> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi sestřeleni!

vloženo: 21.02.2017           komentářů: 0

Přerov po dalším skvělém výkonu ukončil sérii a je ve čtvrtfinále

P ř e r o v – Ani letos nebudou Zubři chybět ve čtvrtfinále play-off! Hanácká série předkola je minulostí a Přerov slaví skvělý postup přes svého odvěkého rivala. Ve čtvrtém utkání modrožlutí opět vsadili vše na bojovnost a po celý zápas si drželi vedení. Jestřábi sice ve třetí části měli skvělé šance na vyrovnání, ale brankář Klimeš opět v klíčových momentech mužstvo výborně podržel. Výhra 4:2 posunula Přerov do další fáze, ve které si po roce zopakuje čtvrtfinálový střet s budějovickým Motorem.
PP-O4, úterý 21.2.2017
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Berger (Pšurný, Procházka), 17. Sikora, 30. Pšurný (Procházka, Malina), 60. Sýkora (Plášek, Sikora) – 20. Luňák (Štindl), 35. Holík (Novák, Krejčík). Rozhodčí: Mikula, Trombík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2953. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Klimeš – Vágner, Ferenc, Chmelíř, Malina, Zbořil, Pala, Šnajnar – Plášek, Sýkora, Sikora – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík – Dvořák
Kantor – Protivný, Kolář, Kvapil, Holík, Pařízek, Štindl – Fiala, Novák, Rudovský – Krejčík, Matuš, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Švec – Indra, Šlahař
Komentář k zápasu
Úvodní minuty se nesly v duchu nepřesností. Ferenc zabránil Fialovi a jeho tým si po šesti minutách mohl vyzkoušet přesilovku. Zubři si vytvořili slušný tlak, ale ani Berger s Pšurným nevyužili svých pozic. Oproti včerejšímu klání první třetina nabízela méně šancí. Z hokejek šla naopak cítit opatrnost.

V 16. minutě však Jestřáby překvapila pěkně ledová sprcha. Nejprve se do pásma nastěhovala druhá útočná formace, kdy Pšurný mistrovsky našel hůl Jana Bergera. Uplynulo 43 vteřin, Holík chyboval v obranném pásmu, o puk jej obral Marek Sikora a v nájezdu ze strany si poradil s Kantorem střelou na zadní tyč. Hostům na závěr třetiny zavařil Matuš čtyřminutovým trestem, naopak se ale radovali právě oni. Lukáš Luňák vyvezl puk za modrou čáru, odkud nápřahem snížil.

Domácí si do druhé třetiny přibalili minutu a čtvrt v převaze, tu však nijak nezužitkovali a naopak se museli bránit. Dvouminutové oslabení pak putovalo znovu na stranu červenobílých, Zubři však šanci zahodili. Hrál se znovu velmi bojovný hokej typický pro play-off a před polovinou utkání si Přerov vrátil dvoubrankové vedení. S Romanem Pšurným pláchl do přečíslení Procházka, jemuž dotírající Protivný vyrazil touš přímo na hůl domácí jednadevadesátky a ten se prosazoval do odkryté kasy.

Domácím se tak vrátil klid na hole, zatímco Jestřábům začalo hořet pod křídly. Ve 35. minutě ale snížili. Po buly v útočném pásmu napřáhl na modré Aleš Holík a propálil vše, co mu stálo v cestě. Už o minutu později mohlo být srovnáno, domácí však oslabení přežili.

Třetí třetina svým vstupem byla zřejmě nejaktivnější. Prostějovští se nahrnuli do útoku, Sikora pak pasu Pláška v brejku nevyužil. Vyloženou pozici zanedlouho zahodil Goiš, sám před Kantorem mu puk sjel z hokejky. Obrovskou šanci měl ve 45. minutě Luňák, avšak ležícímu Klimešovi nastřelil jen beton. Zakrátko mohl v podobné situaci skórovat Novák a z hokeje byla hra nahoru – dolů.

Odvážný průnik Matuš nedotáhl do zdárného konce, Klimešova špička brusle byla proti. Kvapil zastavil přečíslení Bergera s Pšurným a v posledních fázích se začalo řádně přiostřovat. To se fanouškům nabízela zřejmě nejlepší podívaná v celé sérii. Čtyři minuty před koncem Zubři stále drželi nejtěsnější náskok a Protivný hosty oslabil. Procházka tečoval do tyčky a napětí dosáhlo maxima.

Prostoru se dostalo na oddechové časy i odvolání Kantora. Ve stoje tleskající MEO Aréna však nakonec Zubry dotlačila za brány předkola. Tomáš Sýkora upravil na 4:2 a hanácké derby tak našlo svého vládce! Přerovští Zubři postoupili přes největšího rivala do čtvrtfinále, kde stejně jako loni vyzvou České Budějovice.
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Utkání bylo podobné tomu včerejšímu, naprosto vyrovnané. Prostějovští hráči třikrát netrefili prázdnou branku v prvních deseti minutách třetí třetiny. Štěstí se dnes přiklonilo na naši stranu. Na to derby jsem se nesmírně těšil a jsem rád, že to dopadlo tak, jak dopadlo. Teď nás čekají České Budějovice, sám jim mám co vracet, protože to bylo poslední utkání, ve kterém jsem vedl Prostějov. Byla to tehdy ostudná porážka. Tým připravíme tak, aby se už nic podobného neopakovalo. Naopak chceme vylepšit tu sérii, která zde proběhla v loňském roce. Nemáme co ztratit. Atmosféra byla opravdu fantastická, celý mančaft děkuje fanouškům za obrovskou podporu i v těch těžkých chvílích, kdy se nám nedařilo. Fanoušci na tom vítězství mají velký podíl. Nyní se potřebujeme dát dohromady, protože řada hráčů má velké problémy. Budou mít dva dny volna, aby se dostali z teplot, chřipek a angíny.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že to parádní zápas z obou stran. Ze začátku jsme udělali velké hrubky v obraně, které soupeř využil. Snažili jsme se pak vrátit do zápasu. Ve třetí třetině jsme měli třikrát prázdnou bránu, ale gólman Přerova všechny šance zázračně chytil. Série by asi měla skončit plichtou, ale bohužel postoupit může jen jeden. Přerov vyhrál třikrát, my jen jednou, takže mu gratuluji. Rozhodující moment byl hned v tom prvním zápasu, ve kterém se nám nepodařilo odskočit na 3:0. Pak tam byla dle mého názoru dvě vymyšlená vyloučení, po kterých soupeř vyrovnal a navíc dal gól, který nebyl. To jsou takové ty rozhodující momenty. Sérii by určitě slušel ještě pátý zápas, ale nedá se nic dělat. Je to samozřejmě zklamání sportovní nikoli životní. Chci rovněž pogratulovat svému týmu i fanouškům. Na kluky jsem hrdý.

autor: Daniel Doležal, Aleš Novotný

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.