> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Známe náklady za druhý ročník

vloženo: 09.02.2017           komentářů: 0

Známe náklady za druhý ročník provozu mobilního kluziště


Celková cena 2,43 milionu korun (včetně DPH) za mobilní bruslení v centru města.


Hodnotíme druhý rok provozu mobilního kluziště, které se setkalo s velikým úspěchem.

„Podle ohlasů je zřejmé, že jdeme správným směrem a nápad s kluzištěm se uchytil. Každým rokem bude jeho provoz jistě obohacen o další a další zlepšení. Tím letošním beze sporu byla například web kamera, kterou mohli lidé sledovat naplněnost kluziště nebo třeba technické přestávky a přijít v čase, který jim vyhovuje,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil a přidal finance, které si v pořadí druhý ročník provozu mobilního kluziště vyžádal. Jak uvedl, náklady na energie jsou i při vyšší spotřebě nižší, protože v lednu začal platit nový ceník vzešlý z Centrálního nákupu energií.

Spotřeba za 2015 – 2016 48,656 MWh, náklady 184 147,- Kč včetně DPH

Spotřeba za 2016 – 2017 49,983 MWh, náklady 176 819,- Kč včetně DPH

„Jako novinku pro letošní provoz chystáme nové připojení kluziště, které by již nemělo být z trafostanice na ulici Uprkova, ale od budovy Muzea. Manipulace s kabelovým vedením elektrické energie ke kluzišti by tak měla být jednodušší. Připojení bude využitelné i pro jiné kulturní akce vyžadující vyšší hodnotu jističe,“ doplnil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Poprvé (od 27.11.2015 do 31.1.2016) přišla ledová plocha městskou pokladnu na 2.58 milionu korun. Za druhý ročník (od 7.11.2016 do 8.11.2017) provozu město zaplatilo 2,43 milionu korun (vše včetně DPH).

„Částka je tedy srovnatelná s tou, kterou jsme zaplatili za pilotní provoz,“ dodal Pospíšil a potvrdil, že město stále zvažuje myšlenku, pořídit kluziště do svého vlastnictví.

„Ano, jeho odkup je takzvaně stále na stole. Musíme vyhodnotit, co bude ekonomicky i technicky výhodnější,“ uzavřel náměstek Pospíšil.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.