> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mezinárodní den darování knihy

vloženo: 13.02.2017           komentářů: 0Každoročně 14. února můžete mimo svatého Valentýna oslavit také

Mezinárodní den darování knih

Ten myslí především na děti a na budování jejich vztahu ke čtení.

Jak na to?

dejte knihu dítěti ve svém okolí;
doneste ji do čekárny, ať mají děti co číst;
věnujte knihy na dobročinné účely – do knihoven, nemocnic, dětských domovů, nízkoprahových zařízení nebo dalších organizací, které knihy užijí nebo je předají dětem;

Není žádné pravidlo, kam či komu knihu dát. Darovat můžete knihu novou i použitou. Oslavte svátek dávání knih a darujte dětem knihu!

Akce v okolí:

Prostějov

Informační centrum pro mládež Prostějov ve spolupráci s neziskovou organizací Celé Česko čte dětem® pořádá sbírku dobrých knih ze současné dětské literatury, případně knih starších, které třeba jste třeba četli svým dětem. Knihy musí být zachovalé a nepoškozené. Doporučujeme sbírat knihy vydané od roku 1995. Knihy jsou určeny dětem, sbírka má proto obsahovat knihy dětské, popřípadě knihy pro mládež.

Knihy můžete nosit do ICM Prostějov (Komenského 17, Prostějov, 4. patro budovy gymnázia, ve všední den 12.00-17.00) až do konce února. Poté je pošleme organizaci Celé Česko čte dětem, která knihy rozdistribuuje do čekáren a nemocnic po celé republice.

Vyškov

Knihovna Karla Dvořáčka, příspěvková organizace ve spolupráci se spolkem Diogenes – Dialog a generační soužití, z. s. se připojují k International Book Giving Day 2017.

Do 13. února 2017 včetně můžete přinést do knihovny knihu ze své knihovničky – tu, kterou již máte přečtenou a myslíte si, že by udělala radost jinému dítěti či dospělému.

V den D, tj. v úterý 14. 2. 2017, předají zástupci KKD a Diogenes darované knihy těmto subjektům:

Chráněné bydlení pro mentálně postižené – Ostrov jistoty, Tržiště 389/38, Vyškov
Chráněné bydlení pro tělesně postižené osoby, 9. května 808/14, Vyškov
Domov Hvězda, p. o., Nové Hvězdlice 200, Bohdalice
Mateřské školy ve Vyškově

Zdeňka Adlerová – PR, organizace aktivit
Knihovna Karla Dvořáčka
Nádražní 4, 682 01 Vyškov

Jana Celá – místopředsedkyně spolku Diogenes
Hřbitovní 490/6, 682 01 Vyškov


zdroj: www.rostemesknihou.cz, bookgivingday.com, www.kkdvyskov.cz,


autor: ICM Prostějov/ Mullerova

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.