> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

MFK Skalica - 1.SK Prostějov 3:0

vloženo: 05.02.2017           komentářů: 0

Ani v třetím po sobě jdoucím přípravném utkání jsme gól nevstřelili a ve slovenské Skalici prohráli 0:3. Co je ovšem smutnější, přišli jsme o stopera Martina Suse, který má po brutálním zákroku zlomená dvě žebra a jedno naštípnuté, a po vyšetření je na jednotce intenzivní péče brněnské nemocnice.

MFK Skalica - 1.SK Prostějov 3:0 (2:0)
Branky: 20. Ulrich, 28. (p), 89. Šebesta
Rozhodčí: Tokoš - Dutka, Lapoš; ŽK: Ulrich, Švrček - Machynek.

Sestava 1.SK Prostějov: Halouska (46. Neoral) - Pančochář, Sus (65. Skwarczek), Machynek, Hýbl - Čtvrtníček (46. Nekuda), Skwarczek (46. Fládr), Dramé (65. Čtvrtníček) - Hladík, Kroupa, T. Machálek (46. Sečkář).

Trenér Petar Aleksijević musel opět pracovat se zdravotně způsobilými hráči, což mu pro sestavu nedávalo velký manévrovací prostor. Pančocháře tentokrát posunul na pravého beka, v záloze kromě Čtvrtníčka operoval testovaný Dramé ze Slovácka a v útoku kromě Kroupy nastoupil Hladík s Tomášem Machálkem.

Úvod utkání vyzněl pro naše barvy velmi nadějně, přestože vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Technicky vydařeným sólem se blýskl Machynek, za jehož faulování udělil sudí domácím první žlutou kartu.

O to větší zklamání přišlo po dvaceti minutách, kdy někdejší slovenský reprezentant Vaščák vyslal na Halousku výživnou střelu, která orazítkovala břevno, Ulrich pak měl z dorážky už lehkou práci. I poté se Vaščák objevil sám před Halouskou, obrana však nebezpečí odvrátila na roh.

Na dalším vývoji skóre se pak odrazily individuální chyby. Nejprve Šebesta utekl obránci a Sus hasil situaci až v šestnáctce. Odpískanou penaltu proměnil Šebesta. Ještě do přestávky se po Hruškově centru na zadní tyči objevil Ulrich, ale jeho pokus byl opět zblokován.

Po přestávce přinesly změny nesporné oživení v útočném snažení díky nasazení Fládra a Sečkáře. Prvně jmenovaný donutil z přímého kopu vyniknout brankáře Fišana, na druhé straně zase Neoral vychytal Jakubka, který se zjevil nikým nekrytý na malém vápně. Pěknou individuální akci předvedl Nekuda, závěrečná střela ovšem mířila mimo tyče.

Druhou naší vyloženou šancí byla ukázková kombinační akce, kdy Fládr našel na levé straně Sečkáře, jeho gólovou střelu ovšem vyrazil Fišan na roh. A tak přišel závěr zápasu, v němž opět Šebesta obešel našeho beka a zleva přesnou střelou pečetil skóre zápasu.

Hlasy po utkání

Petar Aleksijević byl bezprostředně po zápase v rozpacích, co k utkání říci. „Zápas jsme prohráli, takže těžko hovořit o nějakém pokroku. Po indiviudálních chybách jsme prohráli se soupeřem, který předvedl dobrou kvalitu. Přesto jsme se mu zejména v počátcích obou poločasů herně vyrovnali, bohužel jsme dvě dobré šance neproměnili. Zápas jsme tím mohli zdramatizovat. Takhle musíme počítat pouze ztráty, především nepříjemné zranění Suse. Hráčům nelze vyčítat, že by zápas neodbojovali, ale opět jsme propadávali ve finálních fázích. Střídání přineslo určité oživení, bohužel Sečkář svou šanci neproměnil,“ zhodnotil utkání náš trenér.

foto:http://www.1skprostejov.cz/index.php?fotogalerie=277&str=0

autor: www.1skprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.