> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovští žáci doma zvládli

vloženo: 22.01.2017           komentářů: 0

Prostějovští žáci doma zvládli oba vypjaté duely a jsou v čele tabulky

Tři vyrovnané a napínavé duely a plný bodový zisk domácího celku. Tak se dá ve stručnosti shrnout miniturnaj šestého kola nejvyšší korfbalové soutěže žáků, který se odehrál v Prostějově. Ten porazil 10:9 Náchod a Kutné Hoře oplatil dosud jedinou prohru v soutěži, když v sobotu vyhrál 12:10. Kutná Hora pak doplatila na nízký počet hráčů i v zápase s Náchodem, který ztratila 7:9. Středočeši tak zaznamenali první dva neúspěchy v sezoně a pustili první místo v tabulce právě Hanákům.

S obtížnými soky se doma vypořádali zkušeně. Prostějovští starší žáci zvládli oba své napínavé zápasy a po zásluze z nich vytěžili maximum bodů. V prvním utkání s Náchodem si vypracovali postupně tříbodový náskok, ale o výhru se ještě báli, soupeř totiž mocně dotahoval. „Konečně jsme se utkali s aspiranty na přední umístění. Chceme se dostat do finále, tedy skončit do druhého místa. Jsem proto rád, že jsme těžké zápasy zvládli. Dostali jsme se na první místo a hráči mají zase hned větší motivaci do další práce,“ liboval si prostějovský stratég Martin Šnévajs.

Jeho svěřencům střetnutí s oslabenou Kutnou Horou vyšlo o něco méně, přesto jí oplatili podzimní porážku. „Škoda že Hora hrála jen v sedmi., i tak však náš výkon nebyl optimální. Soupeř dokonce chvíli i vedl. I mně se odhlásili tři kluci a sestavu jsem musel lepit,“ líčil Šnévajs.

Kutné Hoře v zápase s Náchodem utekl začátek, kdy prohrávala 1:5. Pak se její hráči sice zvedli, bylo už však pozdě. „Bohužel jsem měl k dispozici jen tři kluky a tak jsme hráli v sedmi. Je velký rozdíl, když máte v útoku jednu, maximálně dvě střely a v obraně má soupeř šancí takřka neomezeně. Přesto jsme bojovali a sahali po bodech, mrzí mě hlavně čtyři neproměněné penalty a celkově úspěšnost střelby z vyložených šancí. Musím pochválit rozhodčího Vyroubala, pískal opravdu moc dobře,“ shrnul kutnohorský kouč Jiří Šuhaj.

Druhý miniturnaj se měl uskutečnit v Českých Budějovicích, byl však přeložený na jiný termín.Prostějov, SK RG U16 : SK Plhov Náchod U16 10:9

Poločas: 5:4. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 4, Bartoš John 2, Lorencová Nikola 2 - Netolický Ondřej 3, Nováková Klárka 3, Martinec Mikuláš 2.SK Plhov Náchod U16 : Kutná Hora, SK Respo U16 9:7

Poločas: 8:4. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Netolický Ondřej 2, Nováková Klárka 2, Nováková Michaela 2 - Literová Anna 4, Šuhajová Lucie 2.Prostějov, SK RG U16 : Kutná Hora, SK Respo U16 12:10

Poločas: 5:4. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 5, Lorencová Nikola 2, Podhorný Jakub 2 - Literová Anna 4, Šuhajová Lucie 4.


autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.