> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Na náměstí se oslavil Den stromů

vloženo: 19.10.2010           komentářů: 1

Na náměstí se oslavil Den stromů


16. říjen. Pro někoho volby, pro někoho sobota, pro někoho Den stromů. Ten byl viditený v prostorách kuželny na náměstí T.G.Masaryka. Na své si přišla celá rodina. Program byl bohatý od nejmenších po největší zájemce o činnost prostějovského ekocentra.
Právě pro tyto zájemce byl postaven infostánek s propagačními materiály a s prodejem publikací vydaných o přírodě prostějovského regionu. Letáčky se týkaly hlavně ochrany přírody, ale dostupný byl i rádce jak zacházet s kompostem a jak chránit životní prostředí.

„V rámci dnešního programu ke Dni stromů je připravena ukázka z výcviku psů psí školičky Mája, která se uskutečnila i v dubnu na oslavách ke Dni země. Hraje nám zde Petr Zatloukal a Martin Pivoňka a v jedenáct hodin budeme mít vyhlášení výsledků Studánkové soutěže“ řekla pořadatelka akce Petra Orálková.
Pro děti bylo připraveno šest aktivit ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem města Prostějova a Vojenskými lesy a statky, na kterých výtvarně pracovaly, poznávaly listy a stromy.
„Je zde připravena stezka mezi stromy na náměstí a pro dospělé máme soutěž, kdo přijde na co nejvíce názvů obcí pojmenovaných podle stromů a máme zde krásnou výstavu o stromech, alejích a jejich funkcích a k ní je připraven testík.“ sdělila Petra Orálková
Dodala, že pro ostatní zájemce je připravena ochutnávka bylinkových čajů.
Kdo rád navštěvuje akce ekocentra Iris, může se v sobotu 23.října vydat na vycházku Studánky a archeologické zajímavosti Záhoří. Jde o výpravu lesy oblasti Záhoří mezi Domamyslicemi, Seloutkami a Alojzovem s odbornou průvodkyní PhDr. Alenou Prudkou. Zaměřování studánek, menhiry, pozůstatky dávných osídlení. Předpokládaná délka trasy 8 – 10 km. Sraz v 9:05 na konečné zastávce linky č. 4 v Domamyslicích.

Jakub Čech, Prostějov


autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.