> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Známe náklady za druhý ročník

vloženo: 09.02.2017           komentářů: 0

Známe náklady za druhý ročník provozu mobilního kluziště


Celková cena 2,43 milionu korun (včetně DPH) za mobilní bruslení v centru města.


Hodnotíme druhý rok provozu mobilního kluziště, které se setkalo s velikým úspěchem.

„Podle ohlasů je zřejmé, že jdeme správným směrem a nápad s kluzištěm se uchytil. Každým rokem bude jeho provoz jistě obohacen o další a další zlepšení. Tím letošním beze sporu byla například web kamera, kterou mohli lidé sledovat naplněnost kluziště nebo třeba technické přestávky a přijít v čase, který jim vyhovuje,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil a přidal finance, které si v pořadí druhý ročník provozu mobilního kluziště vyžádal. Jak uvedl, náklady na energie jsou i při vyšší spotřebě nižší, protože v lednu začal platit nový ceník vzešlý z Centrálního nákupu energií.

Spotřeba za 2015 – 2016 48,656 MWh, náklady 184 147,- Kč včetně DPH

Spotřeba za 2016 – 2017 49,983 MWh, náklady 176 819,- Kč včetně DPH

„Jako novinku pro letošní provoz chystáme nové připojení kluziště, které by již nemělo být z trafostanice na ulici Uprkova, ale od budovy Muzea. Manipulace s kabelovým vedením elektrické energie ke kluzišti by tak měla být jednodušší. Připojení bude využitelné i pro jiné kulturní akce vyžadující vyšší hodnotu jističe,“ doplnil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Poprvé (od 27.11.2015 do 31.1.2016) přišla ledová plocha městskou pokladnu na 2.58 milionu korun. Za druhý ročník (od 7.11.2016 do 8.11.2017) provozu město zaplatilo 2,43 milionu korun (vše včetně DPH).

„Částka je tedy srovnatelná s tou, kterou jsme zaplatili za pilotní provoz,“ dodal Pospíšil a potvrdil, že město stále zvažuje myšlenku, pořídit kluziště do svého vlastnictví.

„Ano, jeho odkup je takzvaně stále na stole. Musíme vyhodnotit, co bude ekonomicky i technicky výhodnější,“ uzavřel náměstek Pospíšil.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.