> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rada města jednala o petici

vloženo: 26.01.2017           komentářů: 0

Rada města Prostějova projednala petici "Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn"


Schváleno bylo toto usnesení :

Rada města Prostějova

1) bere na vědomí

obsah petice „Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn“, přijaté dne 5. 1. 2017,

2) posoudila

na základě vyjádření odborů Magistrátu města Prostějova obsah petice a v zákonem stanovené lhůtě 30 dnů k obsahu petice přijala toto stanovisko:

- v souvislosti se záležitostmi uvedenými v bodech 1 až 4 petice v současné době neprobíhají žádná řízení na žádném z odboru MMPv, vztahující se k uvedeným bodům.

Z vyjádření odborů Magistrátu města Prostějova vyplývá, že se na ně nikdo neobrátil s požadavkem na řešení této lokality.

- záležitost uvedená v bodu 5 petice, tj. nakládání s pozemky ve vlastnictví města Prostějova, patří do výlučné pravomoci zastupitelstva města. O změně vlastnictví předmětných pozemků se nejednalo ani v současné době nejedná.

3) rozhodla

informaci o petici a jejím vyřízení předložit Zastupitelstvu města Prostějova na nejbližším zasedání.


Rada města Prostějova kromě samotného zákonného vyřízení petice vnímá i některé okolnosti jejího vzniku:

„Žijeme v demokratickém státě a lidé se mohou vyjádřit ke všemu, co se jich týká. To je jejich právo. Bohužel ti, kdo tu petici organizovali, použili na pozvánku vizualizaci jednoho z návrhů, který byl dávno odmítnut a mohlo tak dojít k tomu, že někteří z občanů, kteří petici podepsali, mohli být tímto ovlivněni,“ uvedla primátorka Alena Rašková.

K dotazu novinářů týkajícího se „analýzy k petici"*, kterou od petičního výboru obdržely některé redakce, uvedla primátorka města Alena Rašková: „Já bych nesměšovala tento dokument s peticí. To je něco jiného. Tento dokument mně osobně velice vadí, protože jakékoli sledování osob, rozlišování, jestli je té či oné národnosti, toho či onoho vyznání, jsou metody nepřijatelné.“

Stejně vnímá dokument i náměstek Pavel Smetana: „Mně tento dokument taky vadí, protože jsou v něm na jedné straně uváděny informace, kam kdo chodí, v tomto případě konkrétně na pietní akt k 200. výročí úmrtí rabína Horowitze, zda jde o Židy, židovské aktivisty, politiky apod…. Ve finále se pak uvádí, kolik procent lidí to zajímá a jaké by toto téma mohlo být z hlediska volebního výsledku. To je naprosto zavádějící, a jestli začneme sledovat, kdo kam chodí, tak to jsme někde, kde jsme být nechtěli. To je můj osobní názor.“

I náměstek Jiří Pospíšil vidí v „analýze“ zejména politický podtext: „Tento dokument podle mého dokazuje, že za celou akcí stojí někdo, kdo téma využije pro komunální volby. Když totiž mluvíte s někým, kdo petici organizoval, a on hovoří nikoli o lidech, ale o voličích a volbách, tak si o tom ani nic jiného myslet nemůžete.“

Jednání se zástupci Federace židovských obcí a nadace Kolel Damesek Eliezer budou i nadále pokračovat, nejbližší se uskuteční 2. 2. 2017 v Prostějově. Poté bude veřejnost informována o dalším průběhu jednání.

*Analýza k petici - dokument petičního výboru, který obdrželi někteří novináři, spočívá například v monitoringu pietního shromáždění ke 200. výročí úmrtí rabína Horowitze (listopad 2016) a následném nestandardním rozboru složení jeho účastníků (vytvoření přehledu s rozdělením na „židovské aktivisty“, rabíny, místní politiky, ostatní povinné, novináře, diváky). Přehled dále obsahuje například i údaje o tom, kdo z nich žije v Prostějově a kdo je mimoprostějovský - pozn.red.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.