Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Prostějov zdolal Vary

vloženo: 22.11.2017           komentářů: 0

Na prostějovský stadion dorazila karlovarská Energie, která vede WSM ligu s 49 body. Hostům se zatím velmi dařilo, dávají najevo, že s návratem mezi elitu to myslí vážně. Domácím ale v posledních zápasech hráli taky velmi dobře a pomalu, ale jistě stoupají tabulkou až na páté místo.

25., středa 22.11.2017
LHK Jestřábi Prostějov - HC Energie Karlovy Vary
4:2(1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Mikliš (Žovinec), 25. L. Luňák (Švec), 29. Fiala (M. Drtina), 49. Divíšek (Fiala, Nouza) – 4. O. Beránek (Kohout), 33. M. Rohan Rozhodčí: Barek, Doležal – Lučan, Špringl Vyloučení: 3:5 Využití: 0:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 2162 Střely na branku: 22:30
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Fiala, V. Meidl, Švec – Voženílek, Hozák.
HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán, Flek – O. Beránek, Kverka, Kohout – T. Rohan, Skuhravý, Gorčík – M. Zadražil, Tuominen, Davídek.
Komentář k zápasu
Začátek utkání byl hodně vyrovnaný, ani jeden tým se nedostal do větší šance. Hra se přesouvala z jednoho pásma do druhého. Ve čtvrté minutě ovšem Prostějov špatně rozehrál a hosté jej hned potrestali Ondřejem Beránkem, který vstřelil první branku utkání. Prostějov se po obdržené brance snažil dostat Energii pod tlak. Útoky karlovarských hokejistů ale byly nebezpečné, prostějovský Neužil ovšem tým podržel. Nakonec se ale Jestřábi dočkali, když puk, který se dostal na modrou čáru, napálil Ondřej Mikliš přímo do šibenice a Závorka byl bez šance. V dalších minutách byl viděn opět vyrovnaný zápas, hrálo se u obou branek. Po skrumáži před karlovarským Závorkou nastřelila pak Energie tyč prostějovské branky. První třetina nabídla velmi vyrovnaný hokej a také zasloužené vyrovnané skóre 1:1.

Druhá třetina začala stejně jako ta první, utkání bylo nadále vyrovnané, ani jeden tým se nechtěl dopustit chyby. Hrálo se nahoru dolů, avšak bez nějakého většího tlaku či šancí. Ve 24. minutě hráli Karlovy Vary přesilovku, ale Jestřábi se dostali do rychlého protiútoku, Marek Švec posunul touš na Luňáka a ten pokořil přesunujícího se brankáře soupeře. Zanedlouho byla přesilovka na straně Prostějova, který zatlačil soupeře. Velkou šanci měl Rudovský, který měl před sebou prázdnou bránu, ale tam dobře zaskočil za brankáře jeden z obránců a tak se stav 2:1 se neměnil. Ve 29. minutě se Jestřábi dočkali další branky, když Ondřej Fiala s přehledem poslal puk do odkryté branky Energie. Domácí tak otočili stav utkání a zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou gólů. Pak však udeřili hokejisté Karlových Varů. Martin Rohan vystihl rozehrávku soupeře, sjel si do mezikruží a odtud vyslal nechytatelnou dělovku, kterou Neužil zkrátka lapit nemohl. Za minutu mohli Jestřábi po chybě soupeře zvýšit svůj náskok opět na 2 branky, ale Závorka byl včas u druhé tyče a velkou příležitost překazil skvělým zákrokem. Zbytek třetiny byl opět vyrovnaný, šanci měla Energie i Prostějov, zůstaly ale nevyužity a tak stav po druhé třetině byl 3:2 pro Jestřáby.
Do třetí třetiny vstoupili aktivněji Jestřábi a obrana Karlových Varů měla plné ruce práce. V 46. minutě hrál Prostějov přesilovku. Domácím se přesilovka moc nedařila, soupeř dobře bránil a nenechával moc prostoru. Dokonce se během přesilovky dostali hosté do protiútoku dva na jednoho, avšak Gorčíkovu střelu Neužil ukryl v lapačce. Po skončení přesilovky ale Jestřábi zůstali u puku a hráčům soupeře se nedařilo dostat puk do bezpečí. Toho využil prostějovský Tomáš Nouza, ten naznačil střelu, sjel před bránu a nádhernou přihrávkou našel Tomáše Divíška, který s přehledem poslal puk do prázdné branky. Vary přidaly, snažily se ještě něco s utkáním udělat, ale soupeř dobře bránil. Vary nevyužily ani přesilovou hru, když byl v 52. minutě vyloučen domácí Švec. Domácí obrana fungovala na výtečnou. Stejně tak nevyužila následnou přesilovku ani druhá strana a tak se stav utkání neměnil, což hrálo do karet domácím Jestřábům. Domácí již stav utkání podrželi až do konce. Porazili lídra tabulky a berou z dnešního utkání 3 body. Potvrdili tak výtečnou formu z posledních utkání.

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.