> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ZKUSÍME STUTTGART VYŘADIT!

vloženo: 22.02.2017           komentářů: 0

Prostějovské volejbalistky slibují pro dnešní středeční večer maximální boj o přetěžký postup v CEV Cupu

Prodloužit své působení na evropské pohárové scéně alespoň do března! To je jednoznačná touha volejbalistek VK AGEL Prostějov před odvetným duelem osmifinále CEV Cupu, který sehrají proti Allianz MTV Stuttgart ve středu 22. února od 18.00 hodin v domácím prostředí haly Sportcentra DDM v Olympijské ulici.

Jak známo, Hanačky v úvodním vzájemném střetnutí na německé půdě vůbec nestačily a silnému soupeři hladce podlehly. Čerstvý vítěz národního poháru své země a společně se Schwerinem hlavní aspirant na letošní titul v bundeslize výsledkově triumfoval 3:0 (16, 17, 14), což úřadujícím mistryním České republiky zdánlivě nedává moc šancí na postup. Ztraceno však ještě zdaleka nic není.
„V odvetě nám stačí zvítězit 3:1 a následně získat zlatý set, což je dodatečný tiebreak do patnácti bodů. Při vysokých kvalitách Stuttgartu bude tohle dokázat pochopitelně složité, ale my v žádném případě nic předem nevzdáváme. Naopak dál věříme v úspěch a děláme pro něj vše, co je v našich silách,“ ujistil kouč Agelek Peter Goga.
Co to konkrétně znamená? „Nechci zbytečně prozrazovat podrobnosti. Co říct můžu, že jsme se v přípravě zaměřili hlavně na věci, jež nás nejvíc trápily během zápasu v Německu. Proto jsme se snažili hodně pracovat na útoku, kterým jsme se tam nedokázali účinně prosazovat, a také na přihrávku, neboť výborný servis MTV nás dostával pod značný tlak. Neméně důležité logicky je i naše vlastní podání,“ vyjmenoval Goga klíčové herní prvky.
Taktika hraje ve volejbalu stěžejní úlohu, z toho důvodu se vékáčko právě po téhle stránce chystá na rozjetého soka opravdu důkladně. „Opakovaně s holkama u videa rozebíráme, co na hřišti v jednotlivých situacích dělat jak v ofenzivě, tak při obraně či v mezihře a během přechodu do protiútoku. Klíčové přitom samozřejmě bude, nakolik se probírané věci i pokyny povede následně převést do zápasové reality,“ odtušil prostějovský trenér.
Zatímco před dvěma týdny nebyla forma většiny plejerek VK ani družstva společně nijak valná, momentálně by Hindriksen a spol. rozhodně měly být schopné předvést něco podstatně lepšího. „Ano, ze všeho nejvíc rozhodne náš vlastní výkon. My víme, že jsme schopni hrát kvalitní volejbal mezinárodní úrovně, a jedině takový nám umožní svést vyrovnanou bitvu s protivníkem formátu současného Stuttgartu. Já osobně věřím, že jej můžeme i porazit nebo dokonce vyřadit, jakkoliv to bude hodně těžké. K tomu však potřebujeme výkon na hranici svých schopností,“ burcuje Goga svěřenky.
Víra podle všeho neumírá ani mezi samotnými hráčkami Prostějova. „Šance je vždycky. Ony také umí hrát špatně, nejsou pořád perfektní. V bundeslize se jim několik zápasů vyloženě nepovedlo, mají tam porážky 1:3 i 0:3. Přesto je jasné, že abychom se s nimi mohly vyrovnaně měřit, musíme nabrat lepší formu,“ říkala před nedávnem opora na liberu Julie Kovářová. „Pevně doufám, že v odvetě nezopakujeme bídu ze Stuttgartu. Návrat do mého dřívějšího působiště mi tím pořádně zhořknul a nerada bych podobně špatné pocity zažívala podruhé v krátké době. Když každá dáme do utkání to nejlepší ze sebe a spojíme všechno společně dohromady, může se v součtu obou střetnutí ještě stát cokoliv,“ řekla německá nahrávačka hanácké ekipy Mareike Hindriksen.
Na druhé straně sítě bude potřeba eliminovat především českou smečařku Michaelu Mlejnkovou, maďarskou tahounku stejného postu Renatu Sandor a nizozemskou univerzálku Deborah Van Daelen, jež napoprvé zatížily konto AGEL největším bodovým přídělem. „Jsem však přesvědčen, že družstvo Allianzu není primárně o individualitách, nýbrž naopak o týmové kompaktnosti. V tomto ohledu se soupeři rovněž potřebujeme vyrovnat, abychom ve druhém vzájemném souboji něco pozitivního dokázali. Každopádně nás čeká výjimečný zápas srovnatelný svou kvalitou i náročností s podzimními duely v kvalifikaci Champions League. Věřím, že podle toho ke středečnímu utkání všichni přistoupíme,“ doplnil Peter Goga.

