> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi sestřeleni!

vloženo: 21.02.2017           komentářů: 0

Přerov po dalším skvělém výkonu ukončil sérii a je ve čtvrtfinále

P ř e r o v – Ani letos nebudou Zubři chybět ve čtvrtfinále play-off! Hanácká série předkola je minulostí a Přerov slaví skvělý postup přes svého odvěkého rivala. Ve čtvrtém utkání modrožlutí opět vsadili vše na bojovnost a po celý zápas si drželi vedení. Jestřábi sice ve třetí části měli skvělé šance na vyrovnání, ale brankář Klimeš opět v klíčových momentech mužstvo výborně podržel. Výhra 4:2 posunula Přerov do další fáze, ve které si po roce zopakuje čtvrtfinálový střet s budějovickým Motorem.
PP-O4, úterý 21.2.2017
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Berger (Pšurný, Procházka), 17. Sikora, 30. Pšurný (Procházka, Malina), 60. Sýkora (Plášek, Sikora) – 20. Luňák (Štindl), 35. Holík (Novák, Krejčík). Rozhodčí: Mikula, Trombík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2953. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Klimeš – Vágner, Ferenc, Chmelíř, Malina, Zbořil, Pala, Šnajnar – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík – Dvořák
Kantor – Protivný, Kolář, Kvapil, Holík, Pařízek, Štindl – Fiala, Novák, Rudovský – Krejčík, Matuš, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Švec – Indra, Šlahař
Komentář k zápasu
Úvodní minuty se nesly v duchu nepřesností. Ferenc zabránil Fialovi a jeho tým si po šesti minutách mohl vyzkoušet přesilovku. Zubři si vytvořili slušný tlak, ale ani Berger s Pšurným nevyužili svých pozic. Oproti včerejšímu klání první třetina nabízela méně šancí. Z hokejek šla naopak cítit opatrnost.

V 16. minutě však Jestřáby překvapila pěkně ledová sprcha. Nejprve se do pásma nastěhovala druhá útočná formace, kdy Pšurný mistrovsky našel hůl Jana Bergera. Uplynulo 43 vteřin, Holík chyboval v obranném pásmu, o puk jej obral Marek Sikora a v nájezdu ze strany si poradil s Kantorem střelou na zadní tyč. Hostům na závěr třetiny zavařil Matuš čtyřminutovým trestem, naopak se ale radovali právě oni. Lukáš Luňák vyvezl puk za modrou čáru, odkud nápřahem snížil.

Domácí si do druhé třetiny přibalili minutu a čtvrt v převaze, tu však nijak nezužitkovali a naopak se museli bránit. Dvouminutové oslabení pak putovalo znovu na stranu červenobílých, Zubři však šanci zahodili. Hrál se znovu velmi bojovný hokej typický pro play-off a před polovinou utkání si Přerov vrátil dvoubrankové vedení. S Romanem Pšurným pláchl do přečíslení Procházka, jemuž dotírající Protivný vyrazil touš přímo na hůl domácí jednadevadesátky a ten se prosazoval do odkryté kasy.

Domácím se tak vrátil klid na hole, zatímco Jestřábům začalo hořet pod křídly. Ve 35. minutě ale snížili. Po buly v útočném pásmu napřáhl na modré Aleš Holík a propálil vše, co mu stálo v cestě. Už o minutu později mohlo být srovnáno, domácí však oslabení přežili.

Třetí třetina svým vstupem byla zřejmě nejaktivnější. Prostějovští se nahrnuli do útoku, Sikora pak pasu Pláška v brejku nevyužil. Vyloženou pozici zanedlouho zahodil Goiš, sám před Kantorem mu puk sjel z hokejky. Obrovskou šanci měl ve 45. minutě Luňák, avšak ležícímu Klimešovi nastřelil jen beton. Zakrátko mohl v podobné situaci skórovat Novák a z hokeje byla hra nahoru – dolů.

Odvážný průnik Matuš nedotáhl do zdárného konce, Klimešova špička brusle byla proti. Kvapil zastavil přečíslení Bergera s Pšurným a v posledních fázích se začalo řádně přiostřovat. To se fanouškům nabízela zřejmě nejlepší podívaná v celé sérii. Čtyři minuty před koncem Zubři stále drželi nejtěsnější náskok a Protivný hosty oslabil. Procházka tečoval do tyčky a napětí dosáhlo maxima.

Prostoru se dostalo na oddechové časy i odvolání Kantora. Ve stoje tleskající MEO Aréna však nakonec Zubry dotlačila za brány předkola. Tomáš Sýkora upravil na 4:2 a hanácké derby tak našlo svého vládce! Přerovští Zubři postoupili přes největšího rivala do čtvrtfinále, kde stejně jako loni vyzvou České Budějovice.
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Utkání bylo podobné tomu včerejšímu, naprosto vyrovnané. Prostějovští hráči třikrát netrefili prázdnou branku v prvních deseti minutách třetí třetiny. Štěstí se dnes přiklonilo na naši stranu. Na to derby jsem se nesmírně těšil a jsem rád, že to dopadlo tak, jak dopadlo. Teď nás čekají České Budějovice, sám jim mám co vracet, protože to bylo poslední utkání, ve kterém jsem vedl Prostějov. Byla to tehdy ostudná porážka. Tým připravíme tak, aby se už nic podobného neopakovalo. Naopak chceme vylepšit tu sérii, která zde proběhla v loňském roce. Nemáme co ztratit. Atmosféra byla opravdu fantastická, celý mančaft děkuje fanouškům za obrovskou podporu i v těch těžkých chvílích, kdy se nám nedařilo. Fanoušci na tom vítězství mají velký podíl. Nyní se potřebujeme dát dohromady, protože řada hráčů má velké problémy. Budou mít dva dny volna, aby se dostali z teplot, chřipek a angíny.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že to parádní zápas z obou stran. Ze začátku jsme udělali velké hrubky v obraně, které soupeř využil. Snažili jsme se pak vrátit do zápasu. Ve třetí třetině jsme měli třikrát prázdnou bránu, ale gólman Přerova všechny šance zázračně chytil. Série by asi měla skončit plichtou, ale bohužel postoupit může jen jeden. Přerov vyhrál třikrát, my jen jednou, takže mu gratuluji. Rozhodující moment byl hned v tom prvním zápasu, ve kterém se nám nepodařilo odskočit na 3:0. Pak tam byla dle mého názoru dvě vymyšlená vyloučení, po kterých soupeř vyrovnal a navíc dal gól, který nebyl. To jsou takové ty rozhodující momenty. Sérii by určitě slušel ještě pátý zápas, ale nedá se nic dělat. Je to samozřejmě zklamání sportovní nikoli životní. Chci rovněž pogratulovat svému týmu i fanouškům. Na kluky jsem hrdý.

autor: Daniel Doležal, Aleš Novotný

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.