> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Loutkové divadlo Starost se přestěh

vloženo: 21.01.2011           komentářů: 0

Loutkové divadlo Starost se přestěhovalo a zkouší novou hru

Na nové představení Ženich z Turecka se mohou těšit fanoušci prostějovského Loutkového divadla Starost už na jaře. Jeho premiéra se uskuteční na krajské přehlídce amatérských loutkářských souborů Třebíčské loutkářské jaro koncem března.
Zkoušení této hry začalo bezprostředně po přestěhování do nových prostor. „Opět jde o hru francouzských lidových loutkářů, jejímž hrdinou je chlapík jménem Giňol, což je taková obdoba českého Kašpárka. Jen o něco drsnější, dospělejší a méně vychovaná“ řekl principál souboru. Bude totiž volně navazovat na úspěšný Sňatek z rozumu z roku 2007, který byl vloni několikrát reprízován, mimo jiné na dvorečku prostějovské Kavárny ve Špalíčku.
Dodal, že hra se bude jmenovat Ženich z Turecka, půjde tam o jednu protivnou, nadutou a namyšlenou Nánu.
„V tomto „kuse“ se mimo známé tváře Starosti představí i několik nových členů“ vysvětil režisér.
S tímto představením je momentálně soubor ve fázi začátku zkoušení ve scéně, i když ještě všechny loutky nejsou hotovy. Naopak dokončeny jsou dvě písničky z vlastní autorské dílny.
„Premiéra se snad stihne do letošního ročníku přehlídky Třebíčské loutkářské jaro“ uzavírá šéf spolku.
Jakub Čech, Prostějov


autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.