> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Salon fotografií vyzdobil kino i zá

vloženo: 22.12.2010           komentářů: 0

Salon fotografií vyzdobil kino i zámek. Přijdete?


Čtyřicet devět profesionálních i amatérských autorů mělo možnost prezentovat své fotografie na veřejnosti. Ti své možnosti využili a užili si svoji hodinku slávy na slavnostní vernisáži.

Návštěvníci, kteří se zúčastnili vernisáže, si domů odnesli katalog, který byl vydán právě k příležitosti této výstavy. Naleznete v něm jednu fotografii od každého autora, jména a kontakty na vystavující. Kromě toho však úvodní slovo Štěpánky Bieleszové, která jej pronesla i na vernisáži a závěrečné poděkování sponzorům a partnerům Jiřího Andrýska, taktéž jej řekl i na vernisáži.
Mezi nimi se vyskytuje Olomoucký kraj, město Prostějov, oddělení Odboru školství a kultury Městského úřad Prostějov kulturního klubu Duha, Štěpánka Bieleszová, Ladislav Hrinda, tiskárna Europrint z Přerova, reklamní agentura Redring Prostějov a kapela Fullhouse, která se postarala o kulturní zpestření zahájení výstavy. „Letos se nám podařilo spojit organizační síly a letošní Salon je trošku olomoucký, protože zde máme hodně autorů z Olomouce a okolí“ upozornila na úvod Štěpánka Bieleszová. „Já se fotografií zabývám pouze teoreticky a musím říct, že ta příprava Salonu byla příležitostí pro mě, jako teoretika zamyslet se nad vznikem nebo historií konání přehlídek tohoto druhu v současné době a při přípravě jsme společně došli k tomu, že ten dnešní salon je moderní obdobou různých přehlídek, setkávání či fotografických výstav, které se v prostějovském i olomouckém regionu konávaly s dlouholetou tradicí a tyto přehlídky dosáhly svého vrcholu mezi dvěma světovými válkami, například v roce 1935 se zde konal mezinárodní salon“ shrnula něco z historie Salonu Bieleszová. Ve svém úvodním slově také vyjmenovala všechny druhy fotografií, které jsou na výstavě zastoupeny. „Já bych to ohodnotila jako laik a příležitostný fotograf, který fotí do Radničních listů. Fotky jsou opravdu moc pěkné, nenarazila jsem na nic, co by se mi nelíbilo a velice jsem oceňovala vtip některých fotografů“ řekla tisková mluvčí radnice Jana Gáborová . A jak se samotní vystavující sem dostali? Za všechny alespoň názor Michala Wolfa a Jiřího Sosny. „Přečetl jsem si v Radničních listech článek, že se tato výstava uskuteční, tak jsem se přihlásil. Bylo to na poslední chvíli před uzávěrkou, proto jsem zavolal panu Andrýskovi, zeptal jsem se, zda vůbec jsou kapacity, on řekl, že možná se ještě něco najde a našlo“ vzpomíná Wolf. Jiří Sosna se však o výstavě dozvěděl jinak: „Mě zavolala paní Štěpánka Biezslová, zeptala se, zda bych neměl nějaké fotky k vystavení, tak jsem také přispěl“ vysvětlil Sosna.
Vystavené fotografie můžete v Galerii Metro i v prostorách Regionálního informačního centra v zámku zhlédnout až do 19 ledna.
A jak se výstava líbila samotným návštěvníkům vernisáže?
„Líbí se mi to“
„Líbí se mi fotografie, jsou pěkné
„Já jsem z toho úplně nadšená, z obou místností a protože také trochu fotím, je to pro mě velká inspirace“
A neuvažovala jste se přihlásit na tuto přehlídku?
„Vůbec si nejsem jistá kvalitou mých fotografií, nechám posoudit odborníky a uvidíme do příštích let“.
Autor: Jakub Čech, Prostějov
Foto: Jakub Čech, autor tohoto čůánku a jeden z vystavujících


autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.