> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Akty Karla Nováka v kavárně Národní

vloženo: 06.11.2010           komentářů: 0

Akty Karla Nováka v kavárně Národního domu

Od čtvrtečního podvečera jsou v kavárně Národního domu vystaveny fotografie aktů známého prostějovského fotografa.


Kurátorem výstavy je Miroslav Švancara a pořádá ji Art Moravia.Vernisáže se zúčastnil i pořadatel výstav v Galerii Metro Jiří Andrýsek. „Můj pohled je velmi zkreslený, protože Karel je můj přítel, všechny fotografie notoricky znám a vlastně to, co říkal pan Švancara je pravda. Karel Novák je nestor prostějovské fotografie, zejména v oblasti aktů a portrétů, drží svoji laťku nadregionálně vysoko" řekl Andrýsek. Autor Karel Novák absolvoval Státní lesnickou technickou školu v Hranicích na Moravě. Ve svých fotografiích se tématicky zaměřuje především na akt, portrét a dětskou fotografii. Společných výstav už měl okolo čtyřiceti a samostatných minimálně třicet. V poslední době vystavuje hlavně sám, protože jak říká, s někým to není ono. Nejvíce autor vzpomíná na krásné ženy, které kdy fotografoval. Na otázku, zda byla vernisáž původně plánována na jeho svátek (4.11 - Karel) odpovídá: „Původně jsme ji plánovali na 28.října na státní svátek, kvůli kterému jsme ji o týden odložili. Jsem z toho nešťastný, protože tady mám různé dary." řekl. Podle autora fotografie do secesní kavárny Národního domu nepatří, ostatní ho přesvědčují o opaku.
Výstava pohledem návštěvníků vernisáže:

„Je to takové rozporuplné, protože tady je více fotografií než lidí.Očekával jsem větší návštěvnost"
„Já před sebou vidím pěknou fotku, takže dobré"
„Moc"
„Úžasné"
„Vynikající"
„Hezké"
„Krásné"
„Je taková zvláštní výstava, protože je sedací.Na všech jiných vernisážích musí stát lidé na nohách".

Jakub Čech, Prostějov

autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.