> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Rybičky 48 nahradily Nightwork

vloženo: 27.08.2010           komentářů: 0

Program Prostějovského léta se již chýlí ke konci. Na poslední čtvrtek byla připravena řada zajímavých akcí, které si našly své diváky i přes zrušení koncertu kapely Nightwork.
Program zahájily v 9,00 hodin Sportovní hry v Dopravním centru, které trvaly do jedenácté hodiny. Poté se zájemci přesunuli do dětského oddělení Městké knihovny, kde na ně čekal letos poslední Pizza kvíz. Odpoledne patřilo programu Ekocentra Iris. ,,Dnešní akce se jmenovala Příroda všemi smysly a my jsme chtěli, aby si zde děti něco vyzkoušeli hmatem, sluchem, zrakem nebo něco ochutnat, proto jsme zde měli ochutnávku bylinkových čajů z máty, meduňky, lípy, heřmánku a šípku. Vysvětlili jsme si, která bylinka je dobrá, co se z ní sbírá a jak se suší. Vyráběli jsme si levandulové pytlíčky a venku byla připravena stezka pro bosé nohy, kdy děti chodí po různých přírodních materiálech např. dřevo, kámen, písek, jehličí. Ostatní mohly pozorovat rybníček. Jinak zde byly další doplňkové aktivity jako např. přiřazování potravy ke zvířeti, puzzle atd.“ vysvětlila Petra Orálková z Irisu. Program pokračoval diskotékou na ledě v prostorách Zimního stadionu. To, na co se chystaly davy lidí byla akce Nightwork v noci. Ovšem odpoledne se z hlášení městského rozhlasu, internetu, přelepených plakátů a Regionálního infocentra mohli dozvědět docela špatnou zprávu – koncert kapely Nightwork se ruší. Tato zpráva se šířila rychle a řadu návštěvníků zklamala. Důvod: náhlá hospitalizace Vojty Dyka. ,,Je to věc mezi nebem a zemí, která se může stát každému, zdraví totiž nemůže vydržet v ten daný okamžik.Naštěstí se podařilo najít alespoň náhradu, aby zde nebyla hodina ticha, takže přijela kapela, která je mezi mladými lidmi známá a oblíbená a to Rybičky 48“ prohlásil místostarosta města Pavel Drmola ke zrušení koncertu kapely Nightwork. Alespoň se uskutečnily Tematické hry zajišťované Městskou policií, koncert protějovské kapely Zion Squad, která má mezi madými lidmi fanoušky. Promítání filmu Mumie – Hrad dračího císaře se stejně jako koncert náhradní kapely Rybičky 48 povedlo.

Jakub Čech, Prostějovautor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.