> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mostu nasázeli sedm branek!

vloženo: 18.01.2017           komentářů: 0


Jestřábi bodují podruhé v řadě. Svému rivalovi z Mostu nasázeli sedm branek!

Jestřábi vstoupili do posledního vzájemného utkání s Mostem senzačně. Během pouhých osmy minut si dokázali Hanáci vypracovat třígólový náskok. Ve druhé třetině se však začali hosté pomalu dotahovat, v jednu chvíli ztráceli na domácí celek pouhou branku. Jenže Jestřábi opět zabrali a navýšili ve druhé třetině svůj náskok na rozdíl čtyř gólů. Mostu se pak už jen podařilo v poslední třetině kosmeticky upravit skóre zápasu na konečných 7:3.

42., středa 18.1.2017
LHK Jestřábi Prostějov
7:3(3:1, 4:1, 0:1)
HC Baník Most

Branky a nahrávky: 5. Martin Novák (Matuš), 6. L. Krejčík (Rudovský), 8. Rudovský, 23. Rudovský, 25. Štindl (Martin Novák, Rudovský), 31. Venkrbec (Indra, Luňák), 37. Martin Novák – 13. Rod (Alinč, Martynek), 22. Rod (Martynek, Alinč), 56. Havlíček (Divíšek, Kubinčák). Rozhodčí: Mikula – Měchýš, Reich. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:42. Diváci: 1 046. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – T. Kvapil, A. Holík, Protivný, V. Zadražil, Vokurka, Štindl, Grebeňuk – Luňák, Venkrbec, Žálčík – Martin Novák, Rudovský, L. Krejčík – Matuš, Šlahař, Švec – Indra, Hozák, Zabloudil.
HC Baník Most: Petrásek – Frolo, K. Černý, Strejček, Hora, Šefl, Šesták, Walter – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Rod, Alinč, Martynek – Mical, J. Šimeček, R. Veselý – Dufek, Havlíček, Válek.
Komentář k zápasu

Úvodní bully čtvrtého vzájemného zápasu získali Jestřábi, kteří se ihned vrhli do útočného pásma. Mostečtí se však po chvíli zmocnili puku a přenesli hru na druhou stranu. Prostějovský brankář Jakub Neužil tak měl hned na úvod zápasu plné ruce práce. Navíc se po necelé minutě a půl dopustil faulu Jan Rudovský a tak mohli hosté pokračovat ve sém tlaku. Jestřábům se ale nakonec podařilo sehrát oslabení na jedničku. Svého rivala nepustili do žádné větší šance. Chvíli po skončení mostecké přesilovky si power play zahráli také domácí. V tom otevřel skóre zápasu nejproduktivnější hráč Prostějova Martin Novák. Ani ne minutu na to využil špatné rozehrávky Mostu Jan Rudovský, který poslal kotouč před bránu na Lukáše Krejčíka a ten zakončil přesně do pravého horního růžku. Sotva se stačili hosté vzpamatovat, lovili ze své brány už třetí gól. V osmé minutě navýšil náskok Jestřábů na 3:0 Jan Rudovský. Mostecká střídačka na to zareagovala oddechovým časem, po němž se namísto Michaela Petráska postavil do brány Patrik Spěšný. Po příchodu Spěšného na led se hosté oklepali a opět se vrhli před Neužilovu svatyni, kde ve třinácté minutě zařídil snížení na 3:1 Tomáš Rod.

Do prostřední části utkání vstoupili Jestřábi pouze se čtyřmi hráči v poli, neboť se na konci první třetiny dopustil faulu Matěj Zabloudil. Druhá přesilová hra se hostům na rozdíl od té první vydařila skvěle. V dvaadvacáté minutě snížil na pouhý jednobrankový rozdíl střelec prvního mosteckého gólu Tomáš Rod. Jenže domácí nečekali s odpovědí dlouho. Ve třiadvacáté minutě vzal Hanákům zpět dvoubrankový náskok Jan Rudovský. Jenže při následující hře 4 na 4 se provinil Daniel Hora a Hanákům se tak naskytla přesilová hra 4 na 3, čehož dokázali bleskurychle využít. Po dvanácti vteřinách poslal kotouč za záda mosteckého muže v masce Petr Štindl. Ale ani pak gólová smršť Hanáků neskončila. V jedenatřicáté minutě navýšil na 6:2 kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec. Další prostějovský gól pak zařídil čtyři minuty před koncem druhé třetiny Martin Novák.

Začátek poslední části utkání přinesl další přesilovou hru domácích. Mosteckým se ale protentokrát podařilo ubránit. V následujících minutách byl k vidění hokej nahoru dolů. Asi největší šanci měl v osmačtyřicáté minutě Jan Rudovský, jenž mohl zaútočit na hattrick. Jenže puk zpoza branky dostrkat za Patrika Spěšného nedokázal. Další příležitost ke skórování nabídl Hanákům osm minut před koncem Jan Walter. Jeho oslabení však zůstalo nakonec bez potrestání. Navíc se po jeho návratu dopustil na druhé straně přestupku Marek Indra. A tentokrát se už skóre zápasu přepisovalo. V šestapadesáté minutě vsítil poslední branku utkání Ondřej Havlíček, jenž tak upravil skóre zápasu na konečných 7:3.

autor: LHK Jestřábi Prostějov/Marcela Koud

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.