> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Skvělá výhra!

vloženo: 16.02.2017           komentářů: 0

Skvělá výhra! Parádní obrat ve druhé třetině zajistil týmu Zubrů první bod v předkole


P r o s t ě j o v – Bitvy o body v rychlém sledu vystřídalo předkolo play-off, které je nejostřeji sledováno na Hané. Do prvního střetu Zubrů a Jestřábů vyjel lépe Prostějov, jehož vedení bylo už dvougólové, ale modrožlutí předvedli fantastický obrat ve druhé části. Po něm byl Přerov jasně lepším týmem a dovedl úvodní zápas předkola play-off k vítězství 4:2. V pátek se tak Zubři poperou o druhé vítězství.
PP-O1, čtvrtek 16.2.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Protivný (Krejčík, Novák), 26. Krejčík (Novák, Rudovský) – 34. Pala (Pšurný, Novotný), 35. Pala (Chmelíř), 36. Plášek (Malina, Berger), 43. Plášek. Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2871. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Kantor – Protivný, Kolář, Kvapil, Štindl, Pařízek, Zadražil – Matuš, Šlahař, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Indra – Krejčík, Novák, Rudovský – Fiala, Hozák, Švec
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Komentář k zápasu
Hned na úvod dostali Prostějovští možnost přesilové hry, kterou po 34 vteřinách využili. Tomáš Protivný napřáhl na modré čáře a Horčičku se zakrytým výhledem propálil pod lapačku. Zanedlouho stejnou možnost získali i Zubři, domácí se však ubránili. Kvůli prohřešku Kantora ale znovu putovali do čtyř. Srovnání poté nepřinesla ani třetí přesilovka a důrazná hra se mohla naplno rozjet až s půlkou třetiny.

Gólmani příliš složité situace řešit nemuseli, opticky měl však více práce Horčička. Přerov druhé oslabení ubránil, nebezpečnou pozici Fialy eliminoval a do druhého dějství si přenášel minutu v další výhodě.

Ani začátek další části nenasvědčoval poklesu vyloučení, na trestnou usedl Pšurný. Po ubráněné dvouminutovce však bylo potřeba pořádné defenzívy znovu, další oslabení se totiž Přerovu znásobilo. Prostějov potvrdil sílu v přesilovkách a dvojitou výhodu sekundu před uplynutím využil. Horčička proti samotnému Lukáši Krejčíkovi neměl šanci. Modrožlutí stále čekali na vyloženou šanci, která měla přijít v přesile, Kantor ale držel nulu.

Přesilovkami nabuzený Prostějov byl lepším celkem, avšak s 35. minutou se konečně zubří lokomotiva rozjela. Vyloučení trestal Radomír Pala švihem z levého kruhu. Přerované vzápětí opět hráli proti čtyřem domácím a katem byl znovu Radomír Pala. Střela Chmelíře se odrazila zpoza brány přímo na Palovu hůl a ten dělovkou z první srovnal krok. Během 132 vteřin Zubři skóre otočili! Karel Plášek se dravě probojoval až před Kantora, se kterým si poradil na druhý pokus. Tempo rázem udával Přerov a do třetí třetiny vstupoval s vedením 3:2.

Úvod třetí třetiny nabídl nečekaně klidnou pasáž, jenže z ničeho nic v čase 42:15 Přerov navýšil vedení. Karel Plášek se obtočil kolem Kantorovy klece a střelou k levé tyči jej nachytal podruhé. V prostějovské přesilovce měl velkou příležitost Novák, ale Zubři nakonec oslabení přečkali. Průnikem zahrozil Sikora a Přerovští dál pečlivě střežili své pásmo. O to více to bylo třeba při vyloučení Dvořáka, ke kterému na 43 sekund přisedl Chmelíř.

Klíčové chvíle Zubři zvládli a prvnímu krůčku se víc a víc přibližovali. Prostějov se od obratu nedokázal dostat zpět, čemuž nepomohla ani finální power-play a přerovský mančaft tak bere bod s číslem jedna v hanáckém předkole!
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme nevstoupili dobře. Hráli jsme zakřiknutě a prvních dvacet minut jsme se víceméně toho zápasu jen zúčastnili. Bylo tam několik zbytečných faulů a inkasovali jsme. Druhá třetina byla zhruba do osmé minuty dost podobná, ale pak jsme se udrželi chvíli na puku, dali jsme šťastnější gól a od té chvíle jsme byli lepším mužstvem, které domácí přehrávalo tlakem do brány a důrazem.

autor: Aleš Novotný

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.