> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Továrny visí na zdi kavárny ND

vloženo: 07.03.2010           komentářů: 0

Fotografie továren visí na zdi kavárny Národního domu

Fotografie z továrny visí od čtvrteční osmnácté hodiy na stěnách Národního domu. Autorkou výstavy je Helena Zemánková, narozená v Prostějově. Úvodní slovo obstaral Jan Zemánek, který v kavárně Národního domu v loškém roce také vystavoval. ,,Vozila nás do Francie a ukazovala nám, jak se dá udělat ze staré továrny např. domovy důchodců“ zavzpoínala žákyně Zemánkové Radka Geryková, která si výstavu své profesorky také nenechala ujít. Autorka mimo jiné pořádá itenzivní semináře, kurzy a napsala knihu ,,Tvořit ve vytvořeném“ a na internetu si ji můžete zakoupit za 377Kč.

Tři otázky pro Helenu Zemánkovou:
Jak jste se dostala k továrnám? Líbily se Vám?
U továren se mi vždy zdálo, že mají svoji atmosféru a některé z fotografií jsou dokonce veselé.
Nevymlouvaly Vám rodiče nebo kamarádky, abyste se zaměřovala na tento druhy architektury?
Nevymlovaly. Nejsem sama, kterou tento druh architektury baví. Učila jsem spousty studentů a vždy se jim to zalíbí a chtějí to studovat také.
Váhala jste, když Vám bylo nabídnuto vystavovat v těchto prostorách?
Je to moje rodné město, kde mám hodně přátel a žáků. Proto, jsem neváhala.

Dojmy návštěvníků:
,,Jako fotografie je to hezké, ale do určitého prostředí“
,,Moc se mi to líbí, ale není to ideální do dněšní doby“
,,Osvětlení skvělé. Nádhera.“
,,Líbí se mi téma“

Autor: Jakub Čech


autor: Jakub ČECH

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.