Klikněte pro zvětšení...

Hotovo za deset minut

vloženo: 30.04.2017           komentářů: 0

Pardubice nadělily Prostějovu „bůra“

Pardubice – Nejvyšší výhru v sezoně si v utkání 25. kola Fortuna národní ligy připsaly Pardubice, v domácím prostředí přehrály poslední Prostějov jasně 5:0. Dvěma trefami zápas olemoval Michal Petráň, další úspěšné zásahy do branky Hanáků přidali Jan Jeřábek, Adam Fousek a Petr Kudrna.
Sestavy
Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Shejbal – Kudrna – Ladra (62. Mužík), Jeřábek, Řezníček, Fousek (77. Fusek) – Petráň (70. Kovář)
Trenér: Jiří Krejčí
Neoral (17. Halouska) – Machynek (46. Sečkář), Malý, Schuster, Rus – Alaverdašvili (55. Sus), Pančochář, Hirsch, Fládr – Hladík, Čtvrtníček
Trenér: Petar Aleksijevič
Rozhodčí: Mrázek – Kožár, Urban • Stadion: Stadion Pod Vinicí • Diváci: 669
Komentář

Východočeši rozhodli o svém vítězství hned v úvodu střetnutí. Neutekla ani minuta a poprvé se radovali. Dalekonosnou střelu Jana Shejbala vyrazil brankář Neoral pouze před sebe, míč za jeho záda pohodlně kopl Michal Petráň.

O čtyři minuty později to bylo už o dvě branky, prostějovský brankář neobratně odkopl balon přímo na Jana Jeřábka, od něj se míč odrazil do sítě.

Neuteklo ani deset minut a už to bylo 3:0! Brankáři Neoralovi ne zcela vyšel odkop od brány, domácí toho využili k sehrání hezké kombinační akce, po níž se trefil přesně Adam Fousek.

Pro hosty mohlo být ještě hůře o chvíli později. Rozhodčí Mrázek ale neposoudil zákrok na zakončujícího Petráňě jako faul. Hostující trenér poté vyměnil nejistého brankáře Neorala Pavlem Haluskou, ten vydržel bez obdržené branky až do 36. minuty, kdy jej z hranice malého vápna po pěkné souhře překonal Petr Kudrna.

Pardubice pak vstřelily pátou branku – podruhé v utkání se trefil Michal Petráň, když zakončil rychlé přečíslení střelou ke vzdálenější tyči. V tu chvíli byl stav už 5:0 pro domácí.

Po prvním poločase bylo hotovo, i druhý ale nabídl zajímavé příležitosti. Kudrnův střelecký pokus chytil brankář Prostějova, v 61. minutě neúspěšně zakončoval domácí kapitán Jeřábek, o sedm minut později Mužík těsně minul hostující branku.

Pardubičtí fotbalisté si v klidu dokráčeli pro tříbodové vítězství a v šestém utkání v řadě bodovali. Přiblížili se tak klidnému středu tabulky, naopak Prostějov se nadále krčí na jejím dně s pouhými devíti body.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.