> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovská firma URC Systems

vloženo: 10.02.2017           komentářů: 0

Prostějovská firma URC Systems dodá speciální vybavení do nových pandurů pro českou armádu

Koncem ledna byla podepsána mezi Ministerstvem obrany ČR a výrobním podnikem TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV) smlouva na dodávku 20 speciálních kolových transportérů Pandur. Cena podvozkové části pandurů od nynějšího českého výrobce bude nižší, než jaká byla u původních dodávek z Rakouska, především se však na výrobě vozidel budou v mnohem větší míře podílet čeští subdodavatelé.
Česká armáda dostane v nejbližších letech další vozidla Pandur, a to ve speciálních verzích plných špičkové elektroniky a zařízení. Jedním z dodavatelů elektronických systémů pro nové pandury je i prostějovská společnost URC Systems. Ta vyrobí modulární radiové rušiče STAR Light 3, které slouží k vlastní ochraně vozidla před nástražnými a na dálku odpalovanými výbušnými systémy, se kterými se vojáci NATO setkávají například v Iráku či Afghánistánu.
STAR Light 3 je kompaktní zařízení, které je plně kompatibilní s již používanými systémy elektronického boje zavedenými v české armádě. „Výroba rušičů pro nové pandury je pro nás pokračováním dodávek pro českou armádu, neboť ta už v minulosti naše rušiče naistalovala do pandurů, které vyslala do zahraničních misí. Pro nás je to jasná reference a signál, že se rušiče v náročných podmínkách osvědčily a že s nimi byla armáda spokojená. Je to důkaz kvality naší práce, a to je pro nás nejdůležitější,“ řekl Milan Janíček, jednatel URC Systems. Společnost také vybaví nové armádní pandury výsuvnými anténními systémy.
Společnost URC Systems není jen výrobcem speciálních elektronických zařízení pro elektronický boj a radiový průzkum, ale také systémovým architektem a integrátorem. V praxi to znamená, že odborníci společnosti vytvářejí architektury systémů elektronického boje a ISR (Intelligence, Surveillance, Reconnaissance) pro různé mise nebo bojová úkolová uskupení. Na základě architektur vytvářejí návrhy použitelných hardwarových a softwarových technologií a subsystémů. Jinak řečeno, specialisté společnosti jsou schopni realizovat systémy elektronického boje a ISR včetně vývoje softwaru i zástaveb a integrovat do nich různá zařízení podle požadavků uživatele. „Máme celou řadu produktů, asi nejdůležitější jsou pro nás právě rušiče řady STAR. Podílíme se i na mnoha významných projektech. Například na vývoji mobilního kompletu elektronického boje pro AČR nebo na mezinárodním projektu sítě CESMO,“ dodal Milan Janíček.
Loni otevřený kopřivnický podnik TDV dodá Armádě ČR podle uzavřené smlouvy 6 kusů kolových obrněných vozidel velitelsko-štábních, 14 kusů kolových obrněných vozidel spojovacích a 6 pracovišť pro činnost štábu v poli, která budou funkčně propojeny s velitelskými pandury. Jedná se již o historicky druhý kontrakt na dodávku v Česku vyráběných pandurů po loňském kontraktu na dodávku těchto transportérů pro indonéskou armádu. Celková cena je cca 1,7 miliardy Kč bez DPH (cca 2 miliardy s DPH, která se ale vrací zpět do státního rozpočtu). Více než polovina ceny vozidel je tvořena speciálním komunikačním, spojovacím, elektronickým a dalším vybavením, na jehož produkci se významně podílejí desítky českých výrobců a dodavatelů.
O společnosti URC Systems
URC Systems je ryze český podnik, který zaměstnává na 80 vysoce kvalifikovaných odborníků v oblasti radiotechniky, IT a strojírenství. URC Systems je v rámci střední Evropy jediným výrobcem radiové rušicí techniky. Vedle toho vyvíjí a vyrábí radiové průzkumné systémy a komplexní systémová řešení systémů elektronického boje a průzkumu, přičemž využívá české know-how. URC Systém také spolupracuje s vysokými školami i univerzitními specialisty a využívá výsledků výzkumných a vývojových projektů českých ministerstev obrany, průmyslu a obchodu i vnitra.
O společnosti TATRA DEFENCE VEHICLE
TATRA DEFENCE VEHICLE je podnik, který se zabývá vývojem, výrobou a servisem nových moderních speciálních pozemních vozidel na kolových i pásových podvozcích. Oficiálně byl podnik otevřen za účasti předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky a dalších významných osobností veřejného života v květnu 2016. Vedle výroby speciální vojenských vozidel provádí i jejich opravy. Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE je z hlediska českého obranného průmyslu významná nejen svým zaměřením, ale i faktem, že jde za posledních 25 let o první zcela nový podnik tradičního obranného průmyslu, který v České republice vznikl. Podnik se na základě exkluzivního partnerství mezi skupinou CZECHOSLOVAK GROUP a koncernem General Dynamics European Land Systems (GDELS) zabývá jako jediný na světě výrobou kolových obrněných vozidel Pandur II 8x8 CZ, dále realizuje generální opravy tanků T-72 a funguje jako servisní středisko pro servis a generální opravy terénních vozidel na podvozcích Land Rover Defender. Pro automobilku TATRA Trucks dále realizuje speciální úpravy kabin pro vojenské verze vozidel TATRA T810. Aktuálně zaměstnává více než 70 pracovníků, cílový počet je 200 pracovních míst.

Daniel Potocký
*mediální zastoupení CZECHOSLOVAK GROUP a.s.*

autor: Daniel Potocký

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.