> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zubrů přinesl v derby tři body

vloženo: 28.01.2017           komentářů: 0

Dlouhé sérii porážek je už konec! Bojovný výkon Zubrů přinesl v derby krásné tři body
Dlouhé sérii porážek je už konec! Bojovný výkon Zubrů přinesl v derby krásné tři body

P r o s t ě j o v – Závěr základní části se velmi rychle blíží, proto na sebe dva hanáčtí účastníci WSM Ligy narazili už počtvrté. Derby s nádechem projektu Legenda pomáhá mělo pro Zubry skvělý začátek. Cíl v podobě tlusté čáry za neúspěšnou sérií byl na bojovnosti znát. V polovině klání sice Přerované povolili svému soupeři snížit na rozdíl gólu, avšak Jestřábi se z nesnází nakonec nevyhrabali. Modrožlutí velmi dobře zvládli třetí část a zvítězili 5:3. Konec dlouhé série porážek přišel v nejlepší možný okamžik!
46.kolo, sobota 28.1.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:5
(0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Novák (Krejčík, Matuš), 33. Holík (Šlahař, Rudovský), 59. Žálčík (Luňák) – 1. Sikora, 17. Sikora (Berger, Novotný), 22. Sýkora (Pšurný, Procházka), 39. Berger (Plášek, Novotný), 46. Š. Kratochvíl (Kovařík, Vágner). Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 6:7, navíc Protivný (Prostějov) 10 minut osobní trest – M. Kratochvíl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3126. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5.
Neužil – Protivný, Štindl, Kolář, Zadražil, Kvapil, Holík, Grebenyk – Novák, Rudovský, Krejčík – Luňák, Venkrbec, Švec – Matuš, Šlahař, Žálčík – Indra, Hozák
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, Vágner, Šnajnar – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Sýkora, Pšurný – Goiš, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl – Ižacký, P. Kratochvíl, Kovařík
Komentář k zápasu
Utkání začalo pro Zubry velmi dobře. Už po jednačtyřiceti vteřinách se po chybě uvolnil Marek Sikora a ranou švihem nedal Neužilovi šanci. Přerov měl i poté více ze hry, Goiš střílel velmi nepříjemně a při spolupráci Ference se Sikorou scházelo ke gólu jen maličko. V dalších minutách už to na ledě začalo jiskřit a Jestřábi hráli přesilovku čtyři na tři. Ve dvou velmi dobrých šancích byl snajpr Holík, ale Horčička obě tvrdé rány pokryl. Za nevyužití mohli být dravci brzy potrestáni, jenže Kovařík svůj únik zakončil mimo.

Ve 12. minutě se početní výhoda přenesla na stranu Zubrů, avšak také bez gólového efektu. Ten o chvíli později postrádala i akce Bergera. Přece jen se ale Zubři za svoji výbornou hru dočkali další odměny. Marek Sikora pláchl po křídle a precizní kličkou skóroval podruhé. Přerov pak skvěle ubránil oslabení a po dvaceti minutách vedl 2:0.

Třetí gól visel se startem prostřední části doslova na vlásku, krásná kombinace však skončila nepříliš důrazným zakončením Tomáše Sýkory. Ten ale vše bleskově napravil a zvýšil náskok Přerova. Vrátit domácí do hry mohl posléze Rudovský, který číhal za obranou, ale Horčička dál udržet čistý štít. Zakrátko už však o něj přišel, Jestřábi zásluhou mezi kruhy postaveného Martina Nováka, jež mířil pod horní tyč, snížili v přesilovce.

Prostějované za stavu 1:3 ožili a do karet jim ještě nahrály dva přerovské tresty. Dvojnásobná přesilovka byla rychle využita ostrou ranou Aleše Holíka od modré čáry. Prostějov hodně toužil po srovnání, ale nakonec těsně před koncem inkasoval. Hezké souhra Zubrů, na jejímž konci byla střela Jana Bergera, vrátila na modrožlutým vedení o dva góly a klid na hole.

Periodu s číslem tři načala přesilovka Jestřábů, kterou ale Přerov zvládl ubránit. A co víc, získal ještě navíc zpátky tříbrankový náskok. Šimon Kratochvíl prošel před Neužila a milimetrově trefil skulinku mezi jeho betony. Zubři poté pevně bránili a nepouštěli Jestřáby do šancí.

Přece jen ale ještě došlo na drama, když se začátkem předposlední minuty snížil zblízka Lukáš Žálčík. Domácí ihned po buly zariskovali bez brankáře, jenže Krejčík ostře fauloval Bergera kolenem, a tak už nebylo co řešit. Přerov si odvezl z prostějovského kolbiště tři za výhru 5:3 a ukončil tak dlouhou sérii neúspěchů.
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Dnešních tří bodů si velice vážím. Myslím si, že zápas jsme odehráli velmi slušně a proto lepší návrat na prostějovský led jsem si nemohl přát. Měli jsme výborný vstup do zápasu, kluci byli po gólech klidnější. Prostějov naopak z přemíry snahy nedokázal hrát takový hokej, jaký si asi představoval. Nám se konečně podařilo vstřelit více gólů a to bylo dnes rozhodující. Stejně jako předchozí zápasy, tak i dnes jsme to odehráli na tři pětky a bylo vidět, že se silami jsme na tom dobře. Víme o co hrajeme, chceme se jednoznačně dostat do desítky, což nám ale asi zkomplikují zranění. Dnes jsme zřejmě přišli o dva hráče.

Zdroj:http://www.hokejprerov.cz/zapas.asp?id=Dlouhe-serii-porazek-je-uz-konec!-Bojovny-vykon-Zubru-prinesl-v-derby-krasne-tri-body-2580

autor: www.hokejprerov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.