> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Skvělá výhra!

vloženo: 16.02.2017           komentářů: 0

Skvělá výhra! Parádní obrat ve druhé třetině zajistil týmu Zubrů první bod v předkole


P r o s t ě j o v – Bitvy o body v rychlém sledu vystřídalo předkolo play-off, které je nejostřeji sledováno na Hané. Do prvního střetu Zubrů a Jestřábů vyjel lépe Prostějov, jehož vedení bylo už dvougólové, ale modrožlutí předvedli fantastický obrat ve druhé části. Po něm byl Přerov jasně lepším týmem a dovedl úvodní zápas předkola play-off k vítězství 4:2. V pátek se tak Zubři poperou o druhé vítězství.
PP-O1, čtvrtek 16.2.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Protivný (Krejčík, Novák), 26. Krejčík (Novák, Rudovský) – 34. Pala (Pšurný, Novotný), 35. Pala (Chmelíř), 36. Plášek (Malina, Berger), 43. Plášek. Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2871. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Kantor – Protivný, Kolář, Kvapil, Štindl, Pařízek, Zadražil – Matuš, Šlahař, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Indra – Krejčík, Novák, Rudovský – Fiala, Hozák, Švec
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Komentář k zápasu
Hned na úvod dostali Prostějovští možnost přesilové hry, kterou po 34 vteřinách využili. Tomáš Protivný napřáhl na modré čáře a Horčičku se zakrytým výhledem propálil pod lapačku. Zanedlouho stejnou možnost získali i Zubři, domácí se však ubránili. Kvůli prohřešku Kantora ale znovu putovali do čtyř. Srovnání poté nepřinesla ani třetí přesilovka a důrazná hra se mohla naplno rozjet až s půlkou třetiny.

Gólmani příliš složité situace řešit nemuseli, opticky měl však více práce Horčička. Přerov druhé oslabení ubránil, nebezpečnou pozici Fialy eliminoval a do druhého dějství si přenášel minutu v další výhodě.

Ani začátek další části nenasvědčoval poklesu vyloučení, na trestnou usedl Pšurný. Po ubráněné dvouminutovce však bylo potřeba pořádné defenzívy znovu, další oslabení se totiž Přerovu znásobilo. Prostějov potvrdil sílu v přesilovkách a dvojitou výhodu sekundu před uplynutím využil. Horčička proti samotnému Lukáši Krejčíkovi neměl šanci. Modrožlutí stále čekali na vyloženou šanci, která měla přijít v přesile, Kantor ale držel nulu.

Přesilovkami nabuzený Prostějov byl lepším celkem, avšak s 35. minutou se konečně zubří lokomotiva rozjela. Vyloučení trestal Radomír Pala švihem z levého kruhu. Přerované vzápětí opět hráli proti čtyřem domácím a katem byl znovu Radomír Pala. Střela Chmelíře se odrazila zpoza brány přímo na Palovu hůl a ten dělovkou z první srovnal krok. Během 132 vteřin Zubři skóre otočili! Karel Plášek se dravě probojoval až před Kantora, se kterým si poradil na druhý pokus. Tempo rázem udával Přerov a do třetí třetiny vstupoval s vedením 3:2.

Úvod třetí třetiny nabídl nečekaně klidnou pasáž, jenže z ničeho nic v čase 42:15 Přerov navýšil vedení. Karel Plášek se obtočil kolem Kantorovy klece a střelou k levé tyči jej nachytal podruhé. V prostějovské přesilovce měl velkou příležitost Novák, ale Zubři nakonec oslabení přečkali. Průnikem zahrozil Sikora a Přerovští dál pečlivě střežili své pásmo. O to více to bylo třeba při vyloučení Dvořáka, ke kterému na 43 sekund přisedl Chmelíř.

Klíčové chvíle Zubři zvládli a prvnímu krůčku se víc a víc přibližovali. Prostějov se od obratu nedokázal dostat zpět, čemuž nepomohla ani finální power-play a přerovský mančaft tak bere bod s číslem jedna v hanáckém předkole!
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme nevstoupili dobře. Hráli jsme zakřiknutě a prvních dvacet minut jsme se víceméně toho zápasu jen zúčastnili. Bylo tam několik zbytečných faulů a inkasovali jsme. Druhá třetina byla zhruba do osmé minuty dost podobná, ale pak jsme se udrželi chvíli na puku, dali jsme šťastnější gól a od té chvíle jsme byli lepším mužstvem, které domácí přehrávalo tlakem do brány a důrazem.

autor: Aleš Novotný

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.