> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Skvělá výhra!

vloženo: 16.02.2017           komentářů: 0

Skvělá výhra! Parádní obrat ve druhé třetině zajistil týmu Zubrů první bod v předkole


P r o s t ě j o v – Bitvy o body v rychlém sledu vystřídalo předkolo play-off, které je nejostřeji sledováno na Hané. Do prvního střetu Zubrů a Jestřábů vyjel lépe Prostějov, jehož vedení bylo už dvougólové, ale modrožlutí předvedli fantastický obrat ve druhé části. Po něm byl Přerov jasně lepším týmem a dovedl úvodní zápas předkola play-off k vítězství 4:2. V pátek se tak Zubři poperou o druhé vítězství.
PP-O1, čtvrtek 16.2.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Protivný (Krejčík, Novák), 26. Krejčík (Novák, Rudovský) – 34. Pala (Pšurný, Novotný), 35. Pala (Chmelíř), 36. Plášek (Malina, Berger), 43. Plášek. Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2871. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Kantor – Protivný, Kolář, Kvapil, Štindl, Pařízek, Zadražil – Matuš, Šlahař, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Indra – Krejčík, Novák, Rudovský – Fiala, Hozák, Švec
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Komentář k zápasu
Hned na úvod dostali Prostějovští možnost přesilové hry, kterou po 34 vteřinách využili. Tomáš Protivný napřáhl na modré čáře a Horčičku se zakrytým výhledem propálil pod lapačku. Zanedlouho stejnou možnost získali i Zubři, domácí se však ubránili. Kvůli prohřešku Kantora ale znovu putovali do čtyř. Srovnání poté nepřinesla ani třetí přesilovka a důrazná hra se mohla naplno rozjet až s půlkou třetiny.

Gólmani příliš složité situace řešit nemuseli, opticky měl však více práce Horčička. Přerov druhé oslabení ubránil, nebezpečnou pozici Fialy eliminoval a do druhého dějství si přenášel minutu v další výhodě.

Ani začátek další části nenasvědčoval poklesu vyloučení, na trestnou usedl Pšurný. Po ubráněné dvouminutovce však bylo potřeba pořádné defenzívy znovu, další oslabení se totiž Přerovu znásobilo. Prostějov potvrdil sílu v přesilovkách a dvojitou výhodu sekundu před uplynutím využil. Horčička proti samotnému Lukáši Krejčíkovi neměl šanci. Modrožlutí stále čekali na vyloženou šanci, která měla přijít v přesile, Kantor ale držel nulu.

Přesilovkami nabuzený Prostějov byl lepším celkem, avšak s 35. minutou se konečně zubří lokomotiva rozjela. Vyloučení trestal Radomír Pala švihem z levého kruhu. Přerované vzápětí opět hráli proti čtyřem domácím a katem byl znovu Radomír Pala. Střela Chmelíře se odrazila zpoza brány přímo na Palovu hůl a ten dělovkou z první srovnal krok. Během 132 vteřin Zubři skóre otočili! Karel Plášek se dravě probojoval až před Kantora, se kterým si poradil na druhý pokus. Tempo rázem udával Přerov a do třetí třetiny vstupoval s vedením 3:2.

Úvod třetí třetiny nabídl nečekaně klidnou pasáž, jenže z ničeho nic v čase 42:15 Přerov navýšil vedení. Karel Plášek se obtočil kolem Kantorovy klece a střelou k levé tyči jej nachytal podruhé. V prostějovské přesilovce měl velkou příležitost Novák, ale Zubři nakonec oslabení přečkali. Průnikem zahrozil Sikora a Přerovští dál pečlivě střežili své pásmo. O to více to bylo třeba při vyloučení Dvořáka, ke kterému na 43 sekund přisedl Chmelíř.

Klíčové chvíle Zubři zvládli a prvnímu krůčku se víc a víc přibližovali. Prostějov se od obratu nedokázal dostat zpět, čemuž nepomohla ani finální power-play a přerovský mančaft tak bere bod s číslem jedna v hanáckém předkole!
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme nevstoupili dobře. Hráli jsme zakřiknutě a prvních dvacet minut jsme se víceméně toho zápasu jen zúčastnili. Bylo tam několik zbytečných faulů a inkasovali jsme. Druhá třetina byla zhruba do osmé minuty dost podobná, ale pak jsme se udrželi chvíli na puku, dali jsme šťastnější gól a od té chvíle jsme byli lepším mužstvem, které domácí přehrávalo tlakem do brány a důrazem.

autor: Aleš Novotný

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.