> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muži porazili Znojmo 5:1

vloženo: 07.04.2019           komentářů: 0

Dlouhá série konečně zažehnána! Díky dvěma brzkým gólům si početní diváci, kteří měli dnes na prostějovský stadion brány dokořán bez nutnosti kupovat vstupenku, přišli na pohledný fotbal plný krásných akcí a především důležitých gólů. Díky dvěma trefám Kroupy, Píchala, Slaninky a Ševčíka rozstřílelo eskáčko Znojmo 5:1 a získalo do tabulky důležité tři body.
1.SK Prostějov – 1.SC Znojmo FK 5:1 (3:0)

Branky: 1. Píchal, 5., 79. Kroupa, 41. Slaninka, 83. Ševčík – 75. Šmehyl

Rozhodčí: Adámková – Dresler, Dohnálek; ŽK: 63. Koudelka, 74. Sus – 35. Machalík, 54. Conner. Diváci: 720.
Sestavy

1.SK Prostějov: Lé Giang – Slaninka, Schuster, Sus, Machynek – Lutonský, Polák, Vošahlík, Píchal (55. Pančochář) – Koudelka (84. Žikol) – Kroupa (81. Ševčík). Trenér Oldřich Machala.

1.SC Znojmo FK: Buček – Cihlář (59. Kuffour), Avdić, Cuković, Helísek (46. Beganović) – Mudra, Conner, Kunca, Šmehyl – Machalík – Harmon (72. Teplý). Trenér: František Šturma.

Už po čtyřiceti sekundách poslal míč do vápna Lutonský, ve skrumáži se nejlépe orientoval Píchal a po třech utkáních opět rozvlnil síť soupeřovy branky (gól zchycuje úvodní foto). Tento pocit se našim natolik zalíbil, že si oslavy po čtyřech minutách zopakovali. Na Koudelkou rozehraný nepřímý kop rychle reagoval Kroupa, který míč před obráncem nasměroval do sítě. O chvíli později vypálil z větší dálky Polák, jenže těsně mimo.

Ještě neuběhla ani první dvacetiminutovka, když míč po levé straně potáhl Koudelka, nacentroval před branku, jenže Kroupovu hlavičku pokryl Buček. Píchal po přiťuknutí zprava pohotově pálil nad branku, lepší mušku měl Koudelka, jeho střelu musel Buček vytáhnout na roh. V poslední desetiminutovce se k vážnějšímu ohrožení domácí branky dostal Šmehyl, míč po jeho hlavičce našel v rukavicích domácí gólman.

To se však nedalo říci o Bučkovi na druhé straně po rohovém kopu Slaninky. Na dobře zatočený míč nedosáhl, ten skončil na tyči, od níž putoval za záda hostujícího brankáře. V nastaveném čase ještě Kuncovi z přímého kopu zmařil radost Le Giang.
Tříbrankový náskok byl velmi nadějný, ale bylo třeba pokračovat ve stejném tempu, což se našim po změně stran přece jen ideálně nedařilo. Kroupa sice z dorážky dopravil míč do branky, jenže byl pískán ofsajd, Lutonského střelu z úhlu Buček vyrazil a následná Vošahlíkova dělovka orazítkovala břevno. Koudelka zprava nacentroval Lutonskému, jeho zakončení ovšem minulo branku. To se nedá říci o střele Vošahlíka, kterou neméně efektně vyrazil Buček na roh.

Čtvrt hodiny před koncem zastavil před šestnáctkou Sus za cenu žluté karty protiháče a z následného přímého kopu trefil přímo roh domácí branky Šmehyl. Radost hostí ovšem netrvala dlouho. Po čtyřech minutách prosvištěl po levé straně Lutonský, našel před bránou Kroupu, který parádně zavěsil do pravého horního rohu.

Deset minut před koncem střídal Kroupu Ševčík a po dvou minutách se i on zapsal do střelecké listiny. Od Vošahlíka dostal ideální přihrávku a z hranice šestnáctky zakončoval do takřka prázdné branky. Ale to stále ještě nebylo všechno. V poslední minutě se dopustil faulu ve vlastní šestnáctce Schuster, míč si postavil na značku pokutového kopu Kunca, jenže Le Giang tentokrát vystihl stranu a rukou míči zabránil v cestě do sítě. Byť by si zasloužil čisté konto, i přes chycenou penaltu ho nedosáhl.
Hlasy po utkání

Našemu trenérovi Oldřichu Machalovi se zápas hodnotil dobře. „Bylo nám jasné, že nás čeká kvalitní soupeř, jeho výsledky hovoří za vše. Dnes jsme chtěli po hráčích, aby ukázali charakter, protože jsme měli už strašlivou sérii a výkony nebyly takové, jak by měly být. Jsem rád, že jsme dnes ukázali charakter mužstva a zápas zvládli. První poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem. Samozřejmě nám velmi pomohla rychlá branka, pak se zápas vyvíjí úplně jinak. Vyhrávali jsme většinu osobních soubojů, měli jsme brejkové situace, které jsme nedohráli. Třetí gól podle mě rozhodl utkání. Už jsme byli hodně nakročeni ke třem bodům, ale upozorňoval jsem hráče v kabině, abychom nepřestávali hrát, což se také u nás stalo. Vypadli jsme z role, dostali jsme gól na tři jedna a některé šance Znojma jsme odvrátili. Čtvrtý gól byl pojistkou. Kluky musím pochválit za velmi dobrý kvalitní výkon. Body jsme potřebovali a věřím, že půjde o odrazový můstek k lepším výsledkům,“ zakončil pohledem do budoucnosti trenér Machala.

Trenér Znojma František Šturma může jen doufat, že se z tohoto zápasu jeho svěřenci trochu ponaučí. „Pro nás to byla po zápasech, které jsme teď odehráli, docela velká facka. Věděli jsme, že Prostějov má dobrý tým, zmiňoval jsem to i v médiích, že mají určitě tým na vyšší postavení v tabulce. Hráče jsme na to upozorňovali. Přijde první minuta, z naší strany nesoustředěnost a prohráváme 0:1. Ve čtvrté minutě prohráváte 0:2, samozřejmě hlava a psychika hráčů je okamžitě dole. I když jsme se snažili, bylo to v prvním poločase na kontaktní branku málo. Před přestávkou jsme dostali smolnou branku, kdy se míč odrazil od břevna brankáři do zad a do brány. Se stavem 0:3 se těžko něco dělá. Snažili jsme se o přestávce kluky podpořit, dali jsme na 3:1 a měli nějaké šance na kontaktní gól, jenže v momentě jsme dostali na 4:1 a bylo po zápase. Soupeř byl od prvních minut jednoznačně lepší, šel za vítězstvím víc než my a blahopřeji domácím k zaslouženému vítězství,“ hodnotil zápas znojemský kouč.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.