> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Velikonoce na zámku

vloženo: 10.04.2019           komentářů: 0

Také na letošní Velikonoce máme nachystaný nový velikonočně laděný detektivní příběh. Pro připomenutí, co se na našem zámku událo minulé Velikonoce za podivuhodné události, přikládám stručné shrnutí:

O minulých Velikonocích jsme byli svědky toho, jak ze zámecké kuchyně záhadně zmizelo deset kop vajec připravených pro koledníky. Naštěstí se v tu dobu na zámku objevil nezvaný host, ze kterého se vyklubal soukromý detektiv. Ten ztrápené hraběnce a panu hraběti okamžitě nabídl svou pomoc, jelikož Velikonoce bez vajec přece nejsou Velikonoce! Podezření nejprve padlo na kuchaře, který ztracená vejce viděl naposledy. Zjistilo se však, že je pouze líný a nepozorný, a místo práce si vyspává na seně. Díky získaným důkazům a svědectví detektiv jako možné pachatele vyloučil i podivínského sluhu Josefa a krásnou služku Anastázii. Musel to být tedy někdo cizí, kdo nepozorovaně vklouzl do zámku…Ale kdo?

Detektivovi se podařilo vypátrat, že zlodějem byl zajíček pocházející z Německa. Chtěl tak pomstít svou rodinu, o kterou ho pan hrabě připravil během své oblíbené ranní rozcvičky – střelby z okna. Zajíček plánoval ukradená vejce rozmístit po parku, kde by se časem zkazila, a začala nevábně páchnout. Nakonec se s hrabětem dohodli na tom, že zajíček o každých Velikonocích rozmístí po parku obarvená vařená vejce, která pak budou děti hledat. K tomu jako odměnu dostane tolik mrkve, kolik unese. Tak tedy vznikl zvyk, který se u nás dodržuje dodnes.

Jste zvědaví, jakou záhadu bude muset detektiv vyřešit letos? A co jeho láska k sličné služce? Je opětovaná či nikoliv? Odpovědi na tyhle i další otázky získáte během kostýmovaných prohlídek na Bílou sobotu a Velikonoční neděli.

Prohlídky pouze volně navazují na ty z minulého roku, přijďte proto všichni – vy, co jste loni byli, i vy, co jste nebyli. Svá místa si raději předem rezervujte na 773784110 nebo rezervacecpk@seznam.cz.

autor: Zámek Čechy pod Kosířem

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.