Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - VK AGEL PROSTĚJOV

vloženo: 04.03.2017           komentářů: 0

Ve třetím kole nadstavby volejbalové UNIQA extraligy žen se utkaly celky s nabitým programem. Osminásobný mistr z Prostějova absolvoval ve středu finále Českého poháru, domácí hráčky zase hned v neděli dopoledne odlétají na odvetné utkání Challenge Cupu do ruského Krasnojarsku, který se nachází až na daleké Sibiři. Zápas tedy domácím posloužil jako kvalitní příprava na pohár a hosté si chtěli spravit chuť po dvou porážkách s Olomoucí. Ani dnes však sportovní štěstí nestálo na straně Agelek a domácí si připisují 2 body za vítězství v tie-breaku.

č.: 78 dne: 4. 3. 2017 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - VK AGEL PROSTĚJOV 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 27:25, 15:10)

Rozhodčí:
Topolánek M./Bohačík R.

Počet diváků: 280

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Diatková, Zedníková, libero: Červenková. Střídaly: Toufarová, Faltínová, Kvapilová, Součková.

Hosté: Hindriksen, Matienzo, Trnková, Masso, Emonts, Herelová, libero Kovářová. Střídaly: Gambová, Tinklová, Nová.

Vyjádření:

Domácí:

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsme rády za vítězství, myslím, že kdybychom dělaly méně nevynucených chyb, máme 3 body. Super zahrála Petra Kojdová a tým se přidal.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Bojovný výkon. Dnes jsme dobře bránili jejich klíčové hráčky na síti i v poli. I přes vyšší procento nevynucených chyb jsme zaslouženě vyhráli. Chtěli jsme si dát malý dárek do letadla a to se nám povedlo.“

Hosté:
Mareike Hindriksen (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Jsme strašně zklamané. Zápas jsme měly svých rukou a ztratily ho. Pořád jsme Ostravu zvedaly.“

Peter Goga (trenér VK AGEL Prostějov): „Gratuluji k vítězství. Po těžkých třech utkáních jsme prohráli i čtvrté. Trochu nám odešla spolupráce smeč náhra. Pořád se meleme s jedním a tím samým a to dohrát do vítězného konce dobře rozehraný set.“

Popis utkání:
V letošní sezóně není Prostějov tak jasně dominujícím celkem jako v minulých letech a to je velkou výzvou pro jeho soupeře. Domácí hráčky nastoupily k utkání s velkým odhodláním. V prvním setu sice zpočátku tahaly za kratší konec provazu (4:8) ale po prvním technickém time jim Prostějovanky dovolily vyrovnat a vzápětí je pustily do vedení (8:8, 12:10, 15:11). Vzápětí se sice opět dostali na dostřel (15:14), ale Ostravanky se nehodlaly naděje na zisk setu jen tak vzdát (16:14, 18:14). Ani hosté nesložili ruce do klína (18:17, 18:19). Závěr setu se odvíjel jako na houpačce (19:19, 19:21, 21:21, 21:22, 24:23). V koncovce byli nakonec úspěšnější hráčky TJ Ostrava.
Druhý set si Agelky své soupeřky lépe hlídaly a až do stavu 12:12 byly stále ve vedení (7:8, 7:10, 9:11, 10:12). Z malého zaváhání (12:13, 14:13) se ovšem rychle vzpamatovaly a zbytek setu měly pod kontrolou (14:16, 15:18, 16:19, 17:20, 17:23).
Třetí set zahájily domácí hráčky úspěšně (3:1). Z vedení se však dlouho neradovaly (3:3, 6:6, 6:8). Po srovnání na 8:8 pak zase začala přetahovaná podobně jako ve druhém setu (8:9, 10:9, 12:11, 12:13, 13:13, 13:16). Od stavu 16:16 si pak začaly opět hostující volejbalistky udržovat odstup (16:18, 17:20, 18:23).
Ani dva prohrané sety nevzaly Ostravankám chuť po vítězství. Oba týmy se opět střídaly ve vedení (3:4, 6:4, 7:5, 7:8, 8:10, 10:10, 13:12, 14:16, 17:16, 22:21). V závěru vyrovnaného setu si pak oba celky připravily pro diváky dramatickou koncovku, v níž proměnili domácí třetí setbol a ukazatel skóre se zastavil až na 27 bodech (22:23, 24:23, 25:24, 26:25).
Z prvního bodu v tie-breaku se radovali hosté a vedli ještě do stavu 3:4. Domácí však brzy srovnali a šli do vedení (7:4). Strany se měnily za stavu 8:5 a hráčky Ostravy si neustále udržovaly 2-3 bodový náskok do stavu 11:8. Po malém zakolísání (11:10) si trenér Pommer vzal time a od té doby už všechny body patřily Ostravě, která se mohla radovat z perně vybojovaného vítězství.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.