> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Známe náklady za druhý ročník

vloženo: 09.02.2017           komentářů: 0

Známe náklady za druhý ročník provozu mobilního kluziště


Celková cena 2,43 milionu korun (včetně DPH) za mobilní bruslení v centru města.


Hodnotíme druhý rok provozu mobilního kluziště, které se setkalo s velikým úspěchem.

„Podle ohlasů je zřejmé, že jdeme správným směrem a nápad s kluzištěm se uchytil. Každým rokem bude jeho provoz jistě obohacen o další a další zlepšení. Tím letošním beze sporu byla například web kamera, kterou mohli lidé sledovat naplněnost kluziště nebo třeba technické přestávky a přijít v čase, který jim vyhovuje,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil a přidal finance, které si v pořadí druhý ročník provozu mobilního kluziště vyžádal. Jak uvedl, náklady na energie jsou i při vyšší spotřebě nižší, protože v lednu začal platit nový ceník vzešlý z Centrálního nákupu energií.

Spotřeba za 2015 – 2016 48,656 MWh, náklady 184 147,- Kč včetně DPH

Spotřeba za 2016 – 2017 49,983 MWh, náklady 176 819,- Kč včetně DPH

„Jako novinku pro letošní provoz chystáme nové připojení kluziště, které by již nemělo být z trafostanice na ulici Uprkova, ale od budovy Muzea. Manipulace s kabelovým vedením elektrické energie ke kluzišti by tak měla být jednodušší. Připojení bude využitelné i pro jiné kulturní akce vyžadující vyšší hodnotu jističe,“ doplnil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Poprvé (od 27.11.2015 do 31.1.2016) přišla ledová plocha městskou pokladnu na 2.58 milionu korun. Za druhý ročník (od 7.11.2016 do 8.11.2017) provozu město zaplatilo 2,43 milionu korun (vše včetně DPH).

„Částka je tedy srovnatelná s tou, kterou jsme zaplatili za pilotní provoz,“ dodal Pospíšil a potvrdil, že město stále zvažuje myšlenku, pořídit kluziště do svého vlastnictví.

„Ano, jeho odkup je takzvaně stále na stole. Musíme vyhodnotit, co bude ekonomicky i technicky výhodnější,“ uzavřel náměstek Pospíšil.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.