> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rada města jednala o petici

vloženo: 26.01.2017           komentářů: 0

Rada města Prostějova projednala petici "Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn"


Schváleno bylo toto usnesení :

Rada města Prostějova

1) bere na vědomí

obsah petice „Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn“, přijaté dne 5. 1. 2017,

2) posoudila

na základě vyjádření odborů Magistrátu města Prostějova obsah petice a v zákonem stanovené lhůtě 30 dnů k obsahu petice přijala toto stanovisko:

- v souvislosti se záležitostmi uvedenými v bodech 1 až 4 petice v současné době neprobíhají žádná řízení na žádném z odboru MMPv, vztahující se k uvedeným bodům.

Z vyjádření odborů Magistrátu města Prostějova vyplývá, že se na ně nikdo neobrátil s požadavkem na řešení této lokality.

- záležitost uvedená v bodu 5 petice, tj. nakládání s pozemky ve vlastnictví města Prostějova, patří do výlučné pravomoci zastupitelstva města. O změně vlastnictví předmětných pozemků se nejednalo ani v současné době nejedná.

3) rozhodla

informaci o petici a jejím vyřízení předložit Zastupitelstvu města Prostějova na nejbližším zasedání.


Rada města Prostějova kromě samotného zákonného vyřízení petice vnímá i některé okolnosti jejího vzniku:

„Žijeme v demokratickém státě a lidé se mohou vyjádřit ke všemu, co se jich týká. To je jejich právo. Bohužel ti, kdo tu petici organizovali, použili na pozvánku vizualizaci jednoho z návrhů, který byl dávno odmítnut a mohlo tak dojít k tomu, že někteří z občanů, kteří petici podepsali, mohli být tímto ovlivněni,“ uvedla primátorka Alena Rašková.

K dotazu novinářů týkajícího se „analýzy k petici"*, kterou od petičního výboru obdržely některé redakce, uvedla primátorka města Alena Rašková: „Já bych nesměšovala tento dokument s peticí. To je něco jiného. Tento dokument mně osobně velice vadí, protože jakékoli sledování osob, rozlišování, jestli je té či oné národnosti, toho či onoho vyznání, jsou metody nepřijatelné.“

Stejně vnímá dokument i náměstek Pavel Smetana: „Mně tento dokument taky vadí, protože jsou v něm na jedné straně uváděny informace, kam kdo chodí, v tomto případě konkrétně na pietní akt k 200. výročí úmrtí rabína Horowitze, zda jde o Židy, židovské aktivisty, politiky apod…. Ve finále se pak uvádí, kolik procent lidí to zajímá a jaké by toto téma mohlo být z hlediska volebního výsledku. To je naprosto zavádějící, a jestli začneme sledovat, kdo kam chodí, tak to jsme někde, kde jsme být nechtěli. To je můj osobní názor.“

I náměstek Jiří Pospíšil vidí v „analýze“ zejména politický podtext: „Tento dokument podle mého dokazuje, že za celou akcí stojí někdo, kdo téma využije pro komunální volby. Když totiž mluvíte s někým, kdo petici organizoval, a on hovoří nikoli o lidech, ale o voličích a volbách, tak si o tom ani nic jiného myslet nemůžete.“

Jednání se zástupci Federace židovských obcí a nadace Kolel Damesek Eliezer budou i nadále pokračovat, nejbližší se uskuteční 2. 2. 2017 v Prostějově. Poté bude veřejnost informována o dalším průběhu jednání.

*Analýza k petici - dokument petičního výboru, který obdrželi někteří novináři, spočívá například v monitoringu pietního shromáždění ke 200. výročí úmrtí rabína Horowitze (listopad 2016) a následném nestandardním rozboru složení jeho účastníků (vytvoření přehledu s rozdělením na „židovské aktivisty“, rabíny, místní politiky, ostatní povinné, novináře, diváky). Přehled dále obsahuje například i údaje o tom, kdo z nich žije v Prostějově a kdo je mimoprostějovský - pozn.red.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.