> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rozhodne středeční večer

vloženo: 13.11.2018           komentářů: 0

Zůstanou Hanačky v národním pohárovém osudí? Rozhodne středeční večer na palubovce Šelem Brno

Postoupit do závěrečného turnaje Final Four probíhajícího ročníku Českého poháru žen 2018/19, to je velké přání volejbalistek VK Prostějov. Aby došlo naplnění, potřebují zvládnout čtvrtfinálovou odvetu na hřišti týmu Šelmy Brno, kterou uvidí hala tamního TJ Sokol I v Kounicově ulici ve středu 14. listopadu od 19.00 hodin.

Jak známo, v úvodním duelu minisérie hrané na dvě střetnutí doma + venku Hanačky zvítězily 3:1 (20, -21, 15, 17). Což znamená, že k proniknutí mezi elitní kvarteto pohárové soutěže jim v nadcházejícím souboji stačí i porážka 2:3, dál je samozřejmě pošle též jakýkoliv triumf. Pouze v případě výsledkového úspěchu jihomoravského celku poměrem 3:0 či 3:1 by o postupujícím musel rozhodnout dodatečný zlatý set, tedy tiebreak do patnácti bodů.
Byť má tedy vékáčko lepší výchozí pozici a trenér Šelem po prvním utkání čtvrtfinále ČP přiznal, že prioritou jeho souboru je extraliga, nic jasného předem rozhodně není. Jedním velkým varováním je premiérová bitva mezi středečními soky, kdy Brňanky právě v ligové soutěži prostějovské obhájkyně trofeje málem doma zdolaly, výsledek 2:3 zařídil 20. října až pronikavý obrat hostí v úplném závěru.
Ještě víc pak musí mančaft okolo kapitánky Heleny Horké varovat způsob, jakým dravé kočky stoupají extraligovou tabulkou. Po slabším vstupu se neustále zlepšují, poradily si 3:1 s Přerovem a 3:0 při derby v Králově Poli, nad Šternberkem i v Ostravě. Což je vyneslo až na čtvrté místo průběžného pořadí, hned za VK.
„Ještě před začátkem sezóny jsem říkal, že Brno považuji za černého koně a jeho kádr vyztužený pěti zkušenými harcovnicemi bude velice nebezpečný. To se v posledních týdnech čím dál víc potvrzuje, tím pádem ve středu večer počítáme s hodně těžkou bitvou. Soupeřky do ní určitě dají maximum, ale to my také, postoupit do Final Four Českého poháru opravdu moc chceme. Podstatné bude nijak nekalkulovat s výsledkem, jaký nám stačí, a prostě jít za vítězstvím,“ zdůraznil kormidelník volejbalistek Prostějova Lubomír Petráš.

autor: http://vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

07.02.2019

Strážníci asistovali při odtahu kamionu.
V ranních hodinách přijato oznámení o stojícím kamionu na trávníku na ulici Okružní. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že vozidlo mělo poruchu. Řidič - cizinec, tahač odstavil tak, aby byla zachována průjezdnost vozovky. Odtah měl již domluvený. Během odtahování vozidla zajišťovali strážníci Besip, aby nedocházelo ke kolizním situacím. O protiprávní jednání se nejednalo.

04.02.2019

Žvýkačka se v automatu zasekla.
V odpoledních hodinách se na linku 156 obrátil pracovník bezpečnostní agentury s tím, že došlo k poškození automatu na žvýkačky. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Ten hlídce označil ženu, která automat poškodila. Ta uvedla, že do přístroje vhodila dvacet korun a žvýkačka, která měla vypadnout, uvízla uvnitř. Proto s automatem začala třepat a při naklonění došlo k jeho pádu na zem.

02.02.2019

Porušil vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí městských lázní si strážníci povšimli osoby, která konzumovala alkohol na místě, kde je to vyhláškou města zakázáno. Dotyčný, hlídkou zkontaktován a poučen o protiprávním jednání. Rozpitou dvoulitrovou lahev s vínem strážníci muži odebrali. Přestupkové jednání třiačtyřicetiletého bezdomovce, předáno k projednání příslušnému správnímu orgánu. O tom hlídka muže poučila.

01.02.2019

Urážel strážníky.
Při kontrolní činnosti v prostorách hlavního nádraží a jeho okolí si hlídka povšimla na peróně muže popíjejícího pivo. Ten neustále pokřikoval a nadával kolemjdoucím lidem. Strážníci muže vyzvali, aby zanechal hlasitých projevů. Na výzvu dotyčný nereagoval. Při řešení celé situace strážníkům neustále nadával a urážel je. Tím, že neuposlechl výzvy a znevážil postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, se třiačtyřicetiletý muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku.

31.01.2019

Spící dítě v baru.
Před jedenáctou hodinou večer vyjížděli strážníci prověřit přijaté oznámení o spícím dítěti v baru nedaleko Brněnské ulice. Na místě událost hlídkou potvrzena. V době příjezdu strážníků se muž i s dítětem chystal na odchod. Zkontaktován otec dítěte. Třicetiletý muž uvedl, že čtyřletou dceru hlídá, jelikož její matka je v práci. On si potřeboval jít vyřídit něco za bratrem a dceru neměl kde nechat, proto ji vzal s sebou.