> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Havaj se přenesla do parku

vloženo: 12.08.2010           komentářů: 0

Prostějovské léto 9+1 se konalo letos už po sedmé. Tento den program zahájila třetí část her s dopravní tematikou, konaná v dopravním centru. Ani tento čtvrtek nebyl vynechán oblíbený Pizza kvíz s výtvarnou soutěží v prostorách dětského oddělení Městské knihony. Před Havajskou nocí jste si mohli zajít do prostějovského aquaparku, kde pro vás byla připravena řada aktivit jako např. aqua adrenalin, lanové aktivity, škola potápění, vodní hrátky a velké kouzlení pro malé návštěvníky. Třešničkou na dortu však byla již zmíněná Havajská noc, kdy jsme se přenesli na prosluněnou Havaj, kde za zvuků mexické hudby můžeme obdivovat krásu tance ,,havajských dívek“. Vystoupila kapela hrající mexickou hudbu ESPUALAS, taneční skupina BEROUNŠTÍ MĚŠŤANÉ, vidět jste mohli ukázku tanců Taneční školy Dany Hubené. Program doplnily ,,Tematické hry“, které připravilo ekocentrum Iris zároveň se svým infostánkem. ,,Nabízíme zde různé publikace, rádce o ochraně životího prostředí, propagační materiály, nálepky na schránky a letáčky k akcím našeho ekocentra“ vysvětlila Petra Orálková z Irisu.V této soutěži se losovalo z 101 kartiček. Bylo vidět, že si Prostějovské léto našlo své příznivce,protože se mezi soutěžícími našel kluk, který obešel soutěžní stanoviště čtyřikrát. ,,Za 20 Kč si můžete zakoupit kartičku, následně projít všechna stanoviště na kterých dostanete nálepku. Po získání všech nálepek odevzdáte vyplněnou kartičku a tím jste zařazeni do slosování o zajímavé ceny‘‘ vysvětlila pokladní Jana Dlapová.

Jakub Čech, Prostějov


autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.