> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Skvělá výhra!

vloženo: 16.02.2017           komentářů: 0

Skvělá výhra! Parádní obrat ve druhé třetině zajistil týmu Zubrů první bod v předkole


P r o s t ě j o v – Bitvy o body v rychlém sledu vystřídalo předkolo play-off, které je nejostřeji sledováno na Hané. Do prvního střetu Zubrů a Jestřábů vyjel lépe Prostějov, jehož vedení bylo už dvougólové, ale modrožlutí předvedli fantastický obrat ve druhé části. Po něm byl Přerov jasně lepším týmem a dovedl úvodní zápas předkola play-off k vítězství 4:2. V pátek se tak Zubři poperou o druhé vítězství.
PP-O1, čtvrtek 16.2.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Protivný (Krejčík, Novák), 26. Krejčík (Novák, Rudovský) – 34. Pala (Pšurný, Novotný), 35. Pala (Chmelíř), 36. Plášek (Malina, Berger), 43. Plášek. Rozhodčí: Dědek, Kubičík – Polák, Zídek. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2871. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 2:0, 2:4.
Kantor – Protivný, Kolář, Kvapil, Štindl, Pařízek, Zadražil – Matuš, Šlahař, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Indra – Krejčík, Novák, Rudovský – Fiala, Hozák, Švec
Horčička – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl
Komentář k zápasu
Hned na úvod dostali Prostějovští možnost přesilové hry, kterou po 34 vteřinách využili. Tomáš Protivný napřáhl na modré čáře a Horčičku se zakrytým výhledem propálil pod lapačku. Zanedlouho stejnou možnost získali i Zubři, domácí se však ubránili. Kvůli prohřešku Kantora ale znovu putovali do čtyř. Srovnání poté nepřinesla ani třetí přesilovka a důrazná hra se mohla naplno rozjet až s půlkou třetiny.

Gólmani příliš složité situace řešit nemuseli, opticky měl však více práce Horčička. Přerov druhé oslabení ubránil, nebezpečnou pozici Fialy eliminoval a do druhého dějství si přenášel minutu v další výhodě.

Ani začátek další části nenasvědčoval poklesu vyloučení, na trestnou usedl Pšurný. Po ubráněné dvouminutovce však bylo potřeba pořádné defenzívy znovu, další oslabení se totiž Přerovu znásobilo. Prostějov potvrdil sílu v přesilovkách a dvojitou výhodu sekundu před uplynutím využil. Horčička proti samotnému Lukáši Krejčíkovi neměl šanci. Modrožlutí stále čekali na vyloženou šanci, která měla přijít v přesile, Kantor ale držel nulu.

Přesilovkami nabuzený Prostějov byl lepším celkem, avšak s 35. minutou se konečně zubří lokomotiva rozjela. Vyloučení trestal Radomír Pala švihem z levého kruhu. Přerované vzápětí opět hráli proti čtyřem domácím a katem byl znovu Radomír Pala. Střela Chmelíře se odrazila zpoza brány přímo na Palovu hůl a ten dělovkou z první srovnal krok. Během 132 vteřin Zubři skóre otočili! Karel Plášek se dravě probojoval až před Kantora, se kterým si poradil na druhý pokus. Tempo rázem udával Přerov a do třetí třetiny vstupoval s vedením 3:2.

Úvod třetí třetiny nabídl nečekaně klidnou pasáž, jenže z ničeho nic v čase 42:15 Přerov navýšil vedení. Karel Plášek se obtočil kolem Kantorovy klece a střelou k levé tyči jej nachytal podruhé. V prostějovské přesilovce měl velkou příležitost Novák, ale Zubři nakonec oslabení přečkali. Průnikem zahrozil Sikora a Přerovští dál pečlivě střežili své pásmo. O to více to bylo třeba při vyloučení Dvořáka, ke kterému na 43 sekund přisedl Chmelíř.

Klíčové chvíle Zubři zvládli a prvnímu krůčku se víc a víc přibližovali. Prostějov se od obratu nedokázal dostat zpět, čemuž nepomohla ani finální power-play a přerovský mančaft tak bere bod s číslem jedna v hanáckém předkole!
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme nevstoupili dobře. Hráli jsme zakřiknutě a prvních dvacet minut jsme se víceméně toho zápasu jen zúčastnili. Bylo tam několik zbytečných faulů a inkasovali jsme. Druhá třetina byla zhruba do osmé minuty dost podobná, ale pak jsme se udrželi chvíli na puku, dali jsme šťastnější gól a od té chvíle jsme byli lepším mužstvem, které domácí přehrávalo tlakem do brány a důrazem.

autor: Aleš Novotný

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.