> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rozhodne středeční večer

vloženo: 13.11.2018           komentářů: 0

Zůstanou Hanačky v národním pohárovém osudí? Rozhodne středeční večer na palubovce Šelem Brno

Postoupit do závěrečného turnaje Final Four probíhajícího ročníku Českého poháru žen 2018/19, to je velké přání volejbalistek VK Prostějov. Aby došlo naplnění, potřebují zvládnout čtvrtfinálovou odvetu na hřišti týmu Šelmy Brno, kterou uvidí hala tamního TJ Sokol I v Kounicově ulici ve středu 14. listopadu od 19.00 hodin.

Jak známo, v úvodním duelu minisérie hrané na dvě střetnutí doma + venku Hanačky zvítězily 3:1 (20, -21, 15, 17). Což znamená, že k proniknutí mezi elitní kvarteto pohárové soutěže jim v nadcházejícím souboji stačí i porážka 2:3, dál je samozřejmě pošle též jakýkoliv triumf. Pouze v případě výsledkového úspěchu jihomoravského celku poměrem 3:0 či 3:1 by o postupujícím musel rozhodnout dodatečný zlatý set, tedy tiebreak do patnácti bodů.
Byť má tedy vékáčko lepší výchozí pozici a trenér Šelem po prvním utkání čtvrtfinále ČP přiznal, že prioritou jeho souboru je extraliga, nic jasného předem rozhodně není. Jedním velkým varováním je premiérová bitva mezi středečními soky, kdy Brňanky právě v ligové soutěži prostějovské obhájkyně trofeje málem doma zdolaly, výsledek 2:3 zařídil 20. října až pronikavý obrat hostí v úplném závěru.
Ještě víc pak musí mančaft okolo kapitánky Heleny Horké varovat způsob, jakým dravé kočky stoupají extraligovou tabulkou. Po slabším vstupu se neustále zlepšují, poradily si 3:1 s Přerovem a 3:0 při derby v Králově Poli, nad Šternberkem i v Ostravě. Což je vyneslo až na čtvrté místo průběžného pořadí, hned za VK.
„Ještě před začátkem sezóny jsem říkal, že Brno považuji za černého koně a jeho kádr vyztužený pěti zkušenými harcovnicemi bude velice nebezpečný. To se v posledních týdnech čím dál víc potvrzuje, tím pádem ve středu večer počítáme s hodně těžkou bitvou. Soupeřky do ní určitě dají maximum, ale to my také, postoupit do Final Four Českého poháru opravdu moc chceme. Podstatné bude nijak nekalkulovat s výsledkem, jaký nám stačí, a prostě jít za vítězstvím,“ zdůraznil kormidelník volejbalistek Prostějova Lubomír Petráš.

autor: http://vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.