> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mezinárodní den darování knihy

vloženo: 13.02.2017           komentářů: 0



Každoročně 14. února můžete mimo svatého Valentýna oslavit také

Mezinárodní den darování knih

Ten myslí především na děti a na budování jejich vztahu ke čtení.

Jak na to?

dejte knihu dítěti ve svém okolí;
doneste ji do čekárny, ať mají děti co číst;
věnujte knihy na dobročinné účely – do knihoven, nemocnic, dětských domovů, nízkoprahových zařízení nebo dalších organizací, které knihy užijí nebo je předají dětem;

Není žádné pravidlo, kam či komu knihu dát. Darovat můžete knihu novou i použitou. Oslavte svátek dávání knih a darujte dětem knihu!

Akce v okolí:

Prostějov

Informační centrum pro mládež Prostějov ve spolupráci s neziskovou organizací Celé Česko čte dětem® pořádá sbírku dobrých knih ze současné dětské literatury, případně knih starších, které třeba jste třeba četli svým dětem. Knihy musí být zachovalé a nepoškozené. Doporučujeme sbírat knihy vydané od roku 1995. Knihy jsou určeny dětem, sbírka má proto obsahovat knihy dětské, popřípadě knihy pro mládež.

Knihy můžete nosit do ICM Prostějov (Komenského 17, Prostějov, 4. patro budovy gymnázia, ve všední den 12.00-17.00) až do konce února. Poté je pošleme organizaci Celé Česko čte dětem, která knihy rozdistribuuje do čekáren a nemocnic po celé republice.

Vyškov

Knihovna Karla Dvořáčka, příspěvková organizace ve spolupráci se spolkem Diogenes – Dialog a generační soužití, z. s. se připojují k International Book Giving Day 2017.

Do 13. února 2017 včetně můžete přinést do knihovny knihu ze své knihovničky – tu, kterou již máte přečtenou a myslíte si, že by udělala radost jinému dítěti či dospělému.

V den D, tj. v úterý 14. 2. 2017, předají zástupci KKD a Diogenes darované knihy těmto subjektům:

Chráněné bydlení pro mentálně postižené – Ostrov jistoty, Tržiště 389/38, Vyškov
Chráněné bydlení pro tělesně postižené osoby, 9. května 808/14, Vyškov
Domov Hvězda, p. o., Nové Hvězdlice 200, Bohdalice
Mateřské školy ve Vyškově

Zdeňka Adlerová – PR, organizace aktivit
Knihovna Karla Dvořáčka
Nádražní 4, 682 01 Vyškov

Jana Celá – místopředsedkyně spolku Diogenes
Hřbitovní 490/6, 682 01 Vyškov


zdroj: www.rostemesknihou.cz, bookgivingday.com, www.kkdvyskov.cz,


autor: ICM Prostějov/ Mullerova

přidat komentář            zobrazit komentáře





  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.