> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mostu nasázeli sedm branek!

vloženo: 18.01.2017           komentářů: 0


Jestřábi bodují podruhé v řadě. Svému rivalovi z Mostu nasázeli sedm branek!

Jestřábi vstoupili do posledního vzájemného utkání s Mostem senzačně. Během pouhých osmy minut si dokázali Hanáci vypracovat třígólový náskok. Ve druhé třetině se však začali hosté pomalu dotahovat, v jednu chvíli ztráceli na domácí celek pouhou branku. Jenže Jestřábi opět zabrali a navýšili ve druhé třetině svůj náskok na rozdíl čtyř gólů. Mostu se pak už jen podařilo v poslední třetině kosmeticky upravit skóre zápasu na konečných 7:3.

42., středa 18.1.2017
LHK Jestřábi Prostějov
7:3(3:1, 4:1, 0:1)
HC Baník Most

Branky a nahrávky: 5. Martin Novák (Matuš), 6. L. Krejčík (Rudovský), 8. Rudovský, 23. Rudovský, 25. Štindl (Martin Novák, Rudovský), 31. Venkrbec (Indra, Luňák), 37. Martin Novák – 13. Rod (Alinč, Martynek), 22. Rod (Martynek, Alinč), 56. Havlíček (Divíšek, Kubinčák). Rozhodčí: Mikula – Měchýš, Reich. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:42. Diváci: 1 046. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – T. Kvapil, A. Holík, Protivný, V. Zadražil, Vokurka, Štindl, Grebeňuk – Luňák, Venkrbec, Žálčík – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Matuš, Šlahař, Švec – Indra, Hozák, Zabloudil.
HC Baník Most: Petrásek – Frolo, K. Černý, Strejček, Hora, Šefl, Šesták, Walter – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Rod, Alinč, Martynek – Mical, J. Šimeček, R. Veselý – Dufek, Havlíček, Válek.
Komentář k zápasu

Úvodní bully čtvrtého vzájemného zápasu získali Jestřábi, kteří se ihned vrhli do útočného pásma. Mostečtí se však po chvíli zmocnili puku a přenesli hru na druhou stranu. Prostějovský brankář Jakub Neužil tak měl hned na úvod zápasu plné ruce práce. Navíc se po necelé minutě a půl dopustil faulu Jan Rudovský a tak mohli hosté pokračovat ve sém tlaku. Jestřábům se ale nakonec podařilo sehrát oslabení na jedničku. Svého rivala nepustili do žádné větší šance. Chvíli po skončení mostecké přesilovky si power play zahráli také domácí. V tom otevřel skóre zápasu nejproduktivnější hráč Prostějova Martin Novák. Ani ne minutu na to využil špatné rozehrávky Mostu Jan Rudovský, který poslal kotouč před bránu na Lukáše Krejčíka a ten zakončil přesně do pravého horního růžku. Sotva se stačili hosté vzpamatovat, lovili ze své brány už třetí gól. V osmé minutě navýšil náskok Jestřábů na 3:0 Jan Rudovský. Mostecká střídačka na to zareagovala oddechovým časem, po němž se namísto Michaela Petráska postavil do brány Patrik Spěšný. Po příchodu Spěšného na led se hosté oklepali a opět se vrhli před Neužilovu svatyni, kde ve třinácté minutě zařídil snížení na 3:1 Tomáš Rod.

Do prostřední části utkání vstoupili Jestřábi pouze se čtyřmi hráči v poli, neboť se na konci první třetiny dopustil faulu Matěj Zabloudil. Druhá přesilová hra se hostům na rozdíl od té první vydařila skvěle. V dvaadvacáté minutě snížil na pouhý jednobrankový rozdíl střelec prvního mosteckého gólu Tomáš Rod. Jenže domácí nečekali s odpovědí dlouho. Ve třiadvacáté minutě vzal Hanákům zpět dvoubrankový náskok Jan Rudovský. Jenže při následující hře 4 na 4 se provinil Daniel Hora a Hanákům se tak naskytla přesilová hra 4 na 3, čehož dokázali bleskurychle využít. Po dvanácti vteřinách poslal kotouč za záda mosteckého muže v masce Petr Štindl. Ale ani pak gólová smršť Hanáků neskončila. V jedenatřicáté minutě navýšil na 6:2 kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec. Další prostějovský gól pak zařídil čtyři minuty před koncem druhé třetiny Martin Novák.

Začátek poslední části utkání přinesl další přesilovou hru domácích. Mosteckým se ale protentokrát podařilo ubránit. V následujících minutách byl k vidění hokej nahoru dolů. Asi největší šanci měl v osmačtyřicáté minutě Jan Rudovský, jenž mohl zaútočit na hattrick. Jenže puk zpoza branky dostrkat za Patrika Spěšného nedokázal. Další příležitost ke skórování nabídl Hanákům osm minut před koncem Jan Walter. Jeho oslabení však zůstalo nakonec bez potrestání. Navíc se po jeho návratu dopustil na druhé straně přestupku Marek Indra. A tentokrát se už skóre zápasu přepisovalo. V šestapadesáté minutě vsítil poslední branku utkání Ondřej Havlíček, jenž tak upravil skóre zápasu na konečných 7:3.

autor: LHK Jestřábi Prostějov/Marcela Koud

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.