> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zubrů přinesl v derby tři body

vloženo: 28.01.2017           komentářů: 0

Dlouhé sérii porážek je už konec! Bojovný výkon Zubrů přinesl v derby krásné tři body
Dlouhé sérii porážek je už konec! Bojovný výkon Zubrů přinesl v derby krásné tři body

P r o s t ě j o v – Závěr základní části se velmi rychle blíží, proto na sebe dva hanáčtí účastníci WSM Ligy narazili už počtvrté. Derby s nádechem projektu Legenda pomáhá mělo pro Zubry skvělý začátek. Cíl v podobě tlusté čáry za neúspěšnou sérií byl na bojovnosti znát. V polovině klání sice Přerované povolili svému soupeři snížit na rozdíl gólu, avšak Jestřábi se z nesnází nakonec nevyhrabali. Modrožlutí velmi dobře zvládli třetí část a zvítězili 5:3. Konec dlouhé série porážek přišel v nejlepší možný okamžik!
46.kolo, sobota 28.1.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:5
(0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Novák (Krejčík, Matuš), 33. Holík (Šlahař, Rudovský), 59. Žálčík (Luňák) – 1. Sikora, 17. Sikora (Berger, Novotný), 22. Sýkora (Pšurný, Procházka), 39. Berger (Plášek, Novotný), 46. Š. Kratochvíl (Kovařík, Vágner). Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7, navíc Protivný (Prostějov) 10 minut osobní trest – M. Kratochvíl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3126. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5.
Neužil – Protivný, Štindl, Kolář, Zadražil, Kvapil, Holík, Grebenyk – Novák, Rudovský, Krejčík – Luňák, Venkrbec, Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – Indra, Hozák
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, Vágner, Šnajnar – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Sýkora, Pšurný – Goiš, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Ižacký, P. Kratochvíl, Kovařík
Komentář k zápasu
Utkání začalo pro Zubry velmi dobře. Už po jednačtyřiceti vteřinách se po chybě uvolnil Marek Sikora a ranou švihem nedal Neužilovi šanci. Přerov měl i poté více ze hry, Goiš střílel velmi nepříjemně a při spolupráci Ference se Sikorou scházelo ke gólu jen maličko. V dalších minutách už to na ledě začalo jiskřit a Jestřábi hráli přesilovku čtyři na tři. Ve dvou velmi dobrých šancích byl snajpr Holík, ale Horčička obě tvrdé rány pokryl. Za nevyužití mohli být dravci brzy potrestáni, jenže Kovařík svůj únik zakončil mimo.

Ve 12. minutě se početní výhoda přenesla na stranu Zubrů, avšak také bez gólového efektu. Ten o chvíli později postrádala i akce Bergera. Přece jen se ale Zubři za svoji výbornou hru dočkali další odměny. Marek Sikora pláchl po křídle a precizní kličkou skóroval podruhé. Přerov pak skvěle ubránil oslabení a po dvaceti minutách vedl 2:0.

Třetí gól visel se startem prostřední části doslova na vlásku, krásná kombinace však skončila nepříliš důrazným zakončením Tomáše Sýkory. Ten ale vše bleskově napravil a zvýšil náskok Přerova. Vrátit domácí do hry mohl posléze Rudovský, který číhal za obranou, ale Horčička dál udržet čistý štít. Zakrátko už však o něj přišel, Jestřábi zásluhou mezi kruhy postaveného Martina Nováka, jež mířil pod horní tyč, snížili v přesilovce.

Prostějované za stavu 1:3 ožili a do karet jim ještě nahrály dva přerovské tresty. Dvojnásobná přesilovka byla rychle využita ostrou ranou Aleše Holíka od modré čáry. Prostějov hodně toužil po srovnání, ale nakonec těsně před koncem inkasoval. Hezké souhra Zubrů, na jejímž konci byla střela Jana Bergera, vrátila na modrožlutým vedení o dva góly a klid na hole.

Periodu s číslem tři načala přesilovka Jestřábů, kterou ale Přerov zvládl ubránit. A co víc, získal ještě navíc zpátky tříbrankový náskok. Šimon Kratochvíl prošel před Neužila a milimetrově trefil skulinku mezi jeho betony. Zubři poté pevně bránili a nepouštěli Jestřáby do šancí.

Přece jen ale ještě došlo na drama, když se začátkem předposlední minuty snížil zblízka Lukáš Žálčík. Domácí ihned po buly zariskovali bez brankáře, jenže Krejčík ostře fauloval Bergera kolenem, a tak už nebylo co řešit. Přerov si odvezl z prostějovského kolbiště tři za výhru 5:3 a ukončil tak dlouhou sérii neúspěchů.
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Dnešních tří bodů si velice vážím. Myslím si, že zápas jsme odehráli velmi slušně a proto lepší návrat na prostějovský led jsem si nemohl přát. Měli jsme výborný vstup do zápasu, kluci byli po gólech klidnější. Prostějov naopak z přemíry snahy nedokázal hrát takový hokej, jaký si asi představoval. Nám se konečně podařilo vstřelit více gólů a to bylo dnes rozhodující. Stejně jako předchozí zápasy, tak i dnes jsme to odehráli na tři pětky a bylo vidět, že se silami jsme na tom dobře. Víme o co hrajeme, chceme se jednoznačně dostat do desítky, což nám ale asi zkomplikují zranění. Dnes jsme zřejmě přišli o dva hráče.

Zdroj:http://www.hokejprerov.cz/zapas.asp?id=Dlouhe-serii-porazek-je-uz-konec!-Bojovny-vykon-Zubru-prinesl-v-derby-krasne-tri-body-2580

autor: www.hokejprerov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.