> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFK Skalica - 1.SK Prostějov 3:0

vloženo: 05.02.2017           komentářů: 0

Ani v třetím po sobě jdoucím přípravném utkání jsme gól nevstřelili a ve slovenské Skalici prohráli 0:3. Co je ovšem smutnější, přišli jsme o stopera Martina Suse, který má po brutálním zákroku zlomená dvě žebra a jedno naštípnuté, a po vyšetření je na jednotce intenzivní péče brněnské nemocnice.

MFK Skalica - 1.SK Prostějov 3:0 (2:0)
Branky: 20. Ulrich, 28. (p), 89. Šebesta
Rozhodčí: Tokoš - Dutka, Lapoš; ŽK: Ulrich, Švrček - Machynek.

Sestava 1.SK Prostějov: Halouska (46. Neoral) - Pančochář, Sus (65. Skwarczek), Machynek, Hýbl - Čtvrtníček (46. Nekuda), Skwarczek (46. Fládr), Dramé (65. Čtvrtníček) - Hladík, Kroupa, T. Machálek (46. Sečkář).

Trenér Petar Aleksijević musel opět pracovat se zdravotně způsobilými hráči, což mu pro sestavu nedávalo velký manévrovací prostor. Pančocháře tentokrát posunul na pravého beka, v záloze kromě Čtvrtníčka operoval testovaný Dramé ze Slovácka a v útoku kromě Kroupy nastoupil Hladík s Tomášem Machálkem.

Úvod utkání vyzněl pro naše barvy velmi nadějně, přestože vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Technicky vydařeným sólem se blýskl Machynek, za jehož faulování udělil sudí domácím první žlutou kartu.

O to větší zklamání přišlo po dvaceti minutách, kdy někdejší slovenský reprezentant Vaščák vyslal na Halousku výživnou střelu, která orazítkovala břevno, Ulrich pak měl z dorážky už lehkou práci. I poté se Vaščák objevil sám před Halouskou, obrana však nebezpečí odvrátila na roh.

Na dalším vývoji skóre se pak odrazily individuální chyby. Nejprve Šebesta utekl obránci a Sus hasil situaci až v šestnáctce. Odpískanou penaltu proměnil Šebesta. Ještě do přestávky se po Hruškově centru na zadní tyči objevil Ulrich, ale jeho pokus byl opět zblokován.

Po přestávce přinesly změny nesporné oživení v útočném snažení díky nasazení Fládra a Sečkáře. Prvně jmenovaný donutil z přímého kopu vyniknout brankáře Fišana, na druhé straně zase Neoral vychytal Jakubka, který se zjevil nikým nekrytý na malém vápně. Pěknou individuální akci předvedl Nekuda, závěrečná střela ovšem mířila mimo tyče.

Druhou naší vyloženou šancí byla ukázková kombinační akce, kdy Fládr našel na levé straně Sečkáře, jeho gólovou střelu ovšem vyrazil Fišan na roh. A tak přišel závěr zápasu, v němž opět Šebesta obešel našeho beka a zleva přesnou střelou pečetil skóre zápasu.

Hlasy po utkání

Petar Aleksijević byl bezprostředně po zápase v rozpacích, co k utkání říci. „Zápas jsme prohráli, takže těžko hovořit o nějakém pokroku. Po indiviudálních chybách jsme prohráli se soupeřem, který předvedl dobrou kvalitu. Přesto jsme se mu zejména v počátcích obou poločasů herně vyrovnali, bohužel jsme dvě dobré šance neproměnili. Zápas jsme tím mohli zdramatizovat. Takhle musíme počítat pouze ztráty, především nepříjemné zranění Suse. Hráčům nelze vyčítat, že by zápas neodbojovali, ale opět jsme propadávali ve finálních fázích. Střídání přineslo určité oživení, bohužel Sečkář svou šanci neproměnil,“ zhodnotil utkání náš trenér.

foto:http://www.1skprostejov.cz/index.php?fotogalerie=277&str=0

autor: www.1skprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.