> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mezinárodní den darování knihy

vloženo: 13.02.2017           komentářů: 0Každoročně 14. února můžete mimo svatého Valentýna oslavit také

Mezinárodní den darování knih

Ten myslí především na děti a na budování jejich vztahu ke čtení.

Jak na to?

dejte knihu dítěti ve svém okolí;
doneste ji do čekárny, ať mají děti co číst;
věnujte knihy na dobročinné účely – do knihoven, nemocnic, dětských domovů, nízkoprahových zařízení nebo dalších organizací, které knihy užijí nebo je předají dětem;

Není žádné pravidlo, kam či komu knihu dát. Darovat můžete knihu novou i použitou. Oslavte svátek dávání knih a darujte dětem knihu!

Akce v okolí:

Prostějov

Informační centrum pro mládež Prostějov ve spolupráci s neziskovou organizací Celé Česko čte dětem® pořádá sbírku dobrých knih ze současné dětské literatury, případně knih starších, které třeba jste třeba četli svým dětem. Knihy musí být zachovalé a nepoškozené. Doporučujeme sbírat knihy vydané od roku 1995. Knihy jsou určeny dětem, sbírka má proto obsahovat knihy dětské, popřípadě knihy pro mládež.

Knihy můžete nosit do ICM Prostějov (Komenského 17, Prostějov, 4. patro budovy gymnázia, ve všední den 12.00-17.00) až do konce února. Poté je pošleme organizaci Celé Česko čte dětem, která knihy rozdistribuuje do čekáren a nemocnic po celé republice.

Vyškov

Knihovna Karla Dvořáčka, příspěvková organizace ve spolupráci se spolkem Diogenes – Dialog a generační soužití, z. s. se připojují k International Book Giving Day 2017.

Do 13. února 2017 včetně můžete přinést do knihovny knihu ze své knihovničky – tu, kterou již máte přečtenou a myslíte si, že by udělala radost jinému dítěti či dospělému.

V den D, tj. v úterý 14. 2. 2017, předají zástupci KKD a Diogenes darované knihy těmto subjektům:

Chráněné bydlení pro mentálně postižené – Ostrov jistoty, Tržiště 389/38, Vyškov
Chráněné bydlení pro tělesně postižené osoby, 9. května 808/14, Vyškov
Domov Hvězda, p. o., Nové Hvězdlice 200, Bohdalice
Mateřské školy ve Vyškově

Zdeňka Adlerová – PR, organizace aktivit
Knihovna Karla Dvořáčka
Nádražní 4, 682 01 Vyškov

Jana Celá – místopředsedkyně spolku Diogenes
Hřbitovní 490/6, 682 01 Vyškov


zdroj: www.rostemesknihou.cz, bookgivingday.com, www.kkdvyskov.cz,


autor: ICM Prostějov/ Mullerova

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.