FANDOVÉ, POMOZTE!
S prosbou o pomoc se na své příznivce obrací prostějovský volejbalový oddíl směrem k nadcházející bitvě v evropském CEV Cupu proti Stuttgartu na domácí palubovce (středa 22. února, 18.00 hodin).
„Jsem přesvědčen, že jestli holky ucítí v zádech výraznou podporu diváků a dopředu je bude hnát opravdu hlasité povzbuzování fanoušků, může jim to jedině pomoct. Když se ve fotbale mluví v souvislosti s fandy o pomyslném dvanáctém hráči na trávníku, tak my klidně můžeme mít sedmou hráčku na hřišti. Rádi bychom na mezinárodní pohárové scéně došli co nejdál a věřím, že pokud lidi družstvo pozitivně nabudí, není v sérii s Allianz MTV navzdory nezvládnutému prvnímu zápasu venku ještě nic ztraceno,“ prohlásil předseda správní rady VK AGEL Petr Chytil.
Navíc se dá očekávat, že z Německa přicestuje nemálo početná skupina stuttgartských fans. „Odvetě u nás by mohlo prospět, že sem přijedou němečtí příznivci a snad vyburcují ty naše k většímu fandění. Pořádná divácká kulisa nám může v druhém vzájemném utkání doma rozhodně pomoct,“ řekla Julie Kovářová, tahounka žen Prostějova na liberu.
Nové mobilní tribuny avizované před nedávnem sice ještě nebyly do haly Sportcentra DDM nainstalovány, ale návštěvníci středečního šlágru se přesto mohou těšit na větší komfort, než je momentálně zvykem během „řadových“ střetnutí v českých soutěžích. Alespoň v omezené míře totiž bude opět zprovozněna jinak uzavřená tribuna na podélné straně kurtu směrem na západ.
Zvolání „Vzhůru do boje!“ tedy může platit nejen pro samotné volejbalistky vékáčka, nýbrž i pro jejich fandy.

STUTTGART V SOBOTU PADL 0:3
S čím přijedou volejbalistky Allianz MTV Stuttgart k osmifinálové odvetě evropského CEV Cupu do Prostějova? S čerstvou porážkou nula tři na svém kontě!
Nejednalo se však o žádný propadák, neboť nadcházející soupeřky Agelek měly v sobotu 18. února na programu šlágr německé bundesligy na hřišti svého největšího rivala v boji o národní titul. Ve Schwerinu se hrál hodně vyrovnaný duel, ale koncovky všech tří setů zvládl lépe domácí celek a zvítězil tudíž 25:23, 25:22, 26:24.
O tři dny dříve Allianz na vlastní palubovce přejel Erfurt 3:0 (19, 21, 17), leč ještě předtím 11. 2. jej dokázal udolat Wiesbaden 3:2 (-17, 19, -27, 19, 11). Šance poradit si s MTV tedy pro vékáčko rozhodně existuje!
Aktuální čelo tabulky německé ligy: 1. Schwerin 48, 2. Drážďany 45, 3. Stuttgart 41, 4. Postupim 39, 5. Vilsbiburg 33, 6. Münster 31 atd.

Stručné představení Allianz MTV Stuttgart
S Prostějovem ho pojí fakt, že také vznikl až před deseti lety a hned po své první sezóně postoupil do nejvyšší národní soutěže. Na výraznější úspěchy však musel v tvrdé německé konkurenci čekat déle, konkrétně do roku 2011 s triumfem v domácím poháru. Ten zopakoval ještě dvakrát včetně čerstvého zpřed necelého měsíce. V německé bundeslize se poslední tři roky stabilně pohybuje na druhé pozici a předloni premiérově naskočil i do evropských pohárů, z čehož okamžitě byl postup do čtvrtfinále CEV Cupu. Má španělského kouče a kádr tvořený hráčkami z osmi států, celkově vysokou mezinárodní kvalitu.

Realizační tým
Hlavní trenér: Guillermo Naranjo Hernandez
Asistent trenéra: Ioannis Athanasopoulos

Hráčská soupiska
Wanna Buakaew – libero č.1
Julia Wenzel – smečařka č.2
Micheli Tomazela Pissinato – blokařka č.3
Valerie Nichol – nahrávačka č.4
Kim Renkema – smečařka č.5
Renata Sandor – smečařka č.7
Julia Schaefer – smečařka č.8
Karmen Kocar – nahrávačka č.11
Deborah Van Daelen – univerzálka č.12
Aiyana Whitney – univerzálka č.14
Jennifer Pettke – blokařka č.15
Michaela Mlejnková – smečařka č.16
Nia Grant – blokařka č.17

Rozhodčí středečního utkání
Dimitrios Onopas (Řecko) a Jacek Sek (Polsko).

VÝSLEDKY CEV CUPU ŽEN 2016/17
Osmifinále – první zápasy
Linamar Békéscsaba (Maďarsko) – VB Beziers (Francie) 3:1 (-23, 10, 13, 23)
Busto Arsizio (Itálie) – Minčanka Minsk (Bělorusko) 3:0 (17, 16, 17)
Pomi Casalmaggiore (Itálie) – HPK Hämeenlinna (Finsko) 3:0 (18, 18, 17)
Allianz Stuttgart (Německo) – VK AGEL Prostějov (Česko) 3:0 (16, 17, 14)
Galatasaray Istanbul (Turecko) – Branik Maribor (Slovinsko) 3:0 (23, 19, 15)
Budowlani Lodž (Polsko) – RC Cannes (Francie) 3:0 (20, 24, 18)
Dynamo Kazaň (Rusko) – Jedinstvo Brčko (Bosna a Hercegovina) 3:0 (12, 11, 17)
Chimik Južnyj (Ukrajina) – Vizura Bělehrad (Srbsko) nehráno

autor: www.vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.