Klikněte pro zvětšení...

Sestupující Prostějov prohrál

vloženo: 06.05.2017           komentářů: 0

Sestupující Prostějov prohrál podeváté v řadě, tentokrát padl doma s Dynamem

Prostějov – Bez překvapení skončilo sobotní utkání domácího Prostějova a českobudějovického Dynama. To dorazilo na Hanou v době, kdy sídlí na příjemném pátém místě. Na Hanou, kde se letos prostě nedaří. Prostějov totiž na jaře vyhrál jen jednou a trvale se na něm podepisuje herní krize. Tu navíc nedokázal zlomit ani tentokrát a připsal si již devátou porážku v řadě.
Sestavy
Halouska – Hýbl, Malý, Rus, Hirsch, Sus – Hladík (80. Alaverdašvili), Pančochář, Machynek (72. Čtvrtníček), Fládr – Sečkář (58. Píchal)
Trenér: Petar Aleksijevič
Křížek – Havel, Šourek, Kladrubský, Klesa – Benát, Čavoš, Pešek, Funda (75. Vopat) – Táborský (86. Matějka), Kalod (68. Kadula)
Trenér: David Horejš
Rozhodčí: Ardeleanu – Wilczek, Caletka • Stadion: Stadion Za Místním nádražím • Diváci: 350
Komentář

Utkání začalo zajímavou šancí Peška, který se spoluhráči zakombinoval. Včas ho ale odstavil od míče Hýbl. Ten pak chvíli na to musel zasahovat v obraně znovu, opět úspěšně. Defenzíva však nestačila v jedenácté minutě a tak musel zakročit Halouska. Ten se vytáhl proti Peškovi a na poslední chvíli vytečoval míč pryč.

Útočné manévry však jinak příliš k vidění nebyly. Budějovice se nikam příliš nehnaly, a když se osmělily, byla na místě dobře fungující prostějovská obrana. Zato útok domácích se jevil jako zcela bezzubý. V patnácté minutě se naopak mohl prosadit Táborský, který ale mířil vedle. Až v jednadvacáté minutě se ukázali i domácí. Sečkář si naběhl na hlavičku, ale nakonec se k zakončení nedostal.

Utkání hlavně provázely nepřesnosti. O zajímavé kombinace byla vyloženě nouze, stejně tak o střely. Ani ze strany jednoho z týmů nepřicházely. Poloprázdné tribuny se tak dočkaly až v nastavení druhého poločasu. Dva hráči Dynama se dostali do přečíslení a ač podle názoru mnohých diváků též do ofsajdu, po nedovoleném zákroku Hirsche následovala penalta. A tu proměnil Ivo Táborský.

Kdo doufal, že se po vstřelení branky ve druhé půli zápasu hra změní, ten byl brzy zklamaný. Sice se v padesáté minutě snažil dalekonosnou střelou prosadit Fládr, mířil však jen do brankáře. Navíc to byla opět na dlouho poslední zajímavější šance. Alespoň tedy z pohledu Prostějova. Čtyři minuty po Fládrově střele totiž Prostějov inkasoval z nohy aktivního Jakuba Peška.

Sebevědomí domácích tato skutečnost příliš nepomohla, navíc po chvíli inkasovali znovu. Tentokrát si Jakub Pešek naběhl na osu hřiště a střelou k tyči nedal Halouskovi šanci. Z dalších pět minut to mohlo být už 0:4, ale branka padla až po odpískání ofsajdu. Prostějov se naopak stále nedokázal pořádně dostat do tlaku. A když už si udržel chvíli pásmo, nepodařilo se mu z toho nic vytěžit. A to ani přesto, že se do hry po třetí brance dostal mladý nadějný útočník Píchal. Ten se také dvacet minut před koncem dostal do šance, rychleji byl však u míče brankář. Před Píchalem navíc zahrozil i Táborský, jehož střelu z otočky vyškrábl z brány Halouska špičky prstů.

Čtyřiasedmdesátá minuta pak mohla patřit Rusovi, který se v mumraji před bránou málem dostal ke vstřelení gólu, v pádu však neuspěl. Závěr zápasu se ale už spíše jen dohrával – o vítězi bylo rozhodnuto. Prostějovský Aladervašvili, který se na hřiště dostal až ve druhém poločase, se sice ještě snažil s výsledkem něco udělat, nebylo mu však přáno. Ostatně stejně jako celému Prostějovu. Již jistý sestupující schytal již devátou porážku v řadě, České Budějovice si naopak připsaly tři body po dvou utkáních bez vítězství.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.