> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Marný boj na půdě Válečníků

vloženo: 04.04.2019           komentářů: 0

Se třetí porážkou v řadě se museli smířit basketbalisté BK Olomoucko. V Děčíně se radovali Válečníci z těsné výhry 79:76, kterou neodvrátil ani Javonte Douglas, autor sedmatřiceti bodů.

Válečníkům se v předchozím utkání dařila střelba z dálky a také proti Hanákům se tlačili do trojkových pokusů. V první desetiminutovce čtyři proměnili a také díky tomu drželi až do 7. minuty mírný náskok. Poprvé skóre na hostující stranu překlopil trojkou Douglas, který při svém prvním pobytu na palubovce zaznamenal jedenáct bodů. Především jeho zásluhou vyhráli hosté úvodní část duelu 18:17.
První koš další periody sice dal Douglas, pak ovšem hosté začali v útoku zmatkovat. Mikulič neproměnil snadnou středu z pod koše, další dva výpady na domácí palubovku skončily ztrátou. Děčín toho dokázal využít a ve 16. minutě vedl už o osm bodů 32:24. Olomoucko dokázalo včas odpovědět. Důležité koše dával především Dedek, po chvilkové odmlce se prosadil Douglas a v poločase hosté prohrávali pouze 39:41.
Na pokračování zápasu se v kabině lépe připravili basketbalisté ze severu Čech a po čtyřech minutách měli na své straně náskok šesti bodů (48:42). Zlepšená obrana Hanáků však pomohla k obratu. Na konci 28. minuty zaznamenal své první body Váňa, jeho koš byl ovšem důležitý, protože přinesl vedení 54:53. Tento okamžik pomohl Olomoucku k vedení 59:57 po třiceti minutách.
V poslední čtvrtině se hosté drželi ve vedení do 36. minutě, než rozhodčí odpískali nesportovní faul Norwovi. Ten domácí potrestali pěti body a rázem vedli 71:68. Od této chvilky se Olomoucko čtyřikrát dostalo na rozdíl jediného bodu, vyrovnání se však nedočkalo.

autor: BK Olomoucko

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.