> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zubrů přinesl v derby tři body

vloženo: 28.01.2017           komentářů: 0

Dlouhé sérii porážek je už konec! Bojovný výkon Zubrů přinesl v derby krásné tři body
Dlouhé sérii porážek je už konec! Bojovný výkon Zubrů přinesl v derby krásné tři body

P r o s t ě j o v – Závěr základní části se velmi rychle blíží, proto na sebe dva hanáčtí účastníci WSM Ligy narazili už počtvrté. Derby s nádechem projektu Legenda pomáhá mělo pro Zubry skvělý začátek. Cíl v podobě tlusté čáry za neúspěšnou sérií byl na bojovnosti znát. V polovině klání sice Přerované povolili svému soupeři snížit na rozdíl gólu, avšak Jestřábi se z nesnází nakonec nevyhrabali. Modrožlutí velmi dobře zvládli třetí část a zvítězili 5:3. Konec dlouhé série porážek přišel v nejlepší možný okamžik!
46.kolo, sobota 28.1.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:5
(0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Novák (Krejčík, Matuš), 33. Holík (Šlahař, Rudovský), 59. Žálčík (Luňák) – 1. Sikora, 17. Sikora (Berger, Novotný), 22. Sýkora (Pšurný, Procházka), 39. Berger (Plášek, Novotný), 46. Š. Kratochvíl (Kovařík, Vágner). Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7, navíc Protivný (Prostějov) 10 minut osobní trest – M. Kratochvíl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3126. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5.
Neužil – Protivný, Štindl, Kolář, Zadražil, Kvapil, Holík, Grebenyk – Novák, Rudovský, Krejčík – Luňák, Venkrbec, Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – Indra, Hozák
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, Vágner, Šnajnar – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Sýkora, Pšurný – Goiš, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Ižacký, P. Kratochvíl, Kovařík
Komentář k zápasu
Utkání začalo pro Zubry velmi dobře. Už po jednačtyřiceti vteřinách se po chybě uvolnil Marek Sikora a ranou švihem nedal Neužilovi šanci. Přerov měl i poté více ze hry, Goiš střílel velmi nepříjemně a při spolupráci Ference se Sikorou scházelo ke gólu jen maličko. V dalších minutách už to na ledě začalo jiskřit a Jestřábi hráli přesilovku čtyři na tři. Ve dvou velmi dobrých šancích byl snajpr Holík, ale Horčička obě tvrdé rány pokryl. Za nevyužití mohli být dravci brzy potrestáni, jenže Kovařík svůj únik zakončil mimo.

Ve 12. minutě se početní výhoda přenesla na stranu Zubrů, avšak také bez gólového efektu. Ten o chvíli později postrádala i akce Bergera. Přece jen se ale Zubři za svoji výbornou hru dočkali další odměny. Marek Sikora pláchl po křídle a precizní kličkou skóroval podruhé. Přerov pak skvěle ubránil oslabení a po dvaceti minutách vedl 2:0.

Třetí gól visel se startem prostřední části doslova na vlásku, krásná kombinace však skončila nepříliš důrazným zakončením Tomáše Sýkory. Ten ale vše bleskově napravil a zvýšil náskok Přerova. Vrátit domácí do hry mohl posléze Rudovský, který číhal za obranou, ale Horčička dál udržet čistý štít. Zakrátko už však o něj přišel, Jestřábi zásluhou mezi kruhy postaveného Martina Nováka, jež mířil pod horní tyč, snížili v přesilovce.

Prostějované za stavu 1:3 ožili a do karet jim ještě nahrály dva přerovské tresty. Dvojnásobná přesilovka byla rychle využita ostrou ranou Aleše Holíka od modré čáry. Prostějov hodně toužil po srovnání, ale nakonec těsně před koncem inkasoval. Hezké souhra Zubrů, na jejímž konci byla střela Jana Bergera, vrátila na modrožlutým vedení o dva góly a klid na hole.

Periodu s číslem tři načala přesilovka Jestřábů, kterou ale Přerov zvládl ubránit. A co víc, získal ještě navíc zpátky tříbrankový náskok. Šimon Kratochvíl prošel před Neužila a milimetrově trefil skulinku mezi jeho betony. Zubři poté pevně bránili a nepouštěli Jestřáby do šancí.

Přece jen ale ještě došlo na drama, když se začátkem předposlední minuty snížil zblízka Lukáš Žálčík. Domácí ihned po buly zariskovali bez brankáře, jenže Krejčík ostře fauloval Bergera kolenem, a tak už nebylo co řešit. Přerov si odvezl z prostějovského kolbiště tři za výhru 5:3 a ukončil tak dlouhou sérii neúspěchů.
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Dnešních tří bodů si velice vážím. Myslím si, že zápas jsme odehráli velmi slušně a proto lepší návrat na prostějovský led jsem si nemohl přát. Měli jsme výborný vstup do zápasu, kluci byli po gólech klidnější. Prostějov naopak z přemíry snahy nedokázal hrát takový hokej, jaký si asi představoval. Nám se konečně podařilo vstřelit více gólů a to bylo dnes rozhodující. Stejně jako předchozí zápasy, tak i dnes jsme to odehráli na tři pětky a bylo vidět, že se silami jsme na tom dobře. Víme o co hrajeme, chceme se jednoznačně dostat do desítky, což nám ale asi zkomplikují zranění. Dnes jsme zřejmě přišli o dva hráče.

Zdroj:http://www.hokejprerov.cz/zapas.asp?id=Dlouhe-serii-porazek-je-uz-konec!-Bojovny-vykon-Zubru-prinesl-v-derby-krasne-tri-body-2580

autor: www.hokejprerov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.