> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Známe náklady za druhý ročník

vloženo: 09.02.2017           komentářů: 0

Známe náklady za druhý ročník provozu mobilního kluziště


Celková cena 2,43 milionu korun (včetně DPH) za mobilní bruslení v centru města.


Hodnotíme druhý rok provozu mobilního kluziště, které se setkalo s velikým úspěchem.

„Podle ohlasů je zřejmé, že jdeme správným směrem a nápad s kluzištěm se uchytil. Každým rokem bude jeho provoz jistě obohacen o další a další zlepšení. Tím letošním beze sporu byla například web kamera, kterou mohli lidé sledovat naplněnost kluziště nebo třeba technické přestávky a přijít v čase, který jim vyhovuje,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil a přidal finance, které si v pořadí druhý ročník provozu mobilního kluziště vyžádal. Jak uvedl, náklady na energie jsou i při vyšší spotřebě nižší, protože v lednu začal platit nový ceník vzešlý z Centrálního nákupu energií.

Spotřeba za 2015 – 2016 48,656 MWh, náklady 184 147,- Kč včetně DPH

Spotřeba za 2016 – 2017 49,983 MWh, náklady 176 819,- Kč včetně DPH

„Jako novinku pro letošní provoz chystáme nové připojení kluziště, které by již nemělo být z trafostanice na ulici Uprkova, ale od budovy Muzea. Manipulace s kabelovým vedením elektrické energie ke kluzišti by tak měla být jednodušší. Připojení bude využitelné i pro jiné kulturní akce vyžadující vyšší hodnotu jističe,“ doplnil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Poprvé (od 27.11.2015 do 31.1.2016) přišla ledová plocha městskou pokladnu na 2.58 milionu korun. Za druhý ročník (od 7.11.2016 do 8.11.2017) provozu město zaplatilo 2,43 milionu korun (vše včetně DPH).

„Částka je tedy srovnatelná s tou, kterou jsme zaplatili za pilotní provoz,“ dodal Pospíšil a potvrdil, že město stále zvažuje myšlenku, pořídit kluziště do svého vlastnictví.

„Ano, jeho odkup je takzvaně stále na stole. Musíme vyhodnotit, co bude ekonomicky i technicky výhodnější,“ uzavřel náměstek Pospíšil.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.