Klikněte pro zvětšení...

Poruba padla i s Jestřáby

vloženo: 18.10.2018           komentářů: 0

Další ztráta. Poruba padla i s Jestřáby a zapisuje čtvrtou prohru v řadě

Porubští hokejisté nestačili v 15. kole Chance ligy na Prostějov a v "domácím" prostředí podlehli Jestřábům jasně 2:5. HC RT TORAX přitom vedl a premiéra Domantase Čypase v porubském dresu mohla být i vítěznou, jelikož sám Litevec měl sloní podíl na první brance Ostravanů, kteří v první části také dirigovali tempo hry. Pak se ale karta obrátila, Prostějov do zbytku utkání vlétl po hlavě, nasázel Porubě pět branek a nakonec si z Ostravy odvezl tři body.
CHANCE LIGA - 15.kolo st 17.10.18:001
HC RT TORAX Poruba 2011
LHK Jestřábi Prostějov
2:5(1:0, 0:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 17. Ollender (Čypas, Zdeněk), 49. Matějíček (Zdeněk, Vymazal) – 36. Nouza (Zdráhal J., Krejčí), 43. Divíšek (Starý, Nouza), 50. Starý (Žálčík, Zdráhal J.), 55. Divíšek (Luňák, Nouza), 60. Divíšek (Nouza). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Lukš, Novák. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 482. Střely na branku: 35:54 (19:15, 8:20, 8:19). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Adam, Ovčačík, Urbanec, Matějíček, Čypas, Dundáček – Káňa J., Hudeček, Illéš – Vymazal, Zdeněk, Ollender – Toman, Baláž, Pytlík – Jankovský, Kanko, Tomi
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Rašner, Kolář, Krejčí, Bažant, Foltýn, Zdráhal J., Kellner – Luňák, Divíšek, Nouza – Starý, Venkrbec, Žálčík – Matýs, Prokeš, Krejčiřík – Antoníček

Hvězdy zápasu
Tomáš Divíšek (PRO) (3+0)
Tomáš Nouza (PRO) (1+3)
Jan Zdráhal (PRO) (0+2)

Čypasovu premiéru ozdobila první asistence

Poslední zápas úvodní čtvrtiny Chance ligy otevřela šance Jiřího Zdeňka, který málem zužitkoval nabídku z rohu kluziště od Michala Vymazala, Tomáš Štůrala se ale vyznamenal parádním pohotovým zákrokem. V obdobné šanci se v polovině třetiny ocitla i dvojice Petr Kanko – Martin Matějíček, prostějovský brankář ale znovu vynikl. V sedmnácté minutě domácí slavili, když se kousek za modrou čárou opřel do puku Domantas Čypas, který našel ve vzduchu hůl Samuela Ollendera – 1:0.

Vymazalův nájezd a žolík Nouza

Vyrovnáno mohlo být v OSTRAVAR ARÉNĚ ve 29. minutě, Lukáš Žalčík ale trefil z levé strany pouze tyč. Za pět minut si Porubští vytvořili neskutečnou šanci, když unikl prostějovské obraně při vlastním oslabení Michal Vymazal, kterého musel za hranicí pravidel zastavit až Tomáš Štůrala, a tak rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm ale ostravský forvard nastřelil pouze beton hostujícího brankáře a Prostějov i nadále žil. Krátce na to šli Ostravané na téměř dvě minuty do tří, což se jim také pořádně vymstilo. Ve dvojnásobné přesilovce pálil od modré Jan Zdráhal, který sice neuspěl, o následnou dorážku z ostrého úhlu se ale postaral Tomáš Nouza, jež svůj cíl už našla – 1:1. Tomáš Nouza se mohl stát slavným, v poslední minutě druhé části pálil mezi Dolejšovy betony, nicméně puk jen proletěl brankovištěm těsně vedle pravé tyče.

Hattrick Divíška v 17 minutách rozhodl

Poslední třetina vše rozhodla. Jestřábi o sobě dali vědět už ve 43. minutě, kdy se z předbrankového prostoru prosadil bekhendem mezi betony Tomáš Divíšek – 1:2. Srovnáno bylo při porubské početní výhodě, jelikož Martin Matějíček dostal nabito na modrou a dělovkou málem protrhl síť ve Štůralově kleci – 2:2. Pak už ale řádili jen hosté. Do minuty našel Lukáš Žálčík zpoza Dolejšovy branky mezi kruhy Jana Starého, který pod horní tyčku zařídil vítězný gól – 2:3. V 55. minutě už bylo hotovo definitivně. Lukáš Luňák si bez problémů objel porubskou bránu, namazal před brankoviště Tomáši Divíškovi a ten nad vyrážečku zamířil přesně – 2:4. Domácí si vzali ještě v závěru oddechový čas, po němž zkusili hru v šesti, nicméně po další chybě se puku ujal Tomáš Divíšek, který podtrhl výhru svého týmu dokonáním hattricku – 2:5.

Ohlasy k utkání

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Těžko se mi zápas hodnotí, měli jsme jej dobře rozehraný a ztratili jsme jej v poslední třetině, tam nás stálo hodně sil oslabení. Prostějov jsme tím postavili na nohy, dali jim vítr do plachet a závěr rozhodly individuální chyby, kdy jsme několikrát mezi kruhy nepokryli hráče a Prostějov to potrestal. Nepokryli jsme střed hřiště v obranném pásmu a to nás stálo body. Mrzí nás to zejména proto, že jsme půl zápasu neodehráli vůbec špatně, ale v situaci, kdy jste pořád vylučovaní, tak se nedostanete už zpátky do hry, to nás sráží dolů. Kluci si to musí v hlavách srovnat, že musí dohrávat vše do konce, a to je největší problém v této chvíli. Čeká nás zápas pravdy s Kadaní, která jde nahoru, v posledních kolech jsme hráli s týmy z horních příček, kde jsou individuální osobnosti. Musíme se oklepat a připravit na těžký zápas, který nás v sobotu čeká, hlavně musíme z těch ***** pryč.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): První třetina vypadala z naší strany asi tak, jako bychom snad ani nevěřili, že bychom v sestavě, se kterou jsme do Ostravy přijeli, mohli vůbec vyhrát. Trochu jsme se ale vzpamatovali a od druhé třetiny jsme se zvedli a troufám si říct, že jsme byli i lepší než domácí. Přijeli jsme bez šesti hráčů základní sestavy, takže jsme neskutečně rádi za tři body a klukům nezbývá než poděkovat, že nad Porubou dokázali i v takovém stavu vyhrát.

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.