> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Využít hodlá dotační programy

vloženo: 15.01.2019           komentářů: 0

Město se pustí do zpracování nových projektů

Využít hodlá dotační programy Olomouckého kraje vyhlášené pro rok 2019.

Náměty se budou týkat rekonstrukce bazénu v ZŠ dr. Horáka, rekonstrukce tribuny na velodromu a letní scény na nádvoří zámku.

„Rada města Prostějova tyto projektové náměty, přípravu a podání žádostí o dotace na jejich realizaci schválila, zastupitelé dnes (15.1.2019) na svém jednání také. Budeme se proto o tyto finance ucházet,“ nastínil náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že termíny pro podání žádostí o dotace jsou stanoveny na začátek února 2019.

Předmětem projektu „Rekonstrukce bazénu na ZŠ dr. Horáka v Prostějově“ jsou stavební úpravy bazénové haly, šatny, sprchy a zázemí bazénu vč. rekonstrukce střechy.

„Projektovou dokumentaci pro stavební povolení máme zpracovanou, stavební povolení je vydáno. Předpokládaná výše uznatelných výdajů akce činí 12,54 milionu korun (včetně DPH). Dotace tak může dosáhnout částky až 6,27 milionu korun,“ vysvětlil náměstek Rozehnal.

Dalším projektem je „Rekonstrukce tribuny na velodromu“, kde se bude jednat o rekonstrukci stávající tribunky resp. odstranění stávající tribunky z důvodu značně narušeného technického stavu její konstrukce a vybudování tribunky nové, doplněné o zábradlí. Projektová dokumentace je rovněž připravena, předpokládaná výše uznatelných výdajů akce činí 1,57 milionu korun. Dotace tak může dosáhnout částky až 786 tisíc korun.

Proměnou projde také nádvoří zámku.

„Zde máme připraven projekt „Letní scéna na nádvoří zámku“ a konkrétně jde o pořízení mobiliáře pro letní scénu, tedy demontovatelného hlediště, ozvučovací, osvětlovací a promítací techniky. Projekt je opět zpracován,“ uvedl náměstek Rozehnal a přidal finanční částky. Odhadovaná výše uznatelných nákladů (cenová úroveň r. 2013) je 3,6 milionu korun, odhadovaná maximální výše dotace činí 1 milion korun.autor: www.prostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.