> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovští žáci doma zvládli

vloženo: 22.01.2017           komentářů: 0

Prostějovští žáci doma zvládli oba vypjaté duely a jsou v čele tabulky

Tři vyrovnané a napínavé duely a plný bodový zisk domácího celku. Tak se dá ve stručnosti shrnout miniturnaj šestého kola nejvyšší korfbalové soutěže žáků, který se odehrál v Prostějově. Ten porazil 10:9 Náchod a Kutné Hoře oplatil dosud jedinou prohru v soutěži, když v sobotu vyhrál 12:10. Kutná Hora pak doplatila na nízký počet hráčů i v zápase s Náchodem, který ztratila 7:9. Středočeši tak zaznamenali první dva neúspěchy v sezoně a pustili první místo v tabulce právě Hanákům.

S obtížnými soky se doma vypořádali zkušeně. Prostějovští starší žáci zvládli oba své napínavé zápasy a po zásluze z nich vytěžili maximum bodů. V prvním utkání s Náchodem si vypracovali postupně tříbodový náskok, ale o výhru se ještě báli, soupeř totiž mocně dotahoval. „Konečně jsme se utkali s aspiranty na přední umístění. Chceme se dostat do finále, tedy skončit do druhého místa. Jsem proto rád, že jsme těžké zápasy zvládli. Dostali jsme se na první místo a hráči mají zase hned větší motivaci do další práce,“ liboval si prostějovský stratég Martin Šnévajs.

Jeho svěřencům střetnutí s oslabenou Kutnou Horou vyšlo o něco méně, přesto jí oplatili podzimní porážku. „Škoda že Hora hrála jen v sedmi., i tak však náš výkon nebyl optimální. Soupeř dokonce chvíli i vedl. I mně se odhlásili tři kluci a sestavu jsem musel lepit,“ líčil Šnévajs.

Kutné Hoře v zápase s Náchodem utekl začátek, kdy prohrávala 1:5. Pak se její hráči sice zvedli, bylo už však pozdě. „Bohužel jsem měl k dispozici jen tři kluky a tak jsme hráli v sedmi. Je velký rozdíl, když máte v útoku jednu, maximálně dvě střely a v obraně má soupeř šancí takřka neomezeně. Přesto jsme bojovali a sahali po bodech, mrzí mě hlavně čtyři neproměněné penalty a celkově úspěšnost střelby z vyložených šancí. Musím pochválit rozhodčího Vyroubala, pískal opravdu moc dobře,“ shrnul kutnohorský kouč Jiří Šuhaj.

Druhý miniturnaj se měl uskutečnit v Českých Budějovicích, byl však přeložený na jiný termín.Prostějov, SK RG U16 : SK Plhov Náchod U16 10:9

Poločas: 5:4. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 4, Bartoš John 2, Lorencová Nikola 2 - Netolický Ondřej 3, Nováková Klárka 3, Martinec Mikuláš 2.SK Plhov Náchod U16 : Kutná Hora, SK Respo U16 9:7

Poločas: 8:4. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Netolický Ondřej 2, Nováková Klárka 2, Nováková Michaela 2 - Literová Anna 4, Šuhajová Lucie 2.Prostějov, SK RG U16 : Kutná Hora, SK Respo U16 12:10

Poločas: 5:4. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 5, Lorencová Nikola 2, Podhorný Jakub 2 - Literová Anna 4, Šuhajová Lucie 4.


autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.