> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovští žáci doma zvládli

vloženo: 22.01.2017           komentářů: 0

Prostějovští žáci doma zvládli oba vypjaté duely a jsou v čele tabulky

Tři vyrovnané a napínavé duely a plný bodový zisk domácího celku. Tak se dá ve stručnosti shrnout miniturnaj šestého kola nejvyšší korfbalové soutěže žáků, který se odehrál v Prostějově. Ten porazil 10:9 Náchod a Kutné Hoře oplatil dosud jedinou prohru v soutěži, když v sobotu vyhrál 12:10. Kutná Hora pak doplatila na nízký počet hráčů i v zápase s Náchodem, který ztratila 7:9. Středočeši tak zaznamenali první dva neúspěchy v sezoně a pustili první místo v tabulce právě Hanákům.

S obtížnými soky se doma vypořádali zkušeně. Prostějovští starší žáci zvládli oba své napínavé zápasy a po zásluze z nich vytěžili maximum bodů. V prvním utkání s Náchodem si vypracovali postupně tříbodový náskok, ale o výhru se ještě báli, soupeř totiž mocně dotahoval. „Konečně jsme se utkali s aspiranty na přední umístění. Chceme se dostat do finále, tedy skončit do druhého místa. Jsem proto rád, že jsme těžké zápasy zvládli. Dostali jsme se na první místo a hráči mají zase hned větší motivaci do další práce,“ liboval si prostějovský stratég Martin Šnévajs.

Jeho svěřencům střetnutí s oslabenou Kutnou Horou vyšlo o něco méně, přesto jí oplatili podzimní porážku. „Škoda že Hora hrála jen v sedmi., i tak však náš výkon nebyl optimální. Soupeř dokonce chvíli i vedl. I mně se odhlásili tři kluci a sestavu jsem musel lepit,“ líčil Šnévajs.

Kutné Hoře v zápase s Náchodem utekl začátek, kdy prohrávala 1:5. Pak se její hráči sice zvedli, bylo už však pozdě. „Bohužel jsem měl k dispozici jen tři kluky a tak jsme hráli v sedmi. Je velký rozdíl, když máte v útoku jednu, maximálně dvě střely a v obraně má soupeř šancí takřka neomezeně. Přesto jsme bojovali a sahali po bodech, mrzí mě hlavně čtyři neproměněné penalty a celkově úspěšnost střelby z vyložených šancí. Musím pochválit rozhodčího Vyroubala, pískal opravdu moc dobře,“ shrnul kutnohorský kouč Jiří Šuhaj.

Druhý miniturnaj se měl uskutečnit v Českých Budějovicích, byl však přeložený na jiný termín.Prostějov, SK RG U16 : SK Plhov Náchod U16 10:9

Poločas: 5:4. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 4, Bartoš John 2, Lorencová Nikola 2 - Netolický Ondřej 3, Nováková Klárka 3, Martinec Mikuláš 2.SK Plhov Náchod U16 : Kutná Hora, SK Respo U16 9:7

Poločas: 8:4. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Netolický Ondřej 2, Nováková Klárka 2, Nováková Michaela 2 - Literová Anna 4, Šuhajová Lucie 2.Prostějov, SK RG U16 : Kutná Hora, SK Respo U16 12:10

Poločas: 5:4. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Ošťádal Vojtěch 5, Lorencová Nikola 2, Podhorný Jakub 2 - Literová Anna 4, Šuhajová Lucie 4.


autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.