmy minut si dokázali Hanáci vypracovat třígólový náskok. Ve druhé třetině se však začali hosté pomalu dotahovat, v jednu chvíli ztráceli na domácí celek pouhou branku. Jenže Jestřábi opět zabrali a navýšili ve druhé třetině svůj náskok na rozdíl čtyř gólů. Mostu se pak už jen podařilo v poslední třetině kosmeticky upravit skóre zápasu na konečných 7:3.

42., středa 18.1.2017
LHK Jestřábi Prostějov
7:3(3:1, 4:1, 0:1)
HC Baník Most

Branky a nahrávky: 5. Martin Novák (Matuš), 6. L. Krejčík (Rudovský), 8. Rudovský, 23. Rudovský, 25. Štindl (Martin Novák, Rudovský), 31. Venkrbec (Indra, Luňák), 37. Martin Novák – 13. Rod (Alinč, Martynek), 22. Rod (Martynek, Alinč), 56. Havlíček (Divíšek, Kubinčák). Rozhodčí: Mikula – Měchýš, Reich. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:42. Diváci: 1 046. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – T. Kvapil, A. Holík, Protivný, V. Zadražil, Vokurka, Štindl, Grebeňuk – Luňák, Venkrbec, Žálčík – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Matuš, Šlahař, Švec – Indra, Hozák, Zabloudil.
HC Baník Most: Petrásek – Frolo, K. Černý, Strejček, Hora, Šefl, Šesták, Walter – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Rod, Alinč, Martynek – Mical, J. Šimeček, R. Veselý – Dufek, Havlíček, Válek.
Komentář k zápasu

Úvodní bully čtvrtého vzájemného zápasu získali Jestřábi, kteří se ihned vrhli do útočného pásma. Mostečtí se však po chvíli zmocnili puku a přenesli hru na druhou stranu. Prostějovský brankář Jakub Neužil tak měl hned na úvod zápasu plné ruce práce. Navíc se po necelé minutě a půl dopustil faulu Jan Rudovský a tak mohli hosté pokračovat ve sém tlaku. Jestřábům se ale nakonec podařilo sehrát oslabení na jedničku. Svého rivala nepustili do žádné větší šance. Chvíli po skončení mostecké přesilovky si power play zahráli také domácí. V tom otevřel skóre zápasu nejproduktivnější hráč Prostějova Martin Novák. Ani ne minutu na to využil špatné rozehrávky Mostu Jan Rudovský, který poslal kotouč před bránu na Lukáše Krejčíka a ten zakončil přesně do pravého horního růžku. Sotva se stačili hosté vzpamatovat, lovili ze své brány už třetí gól. V osmé minutě navýšil náskok Jestřábů na 3:0 Jan Rudovský. Mostecká střídačka na to zareagovala oddechovým časem, po němž se namísto Michaela Petráska postavil do brány Patrik Spěšný. Po příchodu Spěšného na led se hosté oklepali a opět se vrhli před Neužilovu svatyni, kde ve třinácté minutě zařídil snížení na 3:1 Tomáš Rod.

Do prostřední části utkání vstoupili Jestřábi pouze se čtyřmi hráči v poli, neboť se na konci první třetiny dopustil faulu Matěj Zabloudil. Druhá přesilová hra se hostům na rozdíl od té první vydařila skvěle. V dvaadvacáté minutě snížil na pouhý jednobrankový rozdíl střelec prvního mosteckého gólu Tomáš Rod. Jenže domácí nečekali s odpovědí dlouho. Ve třiadvacáté minutě vzal Hanákům zpět dvoubrankový náskok Jan Rudovský. Jenže při následující hře 4 na 4 se provinil Daniel Hora a Hanákům se tak naskytla přesilová hra 4 na 3, čehož dokázali bleskurychle využít. Po dvanácti vteřinách poslal kotouč za záda mosteckého muže v masce Petr Štindl. Ale ani pak gólová smršť Hanáků neskončila. V jedenatřicáté minutě navýšil na 6:2 kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec. Další prostějovský gól pak zařídil čtyři minuty před koncem druhé třetiny Martin Novák.

Začátek poslední části utkání přinesl další přesilovou hru domácích. Mosteckým se ale protentokrát podařilo ubránit. V následujících minutách byl k vidění hokej nahoru dolů. Asi největší šanci měl v osmačtyřicáté minutě Jan Rudovský, jenž mohl zaútočit na hattrick. Jenže puk zpoza branky dostrkat za Patrika Spěšného nedokázal. Další příležitost ke skórování nabídl Hanákům osm minut před koncem Jan Walter. Jeho oslabení však zůstalo nakonec bez potrestání. Navíc se po jeho návratu dopustil na druhé straně přestupku Marek Indra. A tentokrát se už skóre zápasu přepisovalo. V šestapadesáté minutě vsítil poslední branku utkání Ondřej Havlíček, jenž tak upravil skóre zápasu na konečných 7:3.

autor: LHK Jestřábi Prostějov/Marcela Koud

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.