> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rozhodne středeční večer

vloženo: 13.11.2018           komentářů: 0

Zůstanou Hanačky v národním pohárovém osudí? Rozhodne středeční večer na palubovce Šelem Brno

Postoupit do závěrečného turnaje Final Four probíhajícího ročníku Českého poháru žen 2018/19, to je velké přání volejbalistek VK Prostějov. Aby došlo naplnění, potřebují zvládnout čtvrtfinálovou odvetu na hřišti týmu Šelmy Brno, kterou uvidí hala tamního TJ Sokol I v Kounicově ulici ve středu 14. listopadu od 19.00 hodin.

Jak známo, v úvodním duelu minisérie hrané na dvě střetnutí doma + venku Hanačky zvítězily 3:1 (20, -21, 15, 17). Což znamená, že k proniknutí mezi elitní kvarteto pohárové soutěže jim v nadcházejícím souboji stačí i porážka 2:3, dál je samozřejmě pošle též jakýkoliv triumf. Pouze v případě výsledkového úspěchu jihomoravského celku poměrem 3:0 či 3:1 by o postupujícím musel rozhodnout dodatečný zlatý set, tedy tiebreak do patnácti bodů.
Byť má tedy vékáčko lepší výchozí pozici a trenér Šelem po prvním utkání čtvrtfinále ČP přiznal, že prioritou jeho souboru je extraliga, nic jasného předem rozhodně není. Jedním velkým varováním je premiérová bitva mezi středečními soky, kdy Brňanky právě v ligové soutěži prostějovské obhájkyně trofeje málem doma zdolaly, výsledek 2:3 zařídil 20. října až pronikavý obrat hostí v úplném závěru.
Ještě víc pak musí mančaft okolo kapitánky Heleny Horké varovat způsob, jakým dravé kočky stoupají extraligovou tabulkou. Po slabším vstupu se neustále zlepšují, poradily si 3:1 s Přerovem a 3:0 při derby v Králově Poli, nad Šternberkem i v Ostravě. Což je vyneslo až na čtvrté místo průběžného pořadí, hned za VK.
„Ještě před začátkem sezóny jsem říkal, že Brno považuji za černého koně a jeho kádr vyztužený pěti zkušenými harcovnicemi bude velice nebezpečný. To se v posledních týdnech čím dál víc potvrzuje, tím pádem ve středu večer počítáme s hodně těžkou bitvou. Soupeřky do ní určitě dají maximum, ale to my také, postoupit do Final Four Českého poháru opravdu moc chceme. Podstatné bude nijak nekalkulovat s výsledkem, jaký nám stačí, a prostě jít za vítězstvím,“ zdůraznil kormidelník volejbalistek Prostějova Lubomír Petráš.

autor: http://vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.