> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Využít hodlá dotační programy

vloženo: 15.01.2019           komentářů: 0

Město se pustí do zpracování nových projektů

Využít hodlá dotační programy Olomouckého kraje vyhlášené pro rok 2019.

Náměty se budou týkat rekonstrukce bazénu v ZŠ dr. Horáka, rekonstrukce tribuny na velodromu a letní scény na nádvoří zámku.

„Rada města Prostějova tyto projektové náměty, přípravu a podání žádostí o dotace na jejich realizaci schválila, zastupitelé dnes (15.1.2019) na svém jednání také. Budeme se proto o tyto finance ucházet,“ nastínil náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že termíny pro podání žádostí o dotace jsou stanoveny na začátek února 2019.

Předmětem projektu „Rekonstrukce bazénu na ZŠ dr. Horáka v Prostějově“ jsou stavební úpravy bazénové haly, šatny, sprchy a zázemí bazénu vč. rekonstrukce střechy.

„Projektovou dokumentaci pro stavební povolení máme zpracovanou, stavební povolení je vydáno. Předpokládaná výše uznatelných výdajů akce činí 12,54 milionu korun (včetně DPH). Dotace tak může dosáhnout částky až 6,27 milionu korun,“ vysvětlil náměstek Rozehnal.

Dalším projektem je „Rekonstrukce tribuny na velodromu“, kde se bude jednat o rekonstrukci stávající tribunky resp. odstranění stávající tribunky z důvodu značně narušeného technického stavu její konstrukce a vybudování tribunky nové, doplněné o zábradlí. Projektová dokumentace je rovněž připravena, předpokládaná výše uznatelných výdajů akce činí 1,57 milionu korun. Dotace tak může dosáhnout částky až 786 tisíc korun.

Proměnou projde také nádvoří zámku.

„Zde máme připraven projekt „Letní scéna na nádvoří zámku“ a konkrétně jde o pořízení mobiliáře pro letní scénu, tedy demontovatelného hlediště, ozvučovací, osvětlovací a promítací techniky. Projekt je opět zpracován,“ uvedl náměstek Rozehnal a přidal finanční částky. Odhadovaná výše uznatelných nákladů (cenová úroveň r. 2013) je 3,6 milionu korun, odhadovaná maximální výše dotace činí 1 milion korun.autor: www.prostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.