> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovská firma URC Systems

vloženo: 10.02.2017           komentářů: 0

Prostějovská firma URC Systems dodá speciální vybavení do nových pandurů pro českou armádu

Koncem ledna byla podepsána mezi Ministerstvem obrany ČR a výrobním podnikem TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV) smlouva na dodávku 20 speciálních kolových transportérů Pandur. Cena podvozkové části pandurů od nynějšího českého výrobce bude nižší, než jaká byla u původních dodávek z Rakouska, především se však na výrobě vozidel budou v mnohem větší míře podílet čeští subdodavatelé.
Česká armáda dostane v nejbližších letech další vozidla Pandur, a to ve speciálních verzích plných špičkové elektroniky a zařízení. Jedním z dodavatelů elektronických systémů pro nové pandury je i prostějovská společnost URC Systems. Ta vyrobí modulární radiové rušiče STAR Light 3, které slouží k vlastní ochraně vozidla před nástražnými a na dálku odpalovanými výbušnými systémy, se kterými se vojáci NATO setkávají například v Iráku či Afghánistánu.
STAR Light 3 je kompaktní zařízení, které je plně kompatibilní s již používanými systémy elektronického boje zavedenými v české armádě. „Výroba rušičů pro nové pandury je pro nás pokračováním dodávek pro českou armádu, neboť ta už v minulosti naše rušiče naistalovala do pandurů, které vyslala do zahraničních misí. Pro nás je to jasná reference a signál, že se rušiče v náročných podmínkách osvědčily a že s nimi byla armáda spokojená. Je to důkaz kvality naší práce, a to je pro nás nejdůležitější,“ řekl Milan Janíček, jednatel URC Systems. Společnost také vybaví nové armádní pandury výsuvnými anténními systémy.
Společnost URC Systems není jen výrobcem speciálních elektronických zařízení pro elektronický boj a radiový průzkum, ale také systémovým architektem a integrátorem. V praxi to znamená, že odborníci společnosti vytvářejí architektury systémů elektronického boje a ISR (Intelligence, Surveillance, Reconnaissance) pro různé mise nebo bojová úkolová uskupení. Na základě architektur vytvářejí návrhy použitelných hardwarových a softwarových technologií a subsystémů. Jinak řečeno, specialisté společnosti jsou schopni realizovat systémy elektronického boje a ISR včetně vývoje softwaru i zástaveb a integrovat do nich různá zařízení podle požadavků uživatele. „Máme celou řadu produktů, asi nejdůležitější jsou pro nás právě rušiče řady STAR. Podílíme se i na mnoha významných projektech. Například na vývoji mobilního kompletu elektronického boje pro AČR nebo na mezinárodním projektu sítě CESMO,“ dodal Milan Janíček.
Loni otevřený kopřivnický podnik TDV dodá Armádě ČR podle uzavřené smlouvy 6 kusů kolových obrněných vozidel velitelsko-štábních, 14 kusů kolových obrněných vozidel spojovacích a 6 pracovišť pro činnost štábu v poli, která budou funkčně propojeny s velitelskými pandury. Jedná se již o historicky druhý kontrakt na dodávku v Česku vyráběných pandurů po loňském kontraktu na dodávku těchto transportérů pro indonéskou armádu. Celková cena je cca 1,7 miliardy Kč bez DPH (cca 2 miliardy s DPH, která se ale vrací zpět do státního rozpočtu). Více než polovina ceny vozidel je tvořena speciálním komunikačním, spojovacím, elektronickým a dalším vybavením, na jehož produkci se významně podílejí desítky českých výrobců a dodavatelů.
O společnosti URC Systems
URC Systems je ryze český podnik, který zaměstnává na 80 vysoce kvalifikovaných odborníků v oblasti radiotechniky, IT a strojírenství. URC Systems je v rámci střední Evropy jediným výrobcem radiové rušicí techniky. Vedle toho vyvíjí a vyrábí radiové průzkumné systémy a komplexní systémová řešení systémů elektronického boje a průzkumu, přičemž využívá české know-how. URC Systém také spolupracuje s vysokými školami i univerzitními specialisty a využívá výsledků výzkumných a vývojových projektů českých ministerstev obrany, průmyslu a obchodu i vnitra.
O společnosti TATRA DEFENCE VEHICLE
TATRA DEFENCE VEHICLE je podnik, který se zabývá vývojem, výrobou a servisem nových moderních speciálních pozemních vozidel na kolových i pásových podvozcích. Oficiálně byl podnik otevřen za účasti předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky a dalších významných osobností veřejného života v květnu 2016. Vedle výroby speciální vojenských vozidel provádí i jejich opravy. Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE je z hlediska českého obranného průmyslu významná nejen svým zaměřením, ale i faktem, že jde za posledních 25 let o první zcela nový podnik tradičního obranného průmyslu, který v České republice vznikl. Podnik se na základě exkluzivního partnerství mezi skupinou CZECHOSLOVAK GROUP a koncernem General Dynamics European Land Systems (GDELS) zabývá jako jediný na světě výrobou kolových obrněných vozidel Pandur II 8x8 CZ, dále realizuje generální opravy tanků T-72 a funguje jako servisní středisko pro servis a generální opravy terénních vozidel na podvozcích Land Rover Defender. Pro automobilku TATRA Trucks dále realizuje speciální úpravy kabin pro vojenské verze vozidel TATRA T810. Aktuálně zaměstnává více než 70 pracovníků, cílový počet je 200 pracovních míst.

Daniel Potocký
*mediální zastoupení CZECHOSLOVAK GROUP a.s.*

autor: Daniel Potocký

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.