> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Kozí výrobky vrámci Dnů zdraví

vloženo: 19.05.2010           komentářů: 0

Třetí a poslední přednáška Jarních dnů zdraví byla věnována kozímu mléku. Přednášející Jarmila Zelenská, která vlastní kozí framu Rozinku v Čelechovicích na Hané popisovala jak je těžké podnikat bez dotací, poradila jak si z mléka vytvořit tvaroh nebo mléčný nápoj a řeč patřila i pasterizaci mléka. ,,Když si na 4 hodiny položíte mléko kozí a kravské, uvidíte, že na kravském bude několik centimetrů tuku a na kozím tuk žádný“ porovnala kozí mléko od kravského Jarmila Zelenská. Dodala, že podle průzkumů se mléko kozí podobá mateřskému, protože narozené kůzle váží stejně jako narozené dítě. Nutno dodat, že kravské mléko nás zahleňuje. Jarmila Zelenská se zúčastnila i několika televizních natáčení. V České televizi se objevila v Toulavé kameře, na Nově v pořadu Rady ptáka Loskutáka a na akci ,,Jarní sčítání mláďat“ každoročně upozorňuje Nova v odpoledních televizních novinách. Každým rokem paní Zelenská připravuje ,,Jarní sčítání mláďat“ a ,,Podzimní ukončení sezony“. Závěrem všechny účastníky pozvala na svoji farmu. Nakoupit si kozí mléko a sýry můžete každý den od 16,00 do 16,30 hodin.

Web Toulavé kamery, na kterém můžete reportáž shlédnout: http://toulavakamera.ct24.cz/article.asp?article_id=926

Web Rad ptáka Loskutáka, na kterém si lze článek přečíst:
http://loskutak.nova.cz/clanek/chovatel/chov-koz-kozi-farma.html

Jakub Čech, Prostějov


autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